(bkz: allah belanı versin lan eski sevgili) *
ya da evliyizdir korkudan arıyamıyoruzdur.

edit:iki üstteki entry ilen polemik amaçlı değildir katiyen.
her şeyin aynı kalacağını bilmektir.
beni bidaha arama! bundan rahatsız oluyorum demesi üzerine yapılamayan eylemmiş. *
sesini duymaktan korkmaktır. özleseniz ya da nefret etseniz sesini duyarsanız bilirsiniz ki herşey geriye döner. içinizde geriler herşey. belki sevginiz depreşir özleminizden, belkide daha çok nefret dolarsınız yaşattıklarından. sesini duymadığınız sürece düşündükleriniz, ondan soğumak için kendi kendine söyledikleriniz ve söylettirdikleriniz bütün hepsi boşa gider. telefonun diğer ucundadır o. bir zamanlar bir saat bile duyamadan duramadığınız ses kulaklarınızdadır. ruh yıkımıdır eğer hala içinizde ona ait birşeyler varsa.
(bkz: eski sevgili seni bir bulursam var ya)
hattını iptal ettirdiği için gerçekleştirilemeyen eylemdir.
eski sevgilinin yeni bi sevgilisi olması durumunda empati yeteneği gelişmiş insanın yapamadığı davranıştır.
(bkz: tüm eski sevgililerin köküne kibrit suyu) -dolu-
agizdan cikacaklarin kontrolunun kaybedilebileceginin bilinmesi halinde vuku bulmasi cok yerinde olan davranis bicimidir.
adı üstündedir, ismi lazım değil eskıdır zaten, aranmaması çok doğaldır.
eskidiğini kabullenmektir.
"adını anmak güzeldi, dost ağızlarda sana dair cümlelerin ıslatılması" en güzeli böyle de yaşayabilmek, varsın aranmasın.
yenisiyle çok fazla meşgul olunduğundan eskisinin hükmü yoktur, cümlesinin kibarca söylenişi.
yaşanan onca şeyden sonra tekrar acıma çekmemek için onu arayamamaktır. kötüdür.
isteyerek aramamaya dek süren cesaretsizliktir. üzülmeyin. daha sonra, üzerine para verseler aramazsınız. yenisi de kızar zaten.
ilişki bittikten sonra yapılacak en iyi harekettir. arayıp da hüsrana uğramaktansa...
normaldir.
yeni sevgilinizle ilgilenmekten vakit olmuyordur tabii.
(bkz: özledim diyememek)
aramamak değil de arayamamak olması bakımından acı verici olandır. ruh sağlığı için yine de sabredip aramamak lazımdır.
(bkz: eski sevgilinin arayamaması)
olmayan sabahlarda doğuramadığınız sözcükleri içinizde erittiğiniz ama asla yok edemediğiniz bir sağnak yangındır.
bazı zamanlarda dinlediğiniz şarkılardan gaza geldiğiniz onu arayıp içinizdekiler haykırmak istediğiniz fakat artık onun sizi sevmediğini bildiğiniz için gurur yapıp arayamamaktır.
deli gibi özlersin aslında. arayamazsın genede. her telefon çaldığında içinde bir umut olur onun arama ihtimaliyle. çok zordur aslında sevipte birlikte olamamak. cesaretini toplarsın ararsın bazen. o telefon çalarken için kıpır kıpır olur. tuhaf olursun. belkide böylesi daha iyidir. aramamak ve unutmak.
saçmadır bence hele özellikle eski sevgilinin yerine başkasını koyduysan çünkü sen onu aramadığın sürece hayatından onu yavaş yavaş siliyorsun demektir sonuçta benim tanımaya hatta sevgili olmaya layık gördüğüm birinide sonsuzlukta kaybetmeyi göze alamam...