bugün

Adı ustunde eski dir.gecmisi birakmayan beter olsundur.
eski sevgilinin öldüğünü öğrenmen kadar tehlikeli değildir.
onunla karşılaşmamak için en az iki ay köşe kapmaca oynamayı gerektirendir. zamanla alışılır ancak.
aynı eski sevgilimin 3. kez yeni sevgilisi olduğunu ortak arkadaşlarımızdan öğrendiğim için alıştığım ( biriyle nişan atmış ) , olgunlukla karşıladığım hadisedir. biten bazı şeylerin ardından herkes mutlu olsun fakat artık kadınların ayrılığı daha çabuk hazmedip yeni bir hayata başladıklarını düşünüyorum.
nebiliyim ben 2 sene ve üstü ilişkiden sonra kalbimi biraz nadasa bırakmayı seviyorum yada.
insan sevmiyorsa çok da umrunda olmadığı bi durumdur ama seviyorsa aynanın karşısına geçer ve mazlum mazlum bakmaya başlar.
bir iki gün " vaaay beeee" dedirtir, içine öküzü oturtmuştur çünkü.
önemsiz bir gelişmedir. artık hayatınızdan çıkmış, sizi düşünmeyen biri için kafa yormak hem zaman kaybı hem de boş yere üzüntü sebebidir.
dil unuttum dese de kalp durur mu yapıştırır cevabı ' hadi lan ordan yeme beni.'
Hayatin sana vurduğu altın vuruştur. Hani boyle tam kalbinin altına , en savunmasız anında , en saglamindan. Sanki uykunun en güzel anında göğsüne bir bıçak darbesi yemis gibi önce bir şoka uğrar , uyanır sonra o iğrenç acıyı fark edersin. Kanar bir yerlerde bir şeyler.
Ayrılalı o seni unutali aylar yıllar olmuş ama sen onu hala ilk günkü gibi sevmekteyken, hic olmazsa o da yalniz diye teselli bulurken seni hayata tutunduran o küçücük umut da kaybolur gider ellerinin arasından. Ne yapacağını bilemezsin zaten söylenecek tek şey "yapicak bir şey yok" tur. Bu cümle en igrendigin cümledir ama gerçekliğine de inanmaya başlarsın.
Sigarayı birakmissindir ama sabah ilk isin bir paket sigara almak olur. Düşünürsün onun başka biriyle mutlu olduğunu, gelecek planları yaptığını, sevistigini. Aklini kaybeder gibi olursun, ölmek istersin . o da olmaz.
Sabah olur , güneş bir şekilde doğar , markete gidip bir paket sigara alır oturursun bir köşeye, yakarsin. Uzun zaman sonra bir nefes cekersin. Ve akabinde kendine daha önceden defalarca verdigin ama hic tutamadigin o sözü tekrarlarsin. "Unutucam".
öğrensin diye faceye yazışmasını atarsa normal durumdur.

normalde kızları felan hiç facede paylaşmayan çocuk benden ayrıldıktan sonra paylaşır oldu. vay arkadaş bu kadar değersiz miydik.
Son günlerde beklediğim olay. Aslında bunu yaşarsam ikinci olacak. insan kendini ister istemez ağlarken buluyor. Böyle sanki içinde bir şeyler paramparça oluyo ne bir şey diyebiliyorsun ne de pişmanlık duyabiliyorsun. Arayıp ''Ulan ne ara nasıl yaptın?'' deyip sövesin geliyor ama yok o da olmuyor. O zaman çok ağlamıştım sonra aynaya yüzümü yıkamaya gittiğimde kendimi zavallı gibi hissettim ağlamayı bıraktım ama acısı hiç geçmedi. Tabiki sonra tekrar birlikte olduk geldi geri çünkü ben onun bu yaptığına rağmen biriyle yeni bir ilişkiye başlamamıştım. Kalbinde birisi varken yeni bir aşk yaşanmıyor. Ha şuan ayrıyız bir kere bile aramadı ne bileyim önceden olsa arardı gizliden şimdi o da yok belki sevgilisi vardır. Şuan için bir şey bilmiyorum öğrenince de aynı durumları yaşayacağım da gerçek ha bir daha tekrar olur mu? Olmaz.
eski ise niye derdine düşer ki insan? hala akılda ise devam ediyordur onun sevgililik süreci. bilmese de.
bulsa da kurtulsam dedirten başlıktır. Kandilde, bayramda, doğum günümde utanmasa cumaları mesaj atacak. Kandilde mesaj atmasına şaşırdım çünkü ateistim diye geçiniyordu.
kim bilir belki yarın belki yarından da yakın.
eski sevgiliyle ne yaşarsanız yaşayın, ister ortak acılarınız olsun, ister çok mutlu anılarınız. bir yerde tıkanıp küçük pürüzleri aşamıyorsanız, daha doğrusu egonuz buna izin vermiyorsa ilişki biter.
insanlar birbirine karşı anlayışlı olabilse zaten eski sevgili olmazlardı.
ortada onlarca, yüzlerce kez yapılan hataların hepsini bir kişiye yükler, kendi hatalarınızı asla görmek istemez, üstüne üstlük sürekli ufacık bir tartışmada, bitsin, bitsin o zaman böyle olmayacak tarzi tehditvari cümleler kurar, bu benden daha öncede özür diledi, beni kaybetmemek için çabaladı, yine o arasın diye beklerseniz, eski sevgili oluverirsiniz.
insanların hayatına illa ki yeni insanlar girecektir, önemli olan şu ego duvarını yıkıp, hataların farkına varıp özür dileyebilmek. sonradan duyulan sevgilisi varmış haberleri acıtmadan.
Kolay pes etmeyin, sevgiyi paylaşacak insan kolay bulunmuyor. Kokusunu içinize çekerek öpen birini bırakmayın ki uyandığında onu ilk kim görecek endişesine kapılmayın.
içler acısı, çok vahim bir durum. şimdi instadan ortak hesap açıp bana takip isteği yollamış. ultra vahim yani.

kızım neyin ispatındasın, git mutlu ol ne diye beni takip edip yaramı deşmeye çalışırsın? küfür öbekleriyle dolu satırlarmı edeyim ne edeyim?
Bu gece öğrendiğim durum. Tuttuğum elleri başkasının tuttuğunu görünce sattığım gitarı hatırladım. Gitarımı da arkadaşa satmıştım ve onu gitarla fotoğrafını görünce hissettiğim şey aynıydı. (Yani ikinci el ürün gibi)

Ne diyelim ben unutalı çok olmuştu mutluluklar.

Özet: umursamasanız bile tuhaf hissettiren bir durum.
(bkz: seni kimler aldı kimler öpüyor seni)