bugün

kadını erkeği yoktur bu işin eğer bir insan kalkıp "bir erkeğin basitliği bıdı bıdı" diyorsa aynı şekilde bir erkek de kalkıp "bir kadının basitliği bıdı bıdı" gibi cümleler kuruyorsa bu her ikisinin de açıkça "ufak dünyaların insanları" olduklarının göstergesidir. böyle aptal değer yargılarına takılıp kadınları da erkekleri de kendi yaşadığı saçma ilişkiler üzerinden değerlendirme yoluna giden insan açıkça "bsaittir".

bu bir bakıma ferdi tayfur dinleyip aşk acısı çeken konfeksiyoncu kız olmaktır. hele bu şahıs (kız erkek fark etmez) "değer verirseniz şöyle olur böyle olur" gibi cüssesinden büyük cümleler kuruyorsa kesinlikle ve kesinlikle hayat tecrübesi oldukça düşük ve kafası karışık bir insan olduğunun ispatıdır. bunun mantığın beyaz şahin içindeki kıroların mantığından farkı yoktur. gördüğünüz yerde koşarak uzaklaşmanızı tavsiye ederim.

insanın biraz büyümesi hiç değilse bakış açısını genişletmesi gerekir. insanları böyle salakça genelleyip böyle osssuruktan saptamalar yapmak hem cehalettendir hem de ergenliktendir.

hayat ve insanlar bu kadar basit değil basitler ancak bu şekilde bir basitliğe sahip değiller. biraz başınızı kaldırın dünyada çok daha başka şeyler var her ilişki güllük gülistanlık olacak, her erkek-kadın sizi sevecek her zaman yanınızda olacak ne bileyim her istediğiniz olacak diye bir kaide yok. bu hayatta acılar da var hayalkırıklıkları da var, gözyaşları da var, pişmanlıklar da var ve hepsi hayatın birer parçası. hepsini yaşamadan nasıl yaşadım der ki insan?

başka sözüm yok sayın hakim...
(bkz: kolay soruların çözülemediği gerçeği)
yaratılış gereğidir. erkek basitliği, kadın kaosu temsil eder. tamamlayıcıdırlar.
lezbiyen tespiti. git hemcinsinle seviş bacım.
(bkz: ben böyle değildim yaşarken oldum)
..ve bir çok kadın bu basitliğe köpek olur. hangisi daha asil?
Bu kadar çok erkek tanımak da kadınların basitliğidir o zaman. Ne kadar bayılıyorsunuz genellemelere. Erkek basit filan değildir. Kadın cinsiyle baş edebilmek için bütün çemkirmeleri, hakaretleri duymazdan gelir. Çünkü bıkmıştır. Doğumdan olgunluğa kadar anne vardır, sonra bir kadın çıkar hop "her şeyini ben bilirim, bana sor, nerdeydin" bilmem ne. Erkekler basit değildir. Kadınlar çok karmaşıktır. Kendi karmaşıklıklarına alıştıkları için sade duran erkeği klasman dışı tutar. (bkz: Yürü be kızım yürü be kızım)
(bkz: kuyruk acısı)
(bkz: sözlük bana erkek bul lan allahsız)
yemek - içecek - sigara (kullanıyorsa) - kumanda yada klavye.

bu kadar basit organizmalarız. işimize gelince akıl yürütürüz.
erkek olmanın zor oldugunu kim soylediki zaten.
erkeklere duyulan nefretin basitliğe indirgemiş halidir.
yiğit çıplak doğuyorsa anadan basittir,
herkesin aciz oluğu bir an elbette vardır.
kesinlikle katıldığım tespittir. şimdi örnekleyelim;
+ hüseyin moralin bozuk gibi hayatım neyin var?
- bizim takım yine yenildi şu sadri şener gitsin artık.
ertesi gün;
+ duygu neyin var hayatım?
- yok bişey ( tripli tarzda)
+ anlatsana bi çare bulalım
- biliyosun sen nedenini.
+ bilsem neden sorayım?
- anlamıyorsun beni anlamıyorsun. v.s.....
diye sürer gider dialog.
anadüşünce: erkekler basittir.
"basit yaşa ki başkaları da varolabilsin" der gandi. erkekler işte bu nedenle basit yaşar ki kadınlar da bu suretle varolabilir.
tşk!..
genellenemeyecek bir haldir. bazı durumlarda çok çarpıcı örnekleri de yok değildir gerçi;

göz atınız:

(bkz: fritz haber) ve (bkz: clara immerwahr)
analog yapım.*
basit ve fazla düşünemedikleri için en önemli başyapıtları ve icatları erkekler yapmıştır zaten. şimdi "eskiden kadınlarda özgürlük yoktu, engelleniyorlardı" demeyin, şimdi özgürlük var da ne oluyor? değişen hiç bir şey yok.
eşittir kolaylığıdır,erkeği sevilesi yapandır.
Erkek alında basittir,
Zor gelirse bas ittir ,
Farketmeden kaydılar hasktr.
aslında doğru bir ilişki değildir. basitlik insanın ruhunun gelişmesiyle alakalı biraz. genelde olgunlaştıran acıdır. acıdan kaçmak mantık olarak gerekli olsa da, acıyı tahlil edip onu kabullendikten sonra en makul tavrı geliştirmek eksenli düşünce geliştirmek acıyı insanı geliştiren bir basamağa dönüştürür.
Erkekler basit canlılardır, çünkü dobradır, ne istediğini direkt söyler.
Örnek: Bir şeye hayır diyorsa, o gerçekten hayırdır.
- aşkım sevişelim mi?
+hayır kesh yorgunum.
(sabah olunca )
+kesh dün gece benle hiç ilgilenmedin, hayır dedim diye kıçını döndün uyudun, oysa ben seni deniyodum bla bla bla......
-??!!??

Örnek: Bir erkek birşeyi istiyorsa bunu bodoslama söyler,
- aşkım, ayakkabı almaya gidiyorum. ( erkek ayakkabı alır eve gelir )
+ aşkım, Avm de kızlarla kahve içeceğiz. ( kadın elinde en az 10 farklı mağaza torbası ile gelir. çünkü alışverişe gittiğini söyleyebilecek kadar dürüst değildir kadın. )

Örnek: Erkek basittir ve basit düşünür.
- Selam, sizinle tanışmak isterim, bi yerlerde oturup bi kahve içebilir miyiz ? ( amaç: kızı tanımak, kahve ısmarlamak, 25-30 dakika muhabbet etmek, belki sonrasında ilişki başlatmaktır. )
+hmmm, bi saniye bi düşünmem lazım. (kahve diyo ama kesin bara götür, sonra da beni yatağa atmaya çlışır. iç çamaşırım pamulu, sütyenim de eski, en iyisi red edeyim ben bu çocuğu nasıl olsa başkası denk gelir.)
+kusura bakma ama hayır seninle kahve filan içemem hıh.

Örnekler çoğaltılabilir, erkek basittir , kadın karmaşık. Yaşasın basit olmak.
Basitligin ne kadar buyuk bir erdem oldugunu anlayamamis, ne istiyorsun gibi bir soruya tripsiz, direkt bir cevap verme yetisinden aciz sefillere dert olandir.