bugün

Elinizi havada bırakan kadındır. Nezaket ile elinizi uzatırsınız herhangi bi tepki vermez eliniz askıda kalır. Genellikle bayram ziyaretine gelen misafirlerin akraba dediğiniz kişilerin elini öpmek istediğiniz de elini hiç bir şekilde uzatmaz öylece kala kalırsınız. belki dini görüşü böyledir fakat akrabayız dimi insan yemiyoruz...
namusuna, ahlakına, anlayışına yakışanı yapan kadındır.
Es kaza biriyle tokalaşırsa tokalaştıktan sonra haydar dümen'e "hamile kalır mıyım?" diye soracak kadındır.
Şu durum olabilir bugün elini veren yarın başka bi yerlerini verir.
Verir mi verir.
el sikismanin bir nevi selam-anlasma-ben zararsizim demek oldugu sosyal ve is yasaminda kesinlikle olmamasi gereken kadindir.

icimde kalmasin editi; sanami kaldik barraaaaam
doğulu yobaz kadın tipidir. eğer kazara el sıktıysa hamilelik testi yapması gereken kadındır. sanki tecavüz ediyorlar.
hakkında bu kadar geyiğe gerek olmayan saygı duyulması gereken kadındır. kibarlık falan bi yere kadar her erkeğe elini uzatmak zorunda değildir.
eli havada bırakan, insanı sikimsonik bir duruma sokan kadındır.

tamam hani yaşam, değerler falan ama tokalaşmayacaksan girme öyle ortamlara amcık ağzı. sikerim senin inancını da değerini de.. alnına yaz ben tokalaşmıyorum diye bilelim. yoksa göt gibi eli havada bırakmanın ne lüzumu var.
oyle bir namus timsalidir ki bu kadin/kizlar insan gorunce sasirir.gecenlerde bir proje ustune uc kisi toplanmak zorunda kalirsiniz.grup ekiplerinden biriside gene bole kapali bir bayandir tanismak amaciyla elinizi uzatir her biriyle tokalasirsiniz ancak bu kiz soze bakar merhaba der ama elinizi sikmaz mal gibi kalirsiniz .hani cok ahlakli cok etikler ya hammniaaa.sonra cikista bu x kizin sakirt sevgilisi gelir disari cikarlar tukuruk degisme seviyesinde opustukleri gozlemlenir.eeey gidi ey. (bkz: based on a true story) (bkz: olsun lan konya ankara yolu hala iki saat degilmi) (bkz: swh)
genel olarak hayvan modundaki kadın.

lakin şöyle bir şey var ki sözlük yazarlarının bir kısmı da bundan bihaber sanırım. öncelikle kadın elini uzatmıyorsa sen niye hanzo gibi elini kaldırıyosun, eğer kadın gerçekten görmüş geçirmiş biri ise öküzlüğünüzle dalga geçerek elinizi havada bırakabilir. bu yaşınızdan sonra ben mi öğreteyim adab-ı muaşaret kuralı olduğunu bunun. önce kadın elini uzatacak yazın bunu da unutmayın.

gelin görün ki bizim kızların da bunu bildiğini sanmıyorum birilerinin götünü kaldırması sonucu böyle şeylere meyleder. o yüzden hayvan modundaki kadındır zaten
Cinsel duyguları üzerinde kontrol kuramayan abladır. Bunlar evlenirler kocalarıyla sevişmez kendilerini mastürbasyona verirler.
nezaket gereği kimsenin elini sıkmak zorunda değildir.

herkesin eline dokunmak bu kızın etik ve dini kurallarına aykırıysa kız bunu yapmak istemiyorsa asıl kaba olan sizin bunu fark edememeniz olur.
Nezaket kurallarına göre bir bayan elini uzatmadıkça erkek elini uzatmaz.
Otobüste erkeğin kalktığı yere oturmayan kadınlar gördü bu gözler. Elimi sıkmasalar gene iyi. Vebalı değiliz ya ak.
Seksist olarak değerlendirmeyi bir kenara bırakırsak; genelde benim hoşuma giden olaydır. El sıkışmanın bir adabı vardır herkesin bildiği gibi. Nerde o erkek el sıkışması nerde kadının yumiyum kıvamında ki yumuşak eli.
(bkz: Şafi mezhebinde abdest bozma şartları)
islam dşinine mezhup imam-ı Şfinin yolundan giden abdesti bozulmasın diye çaba gösteren hanım ablamızdır.
Kısaca..
görsel
bi kere basıma geldi elim havada kaldı tamam din falan eyvallah da o zaman elini de kapat madem ki bu kadar dindarım diyorsun.
Kadın eli sıkmayan erkeğin karısıdır.
Bunlar ma aile el sıkmazlar efenim.
Öyle fesleğen gibi bırakırlar ortada sizi...Eliniz havada kalır, içinizden saydırırsınız.
öncelikle (bkz: zorunda mıyım)

ikinci olarak keşke ülkece tek derdimiz görgü kurallarından bir haber insanlar olsa. masum insanlar ölüyor, kendi ülkemizde misafiriz, millet yol para peşinde. sizin eliniz de havada kalıversin arkadaşlar. kalmış da nolmuş yani?

illa "ay ben takarım" diyorsanız elinizi uzatmayın olsun bitsin. ne siz ne karşı taraf zorda kalsın. nasıl nazikçe elimi uzatmam diye biz de takıyoruz sonuçta.
neden bu kadar nefret toplamış bu konu anlamadım gerçekten. kendi isteği bu şekildedir. başka bir kadın gelip hoşunuza gidecek bir hareket yapsa bu tepkinin tam tersini gösterirsiniz. her yerde saygı saygı diye dolanıp bir kadının elini sizin o ellerle ne yaptığınızı bilmeden uzatmak istememesine saygı göstermemek biraz ironik.
böyle bir durum, erkeğin dumura uğramasıyla sonlanır. kadın elini vermek zorunda mıdır? tabiki hayır. ve hatta inanışına bu kadar saygı gösterdiği içinde, ayrıca tebrik edilesi kadındır. hee erkek mallaşıyo o ayrı.
ben genel olarak zorunda kalmadıkça kimsenin sıkmıyorum. belki tuvaletten çıkarken elini yıkamadı nereden bileyim.
doğal hakkı olan şeyi uygulayan kadındır.
islam dininde yasak olmayan bir şeydir kadın ve erkeğin tokalaşması, kendi bileceği iştir.