bugün

Ayazda kalmış yeni gelin gibi titretir adamı. Kıç kadar apartta imanımız gevrediydi zamanında.
An itibarıyla Rusya' ya nanik yapan soğuk.

görsel
ankara soğuğu neyse eskişehir soğuğu da odur.
Ankara’dan beterdir. Evet.
kış gelmesin diye yalvarmaya sebep olan soğuktur. gün itibariyle kendini gösterdi.
An itibari ile elektriklerin kesilmesi de üzerine tuz biber ekmiş soğuktur.

Soğuktan tabiri caizse kemiklerim birbirine geçti amk.
Öyle bir soğuktur mı yüz felci geçirmenize sebep olabilir. Kütahya ve Ankara arasında yer almasına rağmen kış aylarında kar yağışına pek rastlanmaması da ilginç bir meseledir.
Ayazdır o soğuk kelimesi hafif kalır.
bir arkadaş ankara demiş ama ankaraya göre çok daha soğuktur.

her iki şehrinde kışını görmüş birisi olarak ankara soğuna göre daha beterdir.
şu aralar daha kendisini tam olarak hissettirmemiş soğuktur, gelmesi yakındır ama.
Sigara içenleri üzen soguklardir.
Buz kesiyor mk. Kicimiz dondu.
Kütahya'ya göre serttir.
ankara'dan sekip giden ufacık tefecik içi dolu turşucuk soğuğuyla idare eden soğuk çeşididir.

(bkz: mızmız yan komşular)
=bilecik soğuğu.
Ankara soğuğundan daha kötüdür diyenler artılasın.
termal tayt günleri geri geldi mına koyim. o değil de çok kaşındırıyor yaaa.
Eskisehir de kuru ayaz günlere merhaba dedik şu bikaç gündür. Kar havası var lakin kolay kolay yagmaz. bu süreçte keskin bir rüzgar ve ayaz iliklerinize kadar dondurur. Kat kat giyinsen de fayda etmez. Eskisehir in soğuğu başkadır.
Askerlik sağ olsun, Erzincan,van,hakkari üçünün de kışını gördüm ama gene de eskişehir bir başka.
Gerçi bunların içinde erzincan'da bir başka idi. Hırıltılı Öksürürmemin müsebbibi.
çok kuru bir soğuk olduğundan tokat gibi çarpar adama. sümüğünüz donar n'olduğunu anlamazsınız.
sen zaten kış ayında atlet giymeden geziyorsan safi gerizekalısındır.

soğuktur net! bir de ayaz olunca yolda yürüyemezsin.
Yazın dahi sabahları buz gibidir.
Mantığını kavrayamadım bi türlü neden böyle.
Yemin ederim üniversiteyi kazandığıma pişman oldum. insanın kemiğini üşüten soğuktur.
benim gibi kalın giyinmekten hoşlanmayan birini bile kat kat giyinmeye mecbur bırakır.
Askerliğim boyunca çektiğim soğuk. Gerek nöbette gerek kar Kürerken. Lakin doğunun soğuğunu yaşamış biri olarak beterin beteri var diyorum.