bugün

gömleği kot pantolonun içine sokmaları.
kumaş pantolon değilse yapmayın bunu. çok iğrenç oluyor.
metroda, otobüste, metrobüste elleri cebinde, bir yere tutunmadan durmaya çalışmak.
yanındaki arkadaşını küçük düşürücü hareketler.
bir kutu jöleyi kafalarına boşaltıp etrafa "ben çok iyiyim, çok yakışıklıyım." bakışları fırlatmaları.***
gereksiz espri. o espri esprilikten çıkıp boş konuşmaya giriyor ve sululuk da iğrenç bir şeydir!...
(bkz: arabayla artistlik yapmak)

görmemiş ibneler.
saç uzatmak. çoğunuza yakışmıyor, yakışanı çok nadir.
dolmuşta bizzat şahit olup midemin kalktığı bi anımı anlatıcam:

yer: dolmuş. ben arka 4 lü koltuğun orlarda biyerde ayaktayım yer yok. 4 lü koltukta da 2 kız yanlarında da 2 erkek var ve birden bire erkeklerin arasında geçen diyalog; cümleleri tam olarak hatırlamasam da aynen bunun gibi bişeydi:

-hadi lan içmeye gidelim( saat sabahın 11 amk! ayrıca dolmuştasın amk. belli ki başka bi amaç için binmişin. başka biyere gidicen. muhtemelen arkadaşlarınla buluşup pes falan oynıcan. yırtık dondan fırlar gibi hadi lan içmeye gidelim.)

+ne diyosun bu saatte mi lan(bu biraz akıllı gibi)

-olum ne var ben kahvaltıyı birayla yapıyom ehuhehe (ayıoğlu ayı)

+yaa biz de geçen cemillerde bi içmişiz bi içmişiz. ertesi gün hiç bişey hatırlamıyodum.(aha bu da bozdu. arada da yan gözle kızlara bakıyolar)

-ya mesela geçen kahvaltı yapıyoz. bi baktım annem rakı doldurmuş bardağa geliyo. (allah da senin belanı versin)

+ya o değil de süper ortam vardı bi 70 lik votka sadece ben içtim. (yalnız birbirlerinin dediklerinden haberleri yok. ikisi de canhıraş prim derdinde)

-dedim anne napıyon oldu olcak rakıya ekmek doğra öyle ye. ehuheh. haa benim yapmadığım şey değil bak. çok severim. baktım doğru dürüst öğle yemeği yok. doğrarım rakımın içine ekmeği. (denyo nerden duyduysa rakıya ekmek doğrama olayını. neyzen tevfik mi ne yapıyomuş sanırım ben de tam hatırlayamadım)

+tabi aabi hayatımız alkol olmuş kopamıyoruz ki( burda dumurum had safhada. ineceğim durağı unuttum konuşmaya odaklandım. o derece.)

bunlar böyle konuşurken kızlar siklemez bi edayla indiler dolmuştan. elemanlar sus pus. alkol muhabbeti bıçak gibi kesildi.

arada bi diyalog duydum sadece;

-akşam maçı kaavede mi izlicez lan?
+bulvardakine gitmeyelim herif bi sürü çay kakalıyo amınagoyim.
kafalarının jöle kazanına daldırılıp çıkarılımış gibi olması.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar