bugün

istisnasız her kavgada görülen durum; * olay şu şekilde gerçekleşir: bir iki kişi birbirine girmiştir o sırada yoldan geçen bir kaç iyi niyetli insan ayırmaya çalışır araya girer sonraki aşama ise bir bakmışınız herkes birbiriyle kavga ediyor...
iyi niyetli olmanın her zaman getirisi olmadığını gösteren olaydır; kavgayı ayırmaya çalışan kişinin feci dayak yemesiyle sonuçlanır bu tür olaylar.
işgüzarlığın getirmiş olduğu musibettir... bırak yesinler birbirlerini ne ayırıyosun ki sen.
lisede bilerek yapılan durum. bakarsın ahmetle mehmet kavga ediyor, hah ulan tam zamanı ne kadar sinirin varsa dal aralarına boşalt gitsin dersin, nasıl olsa kavga ediyorlardı ayırıyordum diye yırtacağını sanırsın ama o günün akşamı elinde uzaklaştırma belgen ile 3 gün evde istirahat edersin.
ayırmaya çalıştığı kavga sırasında nereden geldiği belli olmayan tekme ve tokatlara uyuz olan kişinin gözü karartıp sağa sola tekme tokat sallamasıdır.
araya giren arada kalır.
olm bak buraya yazıyorum, dünyanın en sikten, en gurur kırıcı olayı.

bağhele * ikiside bana ve birbirleri arasında çok yakın iki arkadaşım kavgaya tutuşmuşlar, ağız yüz dağıtıyorlar birbirlerinin. dayak yiyen ya da atan yok ikiside eşit vuruyo. neden ? çünkü kavgayı birlikte öğrendik. etrafta tiyatroymuşçasına izleyen götler var, buradan kendilerini kınıyorum ve "nebçim delikanlısınız lan ?" diyorum. ner neyise atladım bu ikisinin arasına, biri ötekine öteki diğerine tekme-yumruk sallıyor. ben insaniliğimi ergenlik çağında kaybetmiş bir yarma olarak aralarında büyük kalıyorum bunların yumrukları tekmeleri yetişmiyor, bizzat bana çarpıyorlar. velhasıl kelam cümleye selam * ben çok temiz dayak yedim, yolun ortasında kendimi atacak yer arıyorum, bu iki götte kaldırıma oturup "kanka kusura bakma parladım birden.", "yok kanka sen kusura bakma hayvanlık bende." muhabbeti yapıyorlar. neyse araba üzerimden geçmeden çektiler beni kaldırıma.

mekan ve zamana bağlı olmayan edit: birisi mesajı buraya taşıdı da, bilmem okudunuz mu çok siktiri alakasız oldu sevgili bebeğim ? :* öptüm.
kavga eden kişilerin havaya küfürler savururken yanlarında alakasız bir adam görmesiyle beraber 'senin de ananı avradını' gibi bir yaklaşımda bulunmasıyla gelişen hadisedir.
ayırmaya çalışırken yenilen bir küfür veya darbe neticesinde hoplayan sinirlerin karşı tepkisi ile meydana gelen olaydır.
Göz morluğu.
western filmlerindeki o bombastik bar kavgalarının büyümesinin muhtemel sebeplerinden biri. *
Arada kalınca mecbur allah ne verdiyse giriyor insan.
O adrenalin ve heyecanla ayırana da atarlanıp dayak yemesi.
Erkeklerin ruhunda vardır.
insanoğlunun hayvanlarla aynı ortak atadan geldiğinin yani evrimin en somut kanıtı.
zaten genel olarak kavga eden erkekleri izleyin. evrim konusunda en ufak bir şüpheniz kalmaz.
hiç alakamın olmadığı bir bıçaklı kavgayı ayırırken elim kesilmişti. sonra abim duydu, bıçaklı adamı bacağından vurmuştu. sonra da mahalle karıştı. bizim memleketlilerle onların memleketliler üç gün üç gece kavga ettik. çevik kuvvet geldi mahalleye.
O esnada Arada kalıp karambolde odunu yiyince başlayan sekans.
adam kadına vuruyor kadın adama. herkesde seyrediyor. ‘yapmayın etmeyin’ derken adam bi tanede bana geçirdi. adam diyorum ya 1.55 falan. bende adama vurunca kadın diskalifiye oldu eleman zıplayıp yumruk falan atmaya çalışıyo millet bi yandan gülüyo bi yandan ayırıyo. yani aslında kavga falan ayırmıycaksın ama malesef.

(bkz: bi insaniyetlik yapalım dedik)