bugün

Karı, kız, hentbol..
"göt kıllarının çaresini nasıl bakılır?" . ne zaman politika konuşulmaya başlanıp tarafların birbirine bilendiği hissetsem duruma şöyle mudahele ederim :
+"gençler onu bırakın da size çok önemli bir şey sormam lazım!"
-"sor abi"
+"ya bu göt kıllarını nabacaz arkadaş ya?".

nabacaz?
futbol -genel-
ortak arkadaşların yaptığı saçmalıkları dillendirip boş muhabbet çevirmek.
futbolcuların eşleri
bi çimdik siyaset, ardından salaklıklara gülmek.
otomobil muhabbeti. gelen geçen arabalar hakkında fikir beyanı.
futbolcuların ücretleri.
gelecek haftaki maçların sonuç tahmini
kapanış.
CHP nin hali ve siyaset . Kadınlar ve ilişkiler. Sinema ve dizi.
bir erkek olarak sürekli karı-kız konuşan erkeklerden nefret ediyorum amk.

geçenlerde biraz sosyalleşeyim, hafif üzerimdeki ölülüğü bir atayım diye 5-6 tane erkeğin arasına daldım yakmışlar sigarayı, gelen geçen kızı kesiyorlar, laf atıyorlar muhabbette 16 yaşındaki bir kız ile yatılır mı yatılmaz mı? biri diyor tabi olum bal gibi de yapılır, kimi diyor sen askerden gelene kadar o nasıl filizlenir biliyon mu sen, bir başkası hadi 15 olsa neyse de 16 affedilmez falan diyor.. olum ne iğrenç heriflersiniz lan deyip ayrıldım aralarından.. sonra kızlar neden yüz vermiyormuş, ulan sizin yüzünüzden hepimizi öyle sanıyorlar amk çocukları...
Manuel takılıp ona çaktım, bunu götürdüm diye sallanır.
Atom fiziği. Fizik önemli.
erkek sayısı 3 ve üzerinde ise genellikle dalga geçilecek eğlenceli konular konuşulur.
ciddi muhabbetlere sıra geldiğinde ise (evlilik, iş, aile ve para gibi) herkes döktürür ama kimse dinlemez. sussa da ben konuşsam şeklinde sırasını bekler herkes. taktikler alınır deneyimler dinlenir ama herkes bildiğini yapar.
hassas olunan konular aile, kavga ve sex.
bu konularda pür dikkat anlatan dinlenir. vay aq nidaları ile eşlik edilir. arkadaşı var mıymış? kimmiş lan o? gibi atarlı sorular ile destek sağlanır.
adamına göre değişir.herkesle kendi ilgi alanında olduğu şeyi konuşma kabiliyetimiz vardır.
Genelde seks aşk ve içki konusu konuşulur .
görsel
Genel olarak çok derinliğe inilmeyecek konulardır(Futbol ve siyaset haricinde). Kalan konularda da üstün körü bilgi alışverişi yapılır. Gaming Talk ise oyundaki en ufak item a kadar anlatılır.
Anlamadığımız halde siyaset konusuyoruz.
genel itibariyle futboldur. siyaset, sadece ortamdaki herkesin aynı siyasi düşünceye sahip olması durumunda konuşulur. yine din konusu da aynı şekilde, herkes aynı anda ateist veya dindar ise konu olabilir. kadınlar tahmin edildiği kadar sık konuşulmaz. tüm konular tükendiğinde mevzu işten açılır. herkes önce işini yerer, sonra över. kim daha kariyerli, kim daha çok yoruluyor gibi sidik yarışları başlar. hele biri askerlikten dem vurursa sıçtığınızın resmidir. sabaha kadar bitmez. velhasıl sokayım erkek erkeğe muhabbete. kadın olmayan ortam yansın amk. çok mu ağır konuştum?

bak bir de şu var; bir araya gelip konular tükendiğinde "ooof hayat zor be" diye iç çeken biri mutlaka vardır. ya da grubun "hayırlısı olsun"cusu hemen devreye girer. "olayın perde arkasında bizim bilmediğimiz şeyler vardır hacı" da dahil olunca, oh şahane. artık iyice boku çıkmış bir muhabbetin tam ortasındasınızdır. tekrar söylüyorum; kadın olmayan ortam yansın amk.
Kadın, futbol falan derken buna "league of legends" de eklenmiştir.
biz şii erkekler islamı konuşuruz ehlibeyt'i imameti filistin'i suriye'yi iran'i kerbela'yı samarra'yı kabe'yi vahabileri konuşuruz.
"Tam şuradaki hatun çaktırmadan bak" içerir.
Futbol.
Futbol.
kanka saat 5 yönünde....
siyaset, karı kız, futbol, birilerine küfür böyle şeyler yani.
kızlar genellikle bir araya geldiklerinde erkeklerden konuşur , bu gün ona bağırdığını , bu gün onun canının yandığını anlatır kız arkadaşlarına ve bu durum onlar için gerçekten üzücü bir durumdur.

ama sevgilisine bağıran , sevgilisini üzen o erkek mutlu olduğu aynı kız ile evlenmek için iş kurmak zorundadır para kazanmak zorundadır mutluluğunun bir ömür boyu daimi olması için.

erkekler o yüzden buluştuğunda genellikle iş konuşurlar nasıl para kazanacaklarını konuşurlar.

kızların , kız arkadaşlarına sevgilisini anlatması gibi bir şey bu.
Sırasıyla şu şekildedir; Hayat, iş yaşamı, futbol, ekonomi, siyaset, karı kız.
Para, para, para.
(bkz: Napolyon diyor)
Yok bir kere arkadaş ile oturdum insanlığın gelişim evrelerini ve evrim teorisini konuştum.
Arkadaşta bana garip bakıyordu gerçi geçen buluştuk 1 kere kız konusu geçti onun konusu da cinsellik değildi, Yani buluşan erkeklerin düşünce yapılarına göre değişen konulardır ama kızların oturup teknolojiden, felsefeden ve insanlığın geleceği hakkında konuştuğunu pek sanmıyorum belki vardır ama % kaçtır.
güncel Önemli Başlıklar