bugün

(bkz: ukte)
kişinin boşandığı eşidir.
ikinci eşin içinde patlayan soruların tam olarak kendisidir.
unutulmaya yüz tutmuştur.
içinde ona karşı ne varsa tamamı silinse de adını duyduğunda içini acıtan ve ruh nakli mümkün olmadıkca tıbben hep kanayacak olan yaradır.
"iyi ki" olabilecek ne varsa "keşke" yapan iç acısı. unutulur yüzü bile hatırlanmaz ama adı da anısı da bir sızıdır hep.
eğer hem kızıp hem severek ayrıldıysanız, ciğerinizi kanatacak, ruh dengenizi bozacak ama sonunda
çıkarttığınız derslerle sizi yepyeni bir adam yapacak hatun kişi. teşekkür ederiz kendilerine.
düşman olunan eş.
düşman dahi olmaya değmeyecek eş.
aşık kalınan eş.
severek ayrılmış eş.

vs vs.

peki bu sıfatlar arasına arkadaş kalınan eş yazmak ne derece mantıklı acaba?

ben öyle olsun istiyorum da...
bazen kafa siker seni hayattan soğutur nafakasını alır ama yanında götte ver der.

canını versen olmaz malını versen beğenmez.

bir sikim kaldı onuda al sende rahatla bende rahatlayayım dersin.
Çocuk varsa ister istemez görüşülmek zorunda kalır. Hele bir de yanında başka bir insan varsa zaman zaman sinirden dudaklarının kanını emer insan.
haber spikerlerinden sıkça duyulan söz.eski eş karısını sokak ortasında milletin içinde dövdü doğradı vs bu eski eşler bize halkımızın ne kadar da vurdum duymaz olduğunu gösterir.
"Eş" olamadığından eski olandır.
Bir adet vicdansız ve katıksız o.ç dur. Iyilik olsun diye anlaşmalı boşanırsınız ama kendi onbinlerce lira kazanırken size bir tek kitaplığı bile süründurerek verir. Şimdi hadi gel de ikinci kez evlilik düşün düşünebilirsen.
Dört dörtlük biridir umarım her daim mutlu mesut olur herşey için teşekkür ederim kendisine.
Beni bu hayatta en iyi tanıyan kişi, en iyi dostumdur. Canım benim.
Bir anda birbirine düşman olanları hiç anlamıyorum. Ne bileyim. Zamanında sevdiniz birbirinizi. Birbirinize destek oldunuz. Birlikte ağladınız birlikte güldünüz. Güvenip Birbirinize zayıf taraflarınızı gösterdiniz. Sonra bir arada yaşamayı beceremiyorsunuz diye düşman olmak ne demek.
eski eşten düşman olmaz, olduysa o eş olamamıştır.
Hiçbir sorumluluğunuzun olmadığı bir yabancıdır. Şayet çocuk yoksa hayatınızdan tamamı ile uzak tutunuz. Kurtulduğunuza sevininiz.
birkac haftadır gelen giden haberler kesildi.
ki en saglıklısı.

eski es eski sevdigin degil, eksi sevgilin de degil.
onun yeri herkesten farklı.
ve bosanma bu dunyadaki en zor seylerden biri.
bir karar verdiysen, ve bu kararından eminsen, bırak eski esin de seni unutsun.
oyle hem bosanım hem arada haber yolluyim kalbinde kalayım bana haksızlık.

bana bir daha haber yollama. tesekkurler.
Eski leş gibi çağrışım yapıyor.