Artık youtubeda görmekten bıktığım birisi. Yeter artık.
--spoiler--

yalnız sunu unutmamak gerekir ki cinliler musluman olsaydılar huawei diye marka olamazdı.
15
06.01.2024 20:08
korsaatci13

--spoiler--

Ha ha ne huawwei si. Çin diye bir devlet olmazdı. tibet bağımsız olur. Uygur türkistanı rusyaya geçer. Kalan yerlerde ingiliz fransız mandasından kurtulmuş birbirine mezhepten dolayı düşman beş on tane çin olurdu.
turklerin islama gectikten sonra basının goge erdigini soyleyen tarihci onun gibi insanlar soyle dusunuyorlar mogollar ve cinlilerde islama gecseydi onlarda hak yoluna gectikleri icin basları arsa degecekti yalnız sunu unutmamak gerekir ki cinliler musluman olsaydılar huawei diye marka olamazdı.
Bu adamların en önemli özelliği, ortaçağ gibi olmalarıdır. Yani bilgi ortaçağda ve bu gibi insanlarda derlenir, kaybolmaz ve sonuç üretmeye hazır hale gelir. Çok kıymet ihdas ediyorum, bu yönleriyle..
ezbere konuşuyor. edindiği bilgileri mantık süzgecinden geçirdiğini bir defa bile görmedim.
bilgili biri ama ideolojik baktığı için tarih bile olsa olaylara çok duygusal bakıyor. solcu ve sağcı bilim insanlarının en büyük derdi bu olabilir.
Murat Bardakçı ile bir programda felsefenin boş ve gereksiz sözlerden ibaret olduğunu söylemiş zât. Yazık ki, ne yazık!
Uludağ sözlük erkekleri nasıl bir kafa yapısına sahipse bu adam da öyle bir kafa yapısına sahip. Bilgisine diyecek bir şeyim yok ama olaylara bakış açısı berbat.
Yazdıklarıyla vasıfsız olduğunu bana kanıtlayan kişidir.
Profesör olması bir şeyi değiştirmez. Zira bu ülke çok saçmasapan profesör gördü.
murat bardakçı, erhan afyoncudan çok faydalandığı için medya ya 2004 yılından beri parlatmaya çalışıyor. danışıklı bir durum var ortada. uyumayın. afyoncu da gram yetenek bile yok.
“ Doktora tezi olan “Defterhâne-i Âmire”, yani Osmanlı mâlî kayıt sistemi hakkındaki kitabı şimdi tek kaynaktır. Zeki Velidî’nin “Tarih’te Usûl”ü ile başlayan bibliyografik yayınlar arasında şu anda en önemli eser olan “Osmanlı Tarihi Araştırma Rehberi”ni o yazmıştır. Sabetaycılığın pîri Sabetay Sevi’nin efsanelere büründürülen hayatını ortaya çıkartıp kitaplaştıran, Erhan’dır. “Türk Gutenberg’i”, yani matbaacılığımızın pîri ibrahim Müteferrika’nın aynı şekilde karanlıklarda kalan hayatı Erhan sayesinde aydınlanmıştır. Akademik çevrelerde ses getiren böyle çok sayıdaki çalışmasının yanısıra koskoca bir tuğla gibi olan “Sorularla Osmanlı imparatorluğu”, Osmanlı Tarihi meraklılarının senelerden buyana elkitabıdır ve Erhan klâsik dönem askerî tarihçiliğin en önemli isimlerindendir! “
- Murat Bardakçı

“ Erhan çok çalışkan bir adam ve şu anda o çalışmalarının ödülünü alıyor. “
- Celal Şengör
Tarihçi.
milli savunma üniversitesi rektörüdür.
görsel
sayısalcılara karşı derin ezikliği olan adam..

akp dönemi tarihçisidir bir numarası yoktur..

at gözlüklü, geri kafalı, bağnaz insanlarımızdan sadece 1 tanesidir..

itibar etmeyiniz..
Bir tarihçi olarak yukarıda yazılan askeri tarihçilikte bir numaradır palavrasına iyi güldüm. hani feridun emecen filan dense bir düşünülebilir ama erhan afyoncu, ne alaka?
bir subay bile 30 yılda olurken adam bir gecede korgeneral oldu siz neden bahsediyorsunuz, ben böyle işin ... *
bilgilidir ama sabit fikirlidir.

Ayrıca anadolu ve balkanlarda etnik olarak türk yok diyen abdli karıya verdiği ayar hem güldürür hem de alkış tutturur.
yeni çıkarılan khk ile korgeneral olmuştur.
Bilgili tarihçi ama biraz ciddiyetsiz.
Yine de k.mısırkoçanı'ndan iyidir.
Cnn Türk'te Osmanlı Tarihi hakkında konuşan başarılı tarihçi.

Fatih dönemi işleniyor.
Zamanında ilber Ortaylı buna fena geçirmişti. O da gitti yalaka basina tarihi bilmeyen seçmenin yanına. Yeri orası zaten.
Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Kişiler üzerinde çok fazla konuşmak istemiyorum ancak ülkede birçok kamu görevlisi işinden olmuş, akademisyenler uzaklaştırılmış konumdayken kendileri 17/25 milat kabul edilen bir dönemden sonra bile cemaatin gazetesinde yazmaya devam etmiştir. Nasıl oluyorsa kendileri hızla yükselmektedir.
Öncelikle 250 tane gönderide aklıselim ile yazan, mesnetli birkaç tane mesaj harici mesaj göremedim maalesef. Entellektuel olarak üst düzey kulvarlarda olduğunu düşünen çağlayan style burada da var. Yahu beyler bırakın Entellektuel zırvalarını real dünyaya dönün azıcık. Devlette esas olan liyakatlı ve vatansever insanların biryerlerde olmasıdır, devlet Çağlayan entellektueli arkadaşları tatmin etmektense liyakat ve işe önem verir bu damardan yürümek bence saçmanın da ötesinde bir şey.. Erhan Afyoncu hiçbir zaman cemaatçi olmamıştır. Bunu yakın çevresi çok iyi bilir, eğer birilerine yalakalık yaparak bir yerlere gelme peşinde olsaydı 10 yıl önce kim tutabilirdi kendisini? Bir anda mı Erhan Afyoncu oldu bu adam? Eğer böyle düşünen varsa oturup cahilliğini seyretsin. Milli Savunmanın sivilleştirilmesi akabinde sivil bir yönetim ihtiyacının doğması ve Askeri tarihçilik konusunda Türkiyede 1 numara olan ve kordinasyon ve teşkilatçı yönü kuvvetli bir adamın bu göreve getirilmesini bu kadar eleştirip saçma sapan yorumlar yapmanın anlamı nedir anlayamadım. Bu adam siyasilerin hepsinden belki daha bilgilidir. Kulvarındaki akademisyenlerin ilmine saygı duyduğu çalışkan ve azimli bir insandır. ilber ortaylıyı vs Erhan Afyoncuya altarnatif olarak gösteren ve Erhan Afyoncu üzerinden saçma sapan yorumlar yapan güruh muhtemelen ikisini de tanımıyordur. Erhan Bey'in Milli değerlere bu kadar önem vermesi, litaratürü çok iyi takip edip tarihçilik konusunda en iyi olmasına rağmen Egosunun üst seviyede olmaması, insani yanının çok yüksek olması ve karşısındakini itin götüne sokmaması Erhan Bey'i mesnetsizce eleştiren ezik arkadaşlara dokunmuş. Erhan Afyoncu vatan ve millete en faydalı insanlardan biridir, kim buraya uygun gördüyse helal olsun..
programda ezan dinletisi varken neden güldüğü ve bunu eliyle kapatarak gizlemeye çalıştığı anlaşılamayan yeni harp akademileri rektörümüz. o zamanlar henüz sakal da bırakmamışlar imiş.

http://www.youtube.com/watch?v=unOY3Qx1WNI