bugün

washington maçında son saniyede attığı basketle takımına galibiyeti getiren milli gururumuzdur.
kontrat senesinde olan ve seneye houston rockets da görmek istediğimiz canımız ciğerimiz ribaund canavarımız.
double double'dan ödün vermeyen oyuncu.
milli takımın gururu.
bu gece oynanan Milwaukee Bucks ın Chicago Bulls a 106 104 yenildiği maçta 32 sayı 10 rebound ile oynayarak bu sezonki etkileyici performanslarına devam etmiştir.

http://www.ntvspor.net/ha...goyu-salladi-ama-yikamadi

(bkz: ersanity)
nba' de oynayan en iyi oyuncumuzdur.* umarız all star olarak da görürüz. bir de kendisine kim tarafından takıldı bilmiyorum ama muhtemelen türkler takmıştır dediğim, ersanity lakabı var. bu kadar itici bir lakap sahibi olması üzücüdür.
Bulls karşısındaki kariyer rekorluk (32 sayı, 10 ribaund) performansı Derrick Rose'un game winner'ına kurban olmuştur. (106-104)
adama pas vermiyorlar o da kendisi mecburen hücum ribauntu alarak sayı yapıyor, belkide nba'deki en bencil oyun kurucuyla oynamasa istatistikleri çok daha iyi olacak ama ne yazık ki jennigs gibi bi iverson çakması oyuncu ile oynuyor.
(bkz: brandon jennings)
oyun stilini hiç beğenmememe rağmen, son haftalarda yaptıkları karşısında takdir ettiğim basketbolcu. ama o milli takımda şut atmaktan çekinen tavrı ve suratındaki boş ifade geçmeden ısınamayacağım o ayrı.
seneye inşallah büyük bir şehire gider ve efsane olma süresi kısalır diye ümit ediyorum.
bu gece yine yaptı yapacağını! toronto raptors deplasmanında: 31 sayı 12 ribaund.

milwaukee bucks: 105 - 99: toronto raptors

Son 8 maç ortalaması %60 isabet 21 sayı, 10 ribaund, 2 asist.

tebrkler ersan!
son oynadıkları toronto raptors maçında 31 sayı atmış ve 12 ribaund almış milli basketbolcu.*
tekrar ve yeniden gurur duyduk ersan.
torontoya 31 sayı atarak isminden tekrar bahsettiren oyuncu inşallah sezon sonunda lakers, şikago,boston takımlarından birine gider.
milli takımda aynı performansı gösteremeyen nba patentli türk basketbolcu. daha önce mehmet okur'da all star'a seçilmişti ama onunda milli takıma katkısını göremedik. hidayet hariç nba giden oyunculardan yeterince katkı göremiyoruz.
nba'de haftanın oyuncusu seçilmiş milli basketbolcu. son dönemdeki performansıyla bunu fazlasıyla haketti gerçekten.

http://www.nba.com/2012/n...ndex.html?ls=iref:nbahpt2
an itibariyle new jersey deplasmanında faul problemine girmiş basketbolcu. yapma bunu ersan. *
nba doğu konferansında haftanın oyuncusu seçilen milli basketbolcumuz. istatistikleri: 25 sayı 10.8 ribaund 1.5 asist.
allah nazarlardan saklasın da kendisi bomba gibi gidiyor. umarım sezon sonuna kadar böyle devam eder ve la lakers'a kapağı atar. keza kendisi lakers'a daha çok yakışacaktır.
dün geceki nets maçında ne yazıkki takımın düzensizliği yüzünden etkili olmadı. bu adam son maçlarda coşmuş, istatistiklerin amına koymuşken dün geceki maçta onu hiç devreye sokmadılar. ersan'da top alıp kendi pozisyonunu yaratabilen bir adam olmadığı için 4 sayıda kaldı. bu yüzden brandon jennings ölsün istiyorum.

ayrıca scott skiles sözüm sana, ersanın performansı hakkında sorulan soruya "kontrat yılı olduğu için bu kadar iyi performans sergiliyor" diyerek densizliğin büyüğünü yaptın dostum. jennings'i al ve git istiyorum. yada siz durun lan ersan gitsin, kurtulsun o bok çukurundan.
bu mal koçla ve aptal takımına göre çok çok iyi oynayan bir basketbolcu. yeni lakabı ersanity'nin hakkını vermekte. keşke daha büyük bir camianın takımına gitse.
andrew bogut'un sakatlığını çok iyi değerlendirdi helal olsun, ayrıca eskisine göre basketbola daha konsantre artık, özgüveni oturmuş durumda. bucks'tan daha iyi bir takıma gideceği kesin, ve gerçekten önemli bir rol alabilir gideceği takımda. yeni yapılanmasıyla portland trail blazers'a veya houston rockets'a gidecek gibi hissediyorum. * * *

son olarak kontrat yılı yea o yüzden böyle diyenlere çok pis küfürler hazırladım ama neyse..
bu gece yine anlaşılan ersan* konuşucaz. maça çok güzel bir başlangıç yaptı Charlotte Bobcats deplasmanında. ilk çeyrekte 11 sayı 3 ribaund 1 asist. 6da 5 isabet (1i üçlük).
Charlotte Bobcats karşısında 15 sayı 8 ribaundla oynamış milli basketbolcumuz.
clevand karşısında 23 dakıkada 20 sayı 10 ribaund alarak triple double yapan milli gururumuz.
hoopshype sitesinde "a poor man's dirk nowitzki." olarak gösteriyor. sitenin players bölümü pek güncel bir bölüm değil. hücumda a poor man's nowitzki'ydi, evet. ama bu sezon hücum yönüyle nowitzki'ye oldukça yaklaştı. ancak eğer ki öyle bir kıyaslama yapılacaksa savunmada nowitzki "a poor man's ilyasova" olmalı. *
http://hoopshype.com/players/ersan_ilyasova.htm
nba'in en iyi tipleyen basketbolcusu.