bugün

yandaşlığının ödülünü almıştır.
Kendisini cnn türk karşıt görüş programında uzun uzun liyakat hakkında konuşurken izledim daha geçen hafta. Sanırım bu programda geçmişten günümüze askeri darbeleri epeyce detaylı anlattığı için bu göreve getirildi zira amaçlanan zaten ordunun darbe yapmayacak hale getirilmesi.
bir an için erhan ayfoncu diye algıladım gerçi afyoncu olması da ilginçmiş. teknoloji ne hale getirdi bizi lan?

sikimde olmayan şahıs. yüksek ihtimal beyimnsizin önde gidenlerinden. tanımam etmem.
https://youtu.be/MH1-RyusWNg
https://youtu.be/MH1-RyusWNg
milli savunma üniversitesine rektör olmuş yeniçeri ağası.
(bkz: erhan afyoncu nun milli savunma üni rektörü olması)
(bkz: erhan iphone cu)
tanırım. iyi bir akademisyendir.

yeni görevi, ümmete hayırlı olsun.
öyle üniversiteye böyle rektördür.

şaşırmadım ve yadırgamadım. patronaj ilişkisi meyvesini vermiş.

idare ve kendisi açısından gayet güzel bir ortaklık.

çünkü yalın akademisyenlik başka; siyasi güçle birleşen ak'ademisyenlik bambaşka...
Bilgilidir ama sabit fikirlidir.
insanların bu kadar ilginç tepki vermesini anlayamadım açıkçası. yahu bu ülkede eski milli savunma bakanı milli eğitim bakanı olabiliyor. yani rasyonellik aramamak lazım.
msü' nün yapısını tam olarak bilmemekle birlikte erhan afyoncu bu iş için kesinlikle aşırı sivil kaçıyor. rektörlüğü hak ediyor ama bu üniversite için mi emin değilim.
proje insanı. yani bir projenin eseri. parti sapağına dönmese iyiydi. ileride tokat milletvekili de olur.
programda ezan dinletisi varken neden güldüğü ve bunu eliyle kapatarak gizlemeye çalıştığı anlaşılamayan yeni harp akademileri rektörümüz. o zamanlar henüz sakal da bırakmamışlar imiş.

http://www.youtube.com/watch?v=unOY3Qx1WNI
Öncelikle 250 tane gönderide aklıselim ile yazan, mesnetli birkaç tane mesaj harici mesaj göremedim maalesef. Entellektuel olarak üst düzey kulvarlarda olduğunu düşünen çağlayan style burada da var. Yahu beyler bırakın Entellektuel zırvalarını real dünyaya dönün azıcık. Devlette esas olan liyakatlı ve vatansever insanların biryerlerde olmasıdır, devlet Çağlayan entellektueli arkadaşları tatmin etmektense liyakat ve işe önem verir bu damardan yürümek bence saçmanın da ötesinde bir şey.. Erhan Afyoncu hiçbir zaman cemaatçi olmamıştır. Bunu yakın çevresi çok iyi bilir, eğer birilerine yalakalık yaparak bir yerlere gelme peşinde olsaydı 10 yıl önce kim tutabilirdi kendisini? Bir anda mı Erhan Afyoncu oldu bu adam? Eğer böyle düşünen varsa oturup cahilliğini seyretsin. Milli Savunmanın sivilleştirilmesi akabinde sivil bir yönetim ihtiyacının doğması ve Askeri tarihçilik konusunda Türkiyede 1 numara olan ve kordinasyon ve teşkilatçı yönü kuvvetli bir adamın bu göreve getirilmesini bu kadar eleştirip saçma sapan yorumlar yapmanın anlamı nedir anlayamadım. Bu adam siyasilerin hepsinden belki daha bilgilidir. Kulvarındaki akademisyenlerin ilmine saygı duyduğu çalışkan ve azimli bir insandır. ilber ortaylıyı vs Erhan Afyoncuya altarnatif olarak gösteren ve Erhan Afyoncu üzerinden saçma sapan yorumlar yapan güruh muhtemelen ikisini de tanımıyordur. Erhan Bey'in Milli değerlere bu kadar önem vermesi, litaratürü çok iyi takip edip tarihçilik konusunda en iyi olmasına rağmen Egosunun üst seviyede olmaması, insani yanının çok yüksek olması ve karşısındakini itin götüne sokmaması Erhan Bey'i mesnetsizce eleştiren ezik arkadaşlara dokunmuş. Erhan Afyoncu vatan ve millete en faydalı insanlardan biridir, kim buraya uygun gördüyse helal olsun..
Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Kişiler üzerinde çok fazla konuşmak istemiyorum ancak ülkede birçok kamu görevlisi işinden olmuş, akademisyenler uzaklaştırılmış konumdayken kendileri 17/25 milat kabul edilen bir dönemden sonra bile cemaatin gazetesinde yazmaya devam etmiştir. Nasıl oluyorsa kendileri hızla yükselmektedir.
Zamanında ilber Ortaylı buna fena geçirmişti. O da gitti yalaka basina tarihi bilmeyen seçmenin yanına. Yeri orası zaten.
Cnn Türk'te Osmanlı Tarihi hakkında konuşan başarılı tarihçi.

Fatih dönemi işleniyor.
Bilgili tarihçi ama biraz ciddiyetsiz.
Yine de k.mısırkoçanı'ndan iyidir.
yeni çıkarılan khk ile korgeneral olmuştur.
bilgilidir ama sabit fikirlidir.

Ayrıca anadolu ve balkanlarda etnik olarak türk yok diyen abdli karıya verdiği ayar hem güldürür hem de alkış tutturur.
bir subay bile 30 yılda olurken adam bir gecede korgeneral oldu siz neden bahsediyorsunuz, ben böyle işin ... *
Bir tarihçi olarak yukarıda yazılan askeri tarihçilikte bir numaradır palavrasına iyi güldüm. hani feridun emecen filan dense bir düşünülebilir ama erhan afyoncu, ne alaka?
sayısalcılara karşı derin ezikliği olan adam..

akp dönemi tarihçisidir bir numarası yoktur..

at gözlüklü, geri kafalı, bağnaz insanlarımızdan sadece 1 tanesidir..

itibar etmeyiniz..
görsel
milli savunma üniversitesi rektörüdür.
Tarihçi.