bugün

Böyle bir durum söz konusudur gerçekten.
Ne kadar sadıkmış gibi görünse de bir erkek çoğunlukla potansiyeli vardır başka kadına.
Bunun nedeni ise bu durumu " ooo erkek adam yapar tabi." Söylemine bağlayan tipler olsa gerek.

Bilinen o ki aldatmanın nedeni asla eşin çirkin olması, ilgisiz olması, ya da ne bileyim başka sebeplere bağlı değildir.
Aldatmak doğal bir durum değil, psikolojik bir rahatsızlık, aşağılık kompleksidir, vicdan yoksunluğudur.

Sebep aranmaz aldatanda, sebebi yoktur şu yüzden aldattım diyemez.
Erkeklere yasak olan, gizli olan, daha güzel olan daima cazip gelir cezbeder. Bugun eşine en sadık erkeğin daha çekici bir başka kadının cazibeli bi hareketi o sadık adamı çapkın kılar. Çünkü erkeği yöneten mekanizma beyinin yaninda bir başka uzuv dahadır.
kadınların sınırlı olarak doğum yapma yetilerine karşılık, erkeklerin sınırsız çocuk yaptırabilme potansiyelinden kaynaklanır.
aşağıdaki organdan ötürüdür. başka hiç bi mantıklı açıklaması yok.
yaratılışla alakası yoktur.

erkeği veya kadını, nasıl yetiştirirsen öyle olur. erkek büyürken pohpohlanarak büyütülmesinin aksine kadınlar küçük yaşlarında baskılarla tek bir hayal ve hedefe yönlendiriliyorlar. evlilik. bu tek hedefle büyüyen kadın evliliğin de tek kişi ile olacağını bildiğinden, karakteri buna göre oturtuluyor.

erkek ise tam tersi. sürekli olarak pipisi üzerinden güçlü ve iktidarlı olduğu bilinçaltına sokuluyor ve bu gazla tek kişi ile yetinmeyen bir karakter oluşturuyor.

bunun yaratılış ile değil, (bkz: jean paul sartre)'ın dediği gibi varlığın özü ile alakası vardır. (bkz: varlık özden önce gelir)
doğru tespit.

erkek 1 dakika içinde 2 kadını hamile bırakabilir ama kadın farklı erkeklerden kısa sürede hamile kalamaz.
bu yaradışıştan değil, hayasızlıktan gelen bir durumdur. kadının doğum yapma eşiği seks hayatlarını etkilemez canlarım. ha sadece sşizin gibi insanların olduğu toplumlarda kadın üzerindeki cinsel baskı nedeniyle sizler öyle olduğunu zannedersiniz.

cinsellik vücut ve hormonlar yeterli güç ve seviyede olduğu sürece kadında da erkekte de ihtiyaçtır.

günümüzde erkeğin daha kolay seks yapabiliyor olması ona çok eşlilik hakkı tanımaz. hele bunu yaradılışa bağlamayı hiiç gerektirmez.

kadın cinsel hayatını sınırlandırmak, başka bir deyişle erkek cinsel hayatını sınırsızlaştırmak hatta bunu meşrulaştırmak için; yaradılışa, varoluşa yok efenim ademe havvaya bağlamayın desteksiz yargılarınızı.
Ali imran suresi 14. Ayette kadinlarin erkeklere özellikle çekici kilindigi bildiriliyor. 4 tane almaya izin verilmistir bunun ön şarti hepsi arasinda adaletle hukmedip ihtiyaclarini giderebilecek gucte olmaktir.

yalnızlığı tercih eden fazla zeki şahıs bir süre sonra yaradılıştan olsa gerek yaşama istediğinden, hayattan soğur. ruhu bunalır, sıkılır. yüce allah bizlere ''kendi cinsimizden yanlarında sükunete ereceğiniz eşler yarattığını'' bildiriyor. kadın erkek için sükunettir. fakat doğru kadın...

Bazilari doğru kadını Bulduğunu sanır ama yanılırlar çareyi başka kimseler de bulurlar, başka kimseyle birlikte. Nefs bunu arzular bu kimseler nefslerine uymaktadir. insan tek eşlidir. Rasulullah (sav) tek eş almayi tavsiye etmistir. Çünkü alinan es erkege bir yuktur ondan ve yaptiklarindan sorumludur erkek. Bu çok agir bir yuktur aslinda. Akli pipisinde olan kimseler durumu seks olarak gorur sadece.
kişide "ben ya erkek değilim ya da yaratılmadım" sorgulamasına yol açan çöl iddiası.
yaratan, vücuttaki salgı bezlerini programlarken cinsellik hususunda kesenin ağzını biraz fazla açmış. "er kişi güzel bir kadın mı gördü? ver salgıyı! çekinme bol bol ver salgıyı!" şeklinde bir programlama yapılınca haliyle kalkıyor malafat! ondan sebeptir erkeğin bu tuhaf halleri. malı kalkmış adama biçare nefsi neylesin?
yaratılışla alakası vardır. peygamber sünnetinin fıtrata uygun olmaması olacak şey midir sizce sayın müslümanlar? kimse çok eşli olsun demiyorum bu konuda dinen de herhangi kısıtlama yoktur fakat yaratılışa uygun olan kur'anın uygun gördüğü, peygamber efendimizin de tatbik ettiği çok eşliliktir. modernite adı altında evlenmeyip her gün -her hafta, hadi her ay olsun- başka kızla yatıp kalkarken aa ne modern, çok eşli evlilik diyince omo örkök kodon öşöttör. hoşt ulan kim kime eşit bi aynada kendine bak bi, bi aklını bi ölç, isteklerini, arzularını, hayallerini, duygularını bi ölç bi de sonra bize sor sonra bi karşılaştır sonra bi aklet bi de sonra söyle bakayım eşit miyiz. beyin kullanmadan ego kullanan kadınlarımıza duyurulur. çok vurmayın birikmişim. sevgiler.

not: çok eşli evlilik yasal dahi olsa tek eşli evlilik yapacağım ben. öyle bi derdim yok yani anlayın diye diyorum. çıkarcılığa alıştığımız için aaa çocuk bunu istiyor savunur tabi tepkisi oluyor çoğu zaman. yok öyle bir şey.
yaratılmak mevzuna girmeden konuyu evrimsel bir süreçle izah etmek her zaman olduğu gibi daha gerçekçi olacaktır.
kadın tarih boyunca ezilmiş, üzerlerinde erkekler, aileler ve toplumlar tarafından daima baskı kurulmuştur. bu baskı da en çok cinsellik konusundadır. temel vurgu hep şu olmuştur; 'evlenmeden seks yok'. evet, bu sebeptendir ki kadın cinselliğini hep evlilik sonrasına saklamıştır. saklamak da öyle kolay iş olmamıştır, bir evrim geçirmiştir bu süreçte; güçlenmiştir cinsel arzulara karşı!
erkekte ise durum başka türlüdür. cinsel istek var, ama kadın yok! çünkü kadın evlenmeden ilişkiye giremez. bu sebepten de erkek üzerinde toplum baskısı olmadığından cinselliğe ulaşabilmek üçün sürekli bir yol denemiştir. ki bu sebeplerden mütamadiyen hayvanlarla bile ilişkiye girenler olmuştur.
günümüze gelince, erkeğin kadına zaafı çok büyük, kadının da dayanma eşiği çok yükseklerdedir.

yalnız, tabi evrim sürecinden etkilenmemiş, ya da daha az etkilenmiş erkek ya da kadın yok mu, var elbet. bir sürü etken var bunun içerisinde, bunları saymayalım. *
kesinliği tartışılmazdır. lakin medeni olucam ayağına en fazla tavizi erkek vermiştir. geçmiş olsun.
kadındır yaratılmayan.

bamya kadar sikinle birine yettinde fazlasını alcan birde.

kadın öyle mi 5 erkek olsa hepsine yeter.
(bkz: çok eşliliği normalize etmeye çalışan mal)
bok yemenin arapçası bir durumu, allah'a yamamaya çalışmaktır.
doğruluk payı çok yüksek. (%83,22)

şimdi nikahlı ya da nikahsız bir erkek hayatı boyunca zaten birçok kadınla birlikte oluyor. üstelik bu kadınlar da bu işe razı gelmekte. çünkü erkek hovarda ve doyumsuzdur. bir erkek çok çok zengin olunca onun altına yatmakta beis görmeyen kadınlar, sıradan erkekler sözkonusu olunca kağıttan kaplan kesiliyorlar.
yetmez ama evet diyorum. doğru ama eksik bir önerme. tek eşlilik mevzuunda kadının da erkekten bir farkı yoktur. biz insanlar eşlerini kaybedince ölen aşk kuşları değiliz. toplumun doğar doğmaz yetiştirdiği varlıklar olarak tek eşliliğin erdemli oluşu sadece ve sadece bize dayatılan çoğulcu ahlaktan ve otoritenin sağlam bir aile yapısından beslenişinden ileri gelir. aldatma ve sadakatsizlik olgularının bize tiksinç gelmesi de doğal değil sonradan kazanılmış bir dürtüdür.
Bahane bahane bahane.

Aşıkın can verecek sevdiği bir tane olur dememişler mi?

Siz sevmesini bilmiyorsunuz? Siz kendinizi bilmiyorsunuz. Kendinizden habersizsiniz.

O kadın için yaşayın gerisi içinde başkalarının da onları sizin eşinizi sevdiğiniz kadar sevmesini dileyin sadece.
Ulan madem tek eşli yaratmadın versene üç beş tane manita.
başarabilen adam oluyor zaten. eyvallah.
Benim için geçerli olmayan durum. Zaten tek eşli olduğum için hep makyaj yapıp oturarak işemek zorunda kalıyorum.

Tek eşlilik çok zor çok...
güzel bahaneymiş. tek eşliliğe kadından daha uygun erkekler de var yalnız.

böyle düşünenler bir zahmet evlenmesin, kimseyle sevgili olup üzmesin de.
Sanki kadınlar tek eşliliğe uygun.
Saçmalayıp dangalakça (ne dediğini bilmeden yorumlar yapmayınız AMK (azıcık mantıklı konuşun)
Kadınları angut yerine koymayın (kuş-ördek) boş konuşmuyoruz, örn; seda sayan kaç defa evlendi?

Üstelik bir erkeğin çok eşli olması için bu ilişkiyi kabul eden onaylayan bir kadın bulması lazım.
Kadın çok eşliliği onaylamazsa kabul etmese erkek nasıl çok eşli olacak?
Haaaa! Erkek erkeğe Sivaslı 30 yiğido gibi bir birine kılıç çekip dalarlar, bak bunu unutmuşum; özür dürterim.

Yaşanan aile dramlarında, sosyete sanat camiasında skandallarda, benim gibi amale pazarında
Aşkım tabi ki sen ilksin geyiği akla gelirse...

görsel
Palamut mevsimi...

Erkekler suçlu.

Ulan biz birbirimizi mi çok eşlilikte şey ediyoruz?
Biz kadınlar ile olunca çok eşli, kadınlar bizimle olunca tek eşli.
Bu ülke kadınları ne evlenilecek ne de çok eşli olacak...
Neyse, susayım.
Sosyolojik olarak tek eşli, evrimsel biyolojiye göre çok eşlidir.
Yoo. Sadece toplum tarafından fazla şımartılıyorlar.

Bazı seri katiller kurbanın üzerine çıkıp bıçaklar ve bunu cinsel ilişki olarak düşünür. Yani bıçak aslında penisidir. Bu şekilde öldürme yolunu seçme ve bundan çok zevk alma sebebi ise yaşadığı sertleşme sorunudur. Birilerini sokağa çıkıp öldüremeyen sertleşme sorunu olan tipler, klavyeyi, kalemi ya da artık ne tür bir iletişim yöntemi varsa onu, penisi gibi kullanıyor. Sabahtan akşama kadar kendilerini övüp, kadınları kötüleyip, bu şekilde ilişkiye giriyorlar. Nasıl haz alıyorlar, iğrenç.

Çoğu erkek böyledir. Kendilerini eleştirmekten aciz varlıklar. Çoğu böyle, birbirimizi kandırmaya gerek yok. Annelerinin ve toplumun erkeği daha üstün görmesinden dolayı oluşan bir sorun. türkiye eskiden bu kadar ataerkil değildi ve kadına verilen bir değer vardı, sonrasında bu hale geldi, yazık oldu.

Bir adam düşünelim. Kısa boylu, gobekli ve kelleşme başlamış. Evlenmiş. 4 dakika içinde boşalıyor ve ön sevişme 2 dakika sürüyor. Bu adam kesinlikle tedavi olmaya yanaşmaz. Erken boşaldığı için bir türlü orgazm olmasına izin vermediği eşini "kan verir gibi yatmakla" suçlar. kendi içinde sorunlarını bir an kabul ediyor mu bilemem ama bunu dışarıya asla kabul etmiş şekilde yansıtmaz. Kadını suçlama eğilimindedir. Ve daha önemlisi hâlâ başka kadınların peşindedir. Hâlâ başkalarıyla sevişme isteği devam eder. Evde eşini mutlu edemeyen adamlar 7-8 kadın peşine düşüyor. Mantıksız.

Yine kısırlık sorunu olan bi sürü erkek tanıyorum, biri bile sorunun kendisinde olduğunu kabul edemedi. hep, önce tedaviler için uğraşan kadınlardı. Erkekte sorun olduğu anlaşıldığı zaman bile toplumun önüne hanımlarını attılar bakın hasta olan bu diye. 10 sene kadar evli kalan ve toplum tarafından kısır olarak bilinen, eşi tarafından böyle etiketlenmiş olan arkadaşım boşandı, sevgilisinden hamile kaldı. Sonra oğlunun toplum gözünde ne hale düştüğünü anlayan annesi tarafından arkadaşım çok iğrenç suçlamalara maruz kaldı. Hâlâ eski kayınvalidesi ve eşi ile uğraşıyor. Çünkü hamile kalıp ailenin adını lekeledi. Bir annenin oğlu lekelendi. sahiden herkes ayrı bir ruh hastası.

Ve en ilginç olanlardan biri de erkeğin cinsel ihtiyaçlarının olduğunun düşünülmesi ki doğrudur, vardır ancak çoğu 18 yaşından biraz daha büyük kadın, henüz cinsellik yaşamaya hazır olmadığı için şöyle şeyler duymuştur sevgililerinden. "Benim ihtiyaçlarım var, başkasıyla olurum ama yine seninle sevgili olmaya devam ederim!" Kadının cinsel ihtiyaçları yok gibi davranıp cinsellik için sevgilisini bile beklemiyorlardı bundan 10 sene önce. Sevgilisi oluyordu ama başkalarıyla ilişkiye giriyordu. Sevgilisi bakire kalacaktı ama başka kadınları kullanıp atacaktı erkek olduğu için, hakkıydı..

Yani olay tamamen şımarıklık. Zaten kusurları olduğunu kabul edebilen tipler değil yetiştirilme tarzları yüzünden, kendilerini kusursuz görüp sürekli olarak kadın peşinde gezinip duruyorlar. Bi de kendilerini tek eşliliğe uygun olmadığına inandırıp daha fazla kaçıyorlar sorunlarından.

Annem çok pis döven bir kadındı ama asla ailemde olan erkeklerin dövmesine izin vermemiştir. Hatta hepsini tek tek uyarmıştır kızıma dokunmayın, bağırmayın ve hesap sormayın diye. Gidip kendinizi düzeltin derdi, kendinizi yetiştirin. Ona göre erkek çok daha zayıf bir varlıktı, kendini yetiştirme yolunda daha eksikti. Bi de şeye çok kızardı. Erkeklerin kız kardeşlerine karışıp başka insanların kız kardeşleriyle sevişmesine.

Ben böyle bir ailenin içinde büyüdüm diye sanırım, çoğu erkekten tiksiniyorum. Sırtlarına erkeksin yapacaksın diye vurulmuş, eleştirilmemiş, cinsellik hakkı sadece onlara verilmiş ve istediği kadar kadınla olma hakkı olduklarına inandırılmış durumdalar. Mantıksız. Saçma.

Edit: valla bu sözlükte troll olmak falan zor, troll arkadaşlara sabırlar diliyorum.

Bakin bir giriyi örnek verirken öncelikli okuyun. Anlamazsanız bir daha okuyun. Sonra bir daha okuyun. Birkaç komşu çağırın, onlara okutun. Bazı erkeklerin bahsettiğim gibi olma sebebi anneleri ve toplumdur demişim.

Toplumu sadece erkekler oluşturmuyor. Kadınlar var bu toplumda. Erkekler yine var. Bu demektir ki erkekleri anneleri ve toplum bu şekilde yetişmeye zorluyor. Erkeklerin ise böyle olmak işlerine geliyor. Benim gelmiyor, eleştirimi yaptım. Zaten ciddi ciddi 2 tane entry girdim, onda da açıklama yapmak zorunda kaldım. Çok zor..