bugün

hemcinslerimin av tekniklerini gözler önüne sermeye devam ediyorum. evet, erkek kişilerin interaktif ortamlara akabilme maksadıyle kadın kullanıcılara attığı efsane mesajlardır. bilhassa facebook üzerinden bunlar gözlemlenebilir. sözlük örnekleri facebook kadar iddialı olmasa da bu klasmanda yer alır.

mesela: görsel

buyrun. dökün eteğinizdeki taşları.
Facebook'ta Murat adlı kişiden gelen 'Merhaba ben Murat' mesajı.
Merhaba bagyan.
+merhaba ben zort, sen bizim yan sınıftan olmalısın?
-evet.
+tanışabilir miyiz diyecektim.
-hmm
+iyi, oldu o zaman.
nedendir bilinmez bu tip insanlar melek lafını çok kullanır. melek gibi bir yüzünüz var tanışalım mı?
1- ben seni gördüm.
2- profil resmine yönelik ' ne düşünüyorsun öyle biliyorum beni düşünüyorsun.'
3- bu maddiyat seni neden etkilemiyor anlamıyorum bilmem nerenin müdürüyüm altımda bilmem kaç bin kişi çalışan var.
4- ben ekleyemiyorum beni ekler misin ?
5- sende beni dürtsene.
''geçen seni ataşehir tarafında gördüm tanımadığım için gelmedim yanına şey ya tanışalım mı? ''
"olm haklısın ama sakin ol bu *iktiğim çocuklarına malzeme verme anladın mı." bu önce kız erkek ayrımını yapabilmek için.
"slm istanbulun içinden mi ? :) :) :)"

oha be abi. tamam memleketten girecen de bari istanbul konusunda yapma.
çok zekice avlanan(!) bi kardeşimizin açtığı sazan avı konu. (bkz: iyi deneme)
"gezi parkı eyleminde seni gördüm."

ulan böyle bi yalan olur mu ya? adamın bana gönderdiği mesaja bak..bi başka tanesi,

"seni bizim katta görmüştüm. hep kahve mi içersin?"

evet canım.

nbr, slm, ve güzellikle ilgili dışında şeyler bunlar. aklıma geldikçe editlerim.
9. madde yeter. miss. daha ne olsun.
pişşt. bizzat (bkz: sobadakestane) tarafından atılmış ve sonucu rezillikle sonuçlanmış girişimdir.
"Şu anda raskolnikovun tefeci kadını öldürdüğü yaşlardayım."(bkz: Emrah SERBES in Ot dergisinde yayımlanan bir öyküsünden.)
+ ya sen need for speed oynuyormuşsun heralde
- evet
+ benim bilgisayarım eski kaldırır mı acaba
- bilmem
+ olmazsa sen bana numara facebook, skype falan ver ordan haberleşelim olmaz mı
- error
-oha hangi gezegenin "miss model of the planet"isin sen?!

bir kere denedim onda da aldığım cevap "ehehehe" olunca bıraktım uğraşmadım.
bir çoğu tecrübe edilmiş, tecrübe edilenlerin bir çoğu hezimetle sonuçlanmış, kalanlar ise cevap gelmediği için sonuçlanamamış dahi olan cevaplardır.
"Merhaba, her gün yalnız başınıza kahve içtiğinizi görüyorum, çok üzülüyorum. Her daim yanınızda olacağıma söz veririm. Bundan sonraki kahvelerde yanınızdayım."

Bak bak öz güvene bak. Ben kahveyi yalnız içmekten memnunsam, sana ne oluyor arkadaşım? Yok yok, bazen iyice saçmalıyorlar.
yaratıcılık zorlayan mesajlardır.

http://galeri.uludagsozlu...1-efsane-mesajlar-477398/
facebooktan halterci birinin attığı mesaj;

"merhaba, ben türk spartacusüm"
- Merhaba!
+ Merhaba!
kimsiniz ? ( ben bunu kullanırım)
hayatimda bir defa yaptigim ve pisman oldugum mesajdir. dugun boyunca bakistigim kiza atmistim cevap vermedi ama olsun iste mesaj; "ben the man in a suit, dugunde karsilasmistik gerci tam karsilasma denilemez ama olsun." yazdim, sonuc iplenmedim ve tovbe ettim bi daha asla atmam dedigim mesajdir.
gözlerin çok hoş, o gözlerle tanışmak isterdim. gibi basitce bir mesaj.
Pardon, rahatsız ediyorum ama...

devamı uydurulup hatun kişiye yollanır. Rahatsız etmediğini belirtip smiley türü bir şey yollarsa o iş tamamdır.