Erkekler değil abazanlar kız peşinde koşar..
Ortada bi "çük" var...

Thats it.
tabiatı gereği.
Milyonlarca yıldır cevabı bulunamayan soru.
Sürekli dişiyi kovalama isteği. Hayvanlar aleminde de durum aynı.
öyle öğretildiği için. koşmak zorunda değiliz arkadaşlar, rahatlayın biraz. evet.
Kadınlar neden erkek peşinde koşar?

Esra Erol'da, müge anlı'da dantelciye kaçan adamları görmüyoruz, 1 kilo et için adama kaçandan aynı yufkacıya kaçan eltilere kadar geniş bir yelpaze var.

Ama olay tamamen tabii nedenlerden kaynaklı, erkek dediğin üremek için dişi bulmak zorunda, mümkün olduğunca çok dişiyi döllemek ister, insanda pek mümkün olmasa da durum bundan ibaret, fırsatı olan*, becerisi olan yapıyor.
Kadının olayı da erkek peşinden koşmak ama sayısı fazla olsun diye değil, doğası gereği en iyisini bulmak istiyor.

Böyle soruların cevabı tamamen bilimsel, öyle çok şeyetmeyin.
efilla bu başlığa da mı geldin. hormon libido ve yaratılış özellikleri olmasa yani seks erkekler kızlara selam bile vermez.
(bkz: evrim

(bkz: üreme içgüdüsü
Erkek peşinde mi koşalım???
iç güdü. Doğada da erkekler dans mans eder süslü ve gösterişli olur. Öğrenin bunları.
Çünkü seks.
Erkek ırkına yüklenmiş bir misyon olduğu içindir.
Bir erkek 20 yaşına gelip hala kız peşinde koşmuyorsa, çevresi tarafından pasif gözle bakılır. Eşcinsel olduğu düşünülür.
Çünkü ne peşinde koşsun, top mu. Evet. Teşekkürler.
Aşağılık oldukları içindir.
Ahlaklı adam kız peşinde koşmaz.
çünkü kafa yok.

kafası çalışan, eğitim, kariyer peşinde koşar. sonrası gelir zaten.

demek libido.
Karşı cinsle münasebet kurmak iyidir.
Öyle Bir şey yok. Genelde kızlar da erkeklerde ay i oranda bunu yapar. Aynı hızda koşar. Hele de evde kalmışsa. Maaşlı falan birini görünce yama yapmak ister.
Diğer aptal erkekler de aynısını yaptığı için. Amsalaklar kız peşinde koşarken sen kızlara pas vermezsen kızsın kalırsın.
efendi ve kaliteli erkek kız peşinde koşmaz.
Kendilerini Bir şey sanıyorlar.

Bak bazı şeyleri keyif için yapmayı anlıyorum. Ahlaki çoğu değeri kabul etmeyip bu sistemin içinde dışlanacağını bildiği halde yine kendi bildiğini okuyan insanlar var. Bunlardan biri çok sevdiğim bir arkadaşım, her hafta yeni biriyle tanışıyor uzun yıllardır ve kimseye ümit vermeden tüketiyor hayatını. Evlenmeyi düşünmüyor. Ailesinin çoğu üyesi 50 olmadan felç geçiriyor çünkü. O da erken öleceğini düşünerek yaşıyor. Bir hamilelik durumu yaşandı, alamadı o riski.

Anlamadığım şey anne ve babası teyze çocukları olan tiplerin ya da iq değeri en fazla 90 olan insanların her kadını hamile bırakmayı arzulaması. Karşına al, hasta öyküsü çıkarmaya çalış, genetik hastalıkları anlatması toplam 9 dakika sürer. içlerine bir giriyorsun, sirk ortamı gibi. Yazık o çocuklara, nerdeyse çoğu okuma yazma öğrenmek için en az 5 yıl özel eğitim alıyor. Çok özür diliyorum ama bu da hayatın gerçeği diye söylemek zorundayım, anne ve babasını genetik bir hastalık nedenli 40-45 yaşında kaybetmiş. insan oturur bir düşünür, ben her kadının peşine düşüyorum, üreme arzum yüzünden 4 kez evlendim ama ben bu çocuğa genetik olarak neleri aktaracağım diye. Çocuğumun yaşam süresi ne kadar olur?

Benim bana tarafında asperger sendromu mevcut. Başka genetik bir sorun yok. Evleniyorlar, meslek sahibi oluyorlar, zeki insanlar ama bir şekilde karakterlerini uyumlu hale getiremedikleri için hem sosyal hem de aile hayatlarında dışlanıyorlar. Genetik olarak babadan geçtiği söylenen bir sorundur ama ben birkaç sene önce öğrenince çok istediğim halde çocuk sahibi olma fikrinden tamamen vazgeçtim. Bak istemiyor değilim. içten içe istiyorum yalan yok ama çocuğun yaşadığı sosyal zorlukları ona yaşatma hakkım var mı düşüncesini aşamıyorum. Benim genetik olarak farklı bir sorunum yok ha, ortalama yaşam süremiz 90. Düşün bak ben biraz bilinçlenmeye başlayınca sırf bu sebeple doğurmayı düşünmeyi bıraktım.

Adamın boyu 1.65, tansiyon, diyabet, kalp hastalıkları, birçok psikolojik hastalık, böbrek hastalıkları falan ne varsa ailece sahipler, üreme arzusu içinde. Genlerini aktaracakmış. Biraz mantığa davet ediyorum. Nasıl bir boy aynası bu anlamıyorum.
sanki zevk için koşuyoruz. tamamen hormonal.
beden içinde biriken sperm zehirlenmeye yol açar.
zehirlenme belirtileri olarak erkek nefes alan dişi peşinde koşar.
koşarken şekilden şekile girer, parayı döker, yeterki uyuyalım der.
sonra bedeninde zehirlenmeye neden olan spermleri dışarı atıp, bayılıp horlayarak uyur.
bu hengame arasında av olan kadın, acaba beni seviyor mu , evlenecek miyiz, çok parası var mı,
gibi hayallere dalabilir. efsun geçip gerçeği anlayınca artık iş işten geçmiş olur....
Genelde koşmuyorum yürümeyi tercih ediyorum.
Sevilmeyi öğrenmek için.
Daha doğrusu aşık olmak için.
Daha doğrusu dertleri unutmak için.
ipne olmadıkları için.