bugün

*
mart ayının gelmesini, dişi kedilere şehvetli bir şekilde yanaşmayı çılgınlar gibi 11 ay bilinçsiz bir şekilde içgüdüsel olarak bekleyen hayvanat.
kafası ve cüssesi belirgin bir şekilde iri olur.
erkek türünün kediye uyarlanmış halidir kendisi. kafasına göre takılır. bazan üç beş gün ortadan kaybolup, genelde bir gece yarısı, tüyleri kir pas içinde, bir hava gelir. sorgulanmaktan hiç hoşlanmaz.
tası kirliyse su içmez, beğenmediği bir şeyi yemez, insana illallah dedirtir.
ama kendisi asla bir dişi kedi kadar tüylerini yalamaya vakit ayırmaz.
tabiatı belirgin bir şekilde serttir ama yılda üç beş tane yavrulamadığı için yine de tercih sebebidir, çoğu kedi sever için o ayrı.
malum aylarda hepsi birer saldıray abi olan kedilerdir.
ailesinin yanında kovalamaya çalıştığım fakat üzerime yürüyen kedidir.erkekliğe laf söyletmemek için hadi be seninle mi uğraşacağım deyip oradan sıvışmışımdır. (bkz: farketmedi kaç)
Öğrenmenin yaşı yok

iş arkadaşlarımla okey oynarken, sürekli taşların kötü gelmesinden sızlanıp yine de yaklaşık her elde oyunu almam neticesinde, sinirlerine hakim olamayan patronun "Erkek kedi gibisin, hem s.k.yor, hem de bağırıyorsun!" demesiyle; Mart ayında feryat figan bağıranın dişi değil, erkek kedi olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Saygılar.

itiraf.com dan alıntıdır.
görsel

"Ya bunlar ne şekil bir hayvandır." Dediğim canlılardır. Bakışlara bak elim ayağım titriyor şerefsizim.

Aslan lan bu hakikaten. "Bir aslan 'miyav' dedi."nin bir canlıda vuku bulmuş hali.
Bizim buralarda kendi hükümranlığını kurmuş bu zat. Dişi kedilerle olan münasebetinden bahsetmek istemiyorum, tamamen bu arkadaşın ben merkezci yaklaşımına değinmek istiyorum.

Sen kimsin lan puşt kedi?
Etrafta baktım hep dişi kedi var tamam haremin falan filan derim susarım.
ama yavrular da hep dişi lan. Erkekleri sancağa mı gönderiyosun sen sultan süleyman mısın olum? Ha?

Yaparken "vraaaaaaa" diye bağırmasını biliyosun ama doğunca mini mini bebeler arkana bile bakmıyosun. Bari bi kuyruğunu neyini salla arada pezevenk, onlar da 'babamız var' desin.
Bir tanidigimin kedisi.
Ergenlige girmiş videosunu attı hayvancagiz düz duvara tirmaniyor gördüğü herseye dayamaya çalışıyor yarildim mk.
bu sıvısını aktımadığı yer kalmadı evde çözümü ne olabilir?
işi gücü kime tıklatsam olan, aile bağı kopuk, çoluğunun çocuğunun rızkını başka dişi kediler peşinde yiyen erkek kedidir.

Erko kediler kapatılsın. Şerefsiz erkek kediler hepinis aynisınıs.
Kişisel kanaatim; dişilere göre daha alıngan oluyorlar. Erkek kediye insana davrandığın hassaslıkta yaklaşmalısın. Mesela sabah kalktın ona hiç görünmeden aceleyle çıktın. Dişi kedi olsa eve döndüğünde yanına koşup kendini sevdirir, erkek kediye bir bakarsın küsmüş. Yanına gidince başka tarafa çevirir kafasını. bir de kinci olur 2-3 günde anca barışır.
görsel

Temsili değil!