bugün

aslında yatamayan insandır. istek var ama uyku yok.
Yarın sabah 7de kalkmam gerektiğini bile bile geç yatıyorum sabah oluyor yolda esneye esneye, eve gideyim direkt yatarım diyorum tekrar geç yatıyorum döngüye girdim galiba.
yaşamın geçiciliğine karşı bir isyan biçimidir. ömrünün 3'te 1'ini uykuya kurban eden insan oğlu, kalan kısmını da kapitalist sistemin çarklarına ya da iş bilmez halden anlamaz insan evladı olmayan amirinden azar işitme tedirginliğini yaşayacağı memur hayatına kurban etmek istememektedir.
beynin aksine kodlanma durumu, erken kalkacaksın ya, yatma diye komut veriyor beynin, hadi uyuyalım diyorsun, yok diyor, işin olmasa hemen uykuya geçen beyin, erken kalkman gerektiğinde yok diyor, paradoks hep bunlar.
an itibariyle şahsım. yarın iş var, ne yatasım var ne işe gidesim amq.
koşullu uyarıcı dahi etki etmiyor, etmez amk.
Dertler derya olmuş. Onu bunu şunu düşünürken laf lafı açtı uyku muyku kalmadı.
Kafası düşüncelerle dolu kişidir. O düşünceler bitmez.
sabah kendine küfredecek insandır.
psikolojik sorunları olup bunun etkilerini uykusuzluk, çok parçalı uyku olarak yaşayan deli manyak kişidir.
Uykusu tutmayan insandır ve genelinde vardır.

Ertesi günün de verimsiz geçmesine neden olabilir, ki böyle böyle devam eder.
bir noktadan sonra, her halükarda uykusuz kalkacağını bildiğinden "amaan ha şimdi yatmışım ha 1 saat sonra ne fark edecek" umursamazlığına geçecek insandır. tamamen haksız da sayılmaz sanki.
Görev başında olan insandır.
muhtemelen geçiş sürecindedir, uykusu yoktur ve o sabah geç kalkmıştır ya da en azından yeterince uyuyabilmiştir. yatsa da uyuyamayacağını biliyordur.
uykusuzluğa alışık, kaliteli, geceyi seven insandır.
(bkz: yatmaya üşenmek).
Tüy dikiyordur. Amaan. O mu kurtaracak dünyayı allasen? Varsın bir gece de deliliğin dibine vursun ve vantilatörün karşısında uyusun. Ona bunu çok görmeyin.

görsel
alarmı tek seferde duyan ve ikiletmeyen insandır.
istediği hayatı yaşayamayan insandır.
Bile bile yatmıyorsa tamam da yatamıyorsa,

uykusuna engel olan bi durum vardır.
belki de sorunları olan bir insandır.
uyumamak ve uyuyamamak farklıdır. biri diğerinin aksine tercihli bir durumdur. erken kalkma gerekliliğine inanmayan yani özde inanmayıp sözde inanan kişi için normal bir durumdur.
uykuyla ilgili ciddi problemleri olan insandır.
uykusuz kalmaya alışık insandır.
an itibariyle gözleri cayır cayır yanmaktadır.