bugün

zor bir günün tam ortasında, içte fıtınalar koparken bir sıcak liman arayan insanın son çaresi olarak attığı ve sonucunda onu yalnızlığa bir adım daha iten mesajdır. (bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
(bkz: bütün gün eski sevgilinin aramasını beklemek #5467658)

(bkz: hiç gelmeyecek birini beklemek #5553665)

umutla yaşarsın sadece. ama o mesaj gelmiyor gelmezde.
atanda kabahat gibi köpürmelerin başlıca unsuru.
asla unutulmayacak eskimeyen eski sevgiliye kanadı kırık bir kuş edasıyla atılan mesajın, cevapsız kalması durumudur. anlayana bu da bir cevaptır. ama susturan bir cevaptır.
mesaj bilgileri:

gönderildi:

22:25:47

nerdeyse bir saat önce atılmış ve cevap gelmemiş olan mesajdır.

ne yapılmalı, üstüne mi gidilmeli, yoksa beklenilmeli mi? çok sikten ve gergin bir durum.kafayı kırarım şimdi ben.yardım
eski sevgili tarafından eski sevgilinin yeni sevgilisi kişisine çaktırılmamaya çalışılmış mesajdır, cevap mevap gelmez ona. siktir et boşver koş bi bira aç bana, soğuk olsun.
cok acı bir vicdan azabı ve küfürlerle devam eden sürecin sonunda (takribi 22-24 saat), hayata geri dönüş ve çivi* arayışına giriliş olayı.
olmayacak duaya amin demektir.
bazen odunluk göstergesi olabilir.
-doğum günün kutlu olsun.
- .
sinirden ben atmadım yada yanlışlıklı atmışım diye saçma sapan mesaj atarak durum kurtarılmaya çalışılır ama daha bir kötü olur işin sonu.
"naber lan" diye mesaj atan ve utanmadan cevap bekleyen kişilerin başına gelecek ve ohh çokta iyi olmuş denecek durumdur.
"aldattım, ama bi sor neden yaptım." tarzında bir mesajdır.
bir süre ondan cevap gelmeyeceğine değil de; hatların yoğun olduğuna, mesajın iletilmediğine inanılır. telefon açılıp kapanır, bi yakın arkadaşa mesaj atılır, ondan hemen cevap gelmezse o aralıkta "hatlar yoğun abi" şeklinde söyleyenin bile inanmadığı cümleler kurulur. velhasıl uzun bir zaman dilimi geçip deneme mesajı atılan akadaştan da cevap geldiğinde durum anlaşılır.
adı üzerinde kişi için 'eski' olduğunu tekrar anımsatan son mesajdır.

Külkedisi bendim. Şapşal prenssin anlayamadın. Oturup balkabağının yanında ağlayacağımı sanıyorsan yanılıyorsun..! pardon, Diğer balo ne zamandı, biliyor musun ?
mesaj atıldığına çok fena pişman olma durumunu beraberinde getirir.
atsam mı atmasam mı diye uzun bir süre düşünüldükten sonra bir heyecanla atılan, lakin iletim mesajından başka mesaj alınamayan, pişmanlık ve kızgınlık duygularıyla karışık olarak devam eden küçük düşme durumur.
Ya kusura bakma, 'Lydea' diye kayıtlı da hangi Lydeasın sen * ? tarzında bir cevap gelmesinden çok daha iyi bir durumdur. Tepkisiz kalarak tepkisini göstermiş olsun en azından, bırakınız cevap yazmasın.
atsan bir dert atmasan başka bir derttir. genelde içimde kalmasın düşüncesiyle atılır ve hemen sonrasında pişmanlık sinsi bir hastalık gibi tüm vücuda yayılmaya başlar. bir de üzerine istenmeyen bir cevap geliyorsa ya da daha kötüsü hiç cevap gelmiyorsa günün cehenneme döner, kendinden nefret edersin nasıl dayanamayıp mesaj attım diye. *
rastgele gelen başka bir mesajla kalp atışlarının tavan yaptığı, mesajın ondan gelmediğini görmekle de daha çok dipe battığınız durum.
"vay be . bir mesajlık hatrımız bile yokmuş" dedirten olaydır .

akabinde şu şekilde bir düşünce gelir aklına.

"lan cevap vermediğine göre yeni sevgilisile beraber. lan elleri dolu da ondan mı cevap veremedi. lan benden başka birisinin onu okşaması düşüncesi bile iğrenç.. lan yoksa yatakta olmasın bu o yeni p.çle . ulan . sen kaçırdın kızı .elin oğlu takılyıo. lan hemen art niyet aramıyayım. belki de sevgilisinin yanında yazmaıyordur. belki de konturu yoktur. ulan kesin elleri dolu. sevişiyo bu...."

böyle gider bu düşünce. ve o mesaj gelene kadar devreler yanar kişinin. büyük ihtimalle de cevap iki üç gün sonra gelir sertçe.

"beni bir daha arama".

işte o an golden shot yapmıştır hatun kişi. bitmiştir, gitmiştir, yitmiştir eski sevgili. sen kaçırdıgına yanarsın o kadar.
iyi bir sevgili olursanız belki birgün size geri döner kim bilir?
şaka lan şaka dönmez. mal gibi mesajı attığınızla kalırsınız. siz iyisi mi elinizdekinin kıymetini bilin.
Tarih: 02.01.2011
Saat: 01:22:19
mesaj bilgileri: iletildi.

cevap: yok...
sevgilinin fakir ve kontörsüz olmasından kaynaklanabilecek durum.
çok bozucu bir durumdur. ama ters cevap atması da çok kötüdür.

(bkz: iki ucu boklu değnek)