bugün

akp seçmeninin iki mottosundan biri.

diğeri (bkz: duble yol). sanki hepsi tır şoförü amino.

- cenabettin abi, tüm kurumları yabancılara sattılar.
+ eskiden hastanelerde kuyruk vardı.
- açılım diyerek ülkenin altına kocaman bir dinamit koydular.
+ eskiden hastanelerde kuyruk vardı.
- beynini zkiyim cenabettin abi.
çünkü eskiden doktorlar hastaya bakardı, desek olur mu acaba. ne bilim hani hasta başına düşen doktor sayısı yeterli değilse ve eğer ortada sıra bekleyen hasta yoksa, demek ki artık doktorlar hastaya bakmıyor ve iki dakikada başlarından savıyor.

geyiği geçersek, diş doktoru arkadaşım, günde 60 hasta ortalaması ile çalıştığını söyledi hastanede. arkadaş dedim, ben bi kanal tedavisine gittim 3 saat sürdü. hangi ara 60 hastaya bakıyorsun amk!
çünkü eskiden devlet hastaneleri kuruş para almazdı ve doktorlar ilgilenirdi. Hükümetin parası kalmadı, satacak yerde kalmadığı için Şimdi tam tersi, hem devlet hastanesi benden 33lira para aldı, hemde 30 saniyede terhis koydu gönderdi. Şahsi deneyimim.
ama gün içinde geliyordu amk.

15 gün sonrasına grip tedavisi için randevu alıyoruz. iyileşiyorum amk.
Ama huzur vardı insanlık vardı.
Doğrudur. Ben de oradaydım.
şimdi fark sırayı evinde bekliyorsun bir sıra almaya kalksan 20 gün öteye atıyor ne anladım bu yatıştan.
http://m.uludagsozluk.com/e/29080675/
Guldurmuştur.
evet; o kadar gelisti ki saglik sektoru, simdi kuyruklar zinciri haline geldi.
eskiden hastanede beklenirdi şimdi evde.
(bkz: bekleme yapma)
Hastane kuyruklarindan iphone kuyruklarina geçtik çok şükür.
vay arkadaş, adamlar gerçekten de dünyada teknolojinin gelişmiş olmasını dahi ak partiye bağlıyorlar. Ulan sen 90'lı yılların teknolojisiyle bu yılları niye kıyaslıyorsun dümbük! o yıllarda kullandığın cep telefonuna bak bir de şimdi cebindeki cep telefonuna bak. Koca ülkenin sağlık sistemi de az biraz etkilensin bu ilerlemeden bi zahmet.
akşamına sıra geliyordu. şimdi üç hafta sonrasına grip randevusu alıyorsun.

akp'nin gss hırsızlığına boyun eğmediysen içeri bile sokmuyorlar kapıdan.
+benzin 5 lirayı geçmiş
-eskiden hastane kuyruğu vardı
+dolar 3.50 lira olmuş
-eskiden hastane kuyruğu vardı
+işsizlik %11.3 olmuş
-eskiden hastane kuyruğu vardı.
şimdi genel sağlık sigortası adı altında milleti borçlandırıyorlar. şapka çıkartılası büyük hizmet.
hala var. yok diyen ya yalancidir yada kör. kardesim ciddi bir rahatsizlik gecirdi, 4 saat bekledik.
Muayene kuyruğu yok diyen eskiden hastaneye gitmemiş sanırım. Doktor odasını girmeyi beklerken hastanenin orta yerine kustuğumu bile hatırlıyorum. Şu an bile kişi başına düşen doktor sayısı dusuk eskiden daha da düşüktü.
Eskiden telefon ve internetle randevu alınamıyordu da ondan. Erken gidip numara alıp sıraya giriyordun.
Bugün kuyruk yoksa teknoloji sayesinde.
Ayın 13'ünde göz doktoruna randevu aldım. Ancak 23'üne verdi. 10 gün bekleyeceğim. Hamdolsun kuyruk yok. Evde bekliyoruz 10 koca gün.
Bu cümle politik olarak ortaya atılan bir cümle. Kimse artık gerçeğin ne olduğunu merak etmiyor. Bizden misin yoksa onlardan mısın, bizden değilsen onlardansın o zaman demişti g.w.Bush Irak işgali sırasında.
Sanırım sadece büyük şehirlerde kuyruk vardı ben doğup büyüdüğüm şehirde öyle saatlerce hastanede beklendiğini hatırlamıyorum. Beklenirdi ama koridorda ve makul sayılacak bir süre beklenirdi. Ve eskiden kuyruk olmasının sebebi de yukarda bazı arkadaşlarında belirttiği gibi internet ve randevu sisteminin olmayışı. Bu gün ssk kar üstüne kar ediyor çümkü yükümlü olduğu hizmeti yerine getirmiyor. Hastalardan ve emeklilerden katkı payı alıyor. Halbuki her modern ülkede olduğu gibi her yıl zarar açıklaması gerekliydi.
Yollar da tek şeritti.
camilerde ahıra dönmüştü.
Bu dinsiz cehapeliler (!) kapalı kızlarımızı okula almıyorlardı.
Ahahaha. Şimdi o kapalılar başı açıklardan daha süslüler nedense.
Bakırköy'de acile 12'de gidiyorsunuz 4'te kan alacam diyorlar. Şimdi daha beteri var. Bakteri gibi ürediniz.
Haklı söylemdir eskiden hastanede kuyruk vardı şimdi kuyruk gibi birşey var korkutuyor.