bugün

Bizi Zamansız bir şekilde terk eden kısa sürede efsane olan koç.
Kaldık mı dımdızlak?
kendisini bu taraftara sevdirmesi lağzım

zaman isteyen bi şey bu.kimse hemen aslanım benimlere başlamasın yok öyle.bir mahmuti değil henüz gözümde..
beşiktaş için; giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir.aldığı kupanın hatrına en azından bir sene durmalıydı takımda. yüzüstü bırakıp gitmek en kolayı. milangaz a bağlıysa durumu zaten çekip gitmesi hayırlı olmuştur.

not:hayatımda hiç basketbol maçı izlemedim ama nedense bu satırları yazma gereği hissettim.
Evet Galatasaray'ımizla 3 yıllık anlaşma sağlayarak sevindirmiştir. Besiktaslilar için Beşiktaş'ın cocuğu olmaktan çıkıp milangazin cocuğu olmuştur. Yazık la size.
benim için hiçbir zaman bir oktay mahmuti olamayacak, bir yıl içinde 3 kupa kazanmış beşiktaş milangaz'ın eski koçu. en çok da biz mahmuti hayranlarını ve kendisine ''beşiktaş'ın çocuğu'' diyenleri üzmüştür.
beşiktaş'ın küçülen hedefleri çerçevesinde gitmesi normal olan büyük basketbol koçu. her ne kadar gidişine üzülsem de, her şey için teşekkürler ergin ataman! asla bir tümer metin olmayacaksın. hep güzel hatırlanacaksın. ben olsam ben de bu yönetimle çalışmazdım, en doğru kararı verdin.
ulan kimse yeni yönetime bok atmasın bu adamın gidişinde.
adam daha şampiyon olduğumuz gece, sponsor muhabbetine girdi. götünün motoru soğumadan milangaz da milangaz diye tutturdu.
niyeti belliydi zaten. galatasaray a gitmek. galatasaray zaten önceden teklif yapmış adama dörtlü finaller esnasında.
gitmek istiyodu, bahanesi de hazırdı; milangaz.
milangaz ın da sponsor olmayacağı dünden belliydi.
ite kaka sezonu tamamladılar sponsor olarak ve beşiktaş tan ellerini tamamen çektiler.
yaşattığı başarılar için teşekkür ettiğim antrenör lakin umarım oyuncularımızın aklını çelip gideceği yere götürmez ki yapacağı kanaatindeyim. malesef böyle bir ahlaki yapısı mevcut.
şahsına münhasır bir basketbol adamıdır. ben her zaman mütevazi koçları severim. ergin hocanın enteresan karakteri bir yana basketbol kariyeri tartışılamayacak düzeydedir. sadece bu seneki beşiktaş kariyeri için demiyorum bunu, bundan evveli için de söylüyorum ki ergin ataman basketbol olarak müthiş bir koçtur.

amma velakin, karakteri için aynı şeyleri düşünmüyorum. sürekli en iyisini ben yaparım, en iyisini ben bilirim havaları bana göre hoş değil, ben beğenmiyorum bu tür davranışları. hele ki mahmuti'den sonra bir çok basketbolseverin gözüne batacaktır. peki bu ergin hocanın basketbol konusundaki becerilerinden bir şeyler götürür mü? tabi ki hayır.

ben ergin ataman'ın hiç bir klüpte başarısız olduğunu görmedim, galatasaray'da da başarısız olacağını düşünmüyorum. peki ya mahmuti'ye değişir miyim, kesinlile hayır. ama o basketbol ile ilgili değil spor duruşu ile alakalı.

bir çift lafımda beşiktaşlılara. eğer ki basketboldan şuncacık anlıyorsanız, bu adamla hayal edemeyeceğiniz bir sezon geçirdiniz. türkiye kupası bir yana, avrupada kupa kazandınız, otuz küsür yıl sonra lig şampiyonluğu yaşadınız. siz bugün ister beğenin ister beğenmeyin ergin ataman ismi beşiktaş'ın basketbol şubesinde altın harflerle yerini aldı. kıymetini bilin.
galatasaray'ımzın yeni koçudur. efesteyken koçluğunu beğenmiyordum. beşiktaş'ın bu sene aldığı üç kupaya rağmen yine de çok sevdiğim söylenemez fakat galatasaray'a iyi takviyeler yapılması ve kadronun oturtulması halinde sarı kırmızı arma altında büyük işler başaracağına inanıyorum.
Lpg ile çalışan galatasarayın yeni koçu.Milangaz ile anlaşma bitti ise bitti. başka sponsor bulunur gazla mı çalışıyorsun mübarek adam.
aslana binip kargaya koyacak insandır.
galatasaray taraftarı ve takımımızın yeni antrenörüdür. ben bjk şampiyonluğu sonrası bu koçun beşiktaş ile özdeşleşmesini bekliyordum oktay mahmuti'nin galatasaray ile özdeşleşmesi isteğim gibi. oktay mahmuti gs erkek basketbol takımını yukarılara zirveye oynamaya taşıdı. ergin ataman ise sezon başında ligde yer alıp almayacağı bile belli olmayan takımı şampiyon yaptı. iki takım içinde bu koçlarla devam etmek bence en iyisiydi ama iki takımda farklı sebeplerle koçlarla anlaşamadılar. şimdi ki vaziyete geleceksek gs oktay mahmuti'nin yerini çok iyi bir koçla doldurdu. beşiktaşta ise ergin ataman'ın ayrılmasıyla şampiyon takımda yaprak dökümü başlamıştır.
beşiktaşa 2012'de 3kupa birden (EuroChallenge, Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğu) kazandıran gelecek sezon da galatasaray'la anlasan basarılı koc.
gs ile anlaşmıştır.
canı sağolsun.
suç onun değil. suç bu adamı takımda tutamayanların.
beşiktaş takımına gelince... kadro çok bozulmaz ise, iyi bir koçla yine kafaya oynarız. büyük sıkıntı yok aslında.
canı sağolsundur.
gidişi tüpçünün son armağanıdır.

kendisine galatasaray da başarılar dilerim.
beşiktaş taraftarına yazdığı yazıda "bu satırları yazmak çok zor ama hakkınızı helal edin" diyerek beşiktaşlı olduğunu kanıtlamış koçtur. profesyonelliğinden 1 gram şüphemiz olsaydı transferine sevinmezdik. galatasaray'a hoşgeldin ergin ataman.

edit: resmi açıklama olmadığı için gelin-güveysel takılıyoruz ama olsun.
böyle malca yönetimler tarafından her başarılı sezon sonrasında verilen sözler tutulmayınca giden yetenekli koç. ben olsam bu gerizekalılarla ben de çalışmam. kaçıp kurtarmıştır kendini. kimse onda suç aramasın.
(bkz: milangazın çocuğu ergin ataman)
yaklaşık 1 hafta önce falan eurosport türkiye'ye verdiği röportajda işsiz bir koç olduğundan bahsedip ciddi teklifler aldığını söyleyen ve bu süre zarfında Beşiktaşlı yöneticilerin kaç kere arayıp önüne plan sunduğunu merak ettiğim yeni gs medical park antrenörü. Boşuna ona buna bok atacağınıza basketbolda bu sene kulübüne tarihin en büyük başarısını yaşatan koça Beşiktaş yönetiminin tavrı ve yine tarihinin en başarılı sezonlarından birini geçiren Galatasarayın Oktay Mahmutiye yapılanları görünce ve üzerine Ataman'ın Gs'ye geçişini görünce , yavaştan midem bulanmaya başlıyor arkadaş. Baketbolun içinden siktir olun gidin dedikçe futbol kafaları artık transfer hikayelerini bile futbolvari yapmaya başladı bu beni korkutuyor işte. Bu arada Gs taraftarıyım ve bu sene basketbol kombinemi yenilememe kararını bana aldırmış koçtur kendisi. Büyük koçtur eyvallah lafım yok ama şu transferini ben hazmedemedim arkadaş , hazmeden varsa da engel olmiyim zaten.
eski bjk yeni gs koçu.

demirörenin sponsorluktan çekilmesinde yönetimin ne suçu var? siz neyin peşindesiniz? neden bu karalama kampanyası anlamıyorum.

bu arada milangazın çekilmesinden 3 saat sonra gs ile ataman ın anlaşması pekte mantıklı olmadı. ne zaman buluştunuz, konuştunuz, plan yaptınız, her konuda anlaştınızda açıklama yaptınız?
lpg ile çalışan teknik adam. milangaz çekilince direk soluğu galatasaray'da aldı. o değilde bu sene euroleage'e katılan beşiktaş'tan ayrılıp, orada olmayacak galatasaray'a gitmek sadece para ile anlatılamaz. başka bir sebep olmalı.
henüz galatasaray ile yarı final serisi oynanırken yönetime yeni sezon bütçesi ve sponsorluk için uyarılarda bulunmaya başlamıştı. neden? çünkü geçen sezonbaşı yaşanan sıkıntıların tekrar etmesini istemiyordu. peki beşiktaş yönetimi ne yaptı? 109 senelik kulüp tarihinin bu en başarılı takımına bu 1 aylık süreçte sponsor bulunamadı. daha doğrusu aramadılar bile. nasıl olsa milangaz ile devam edilir diye düşünüp işi savsakladılar. zaten bu iş bilmez, keser misali kendine yontan yönetici tiplemelerinden başka şey beklenemez. sonuçta olan oldu, beşiktaş yönetimi bizi şaşırtmadı ve ataman' da kendisine gelen tekliflerden birini değerlendirerek galatasaray' la anlaştı. kısıtlı imkanlar ve kadroya rağmen yaşatmış olduğu mutluluklar adına kendisine sonsuz teşekkürler. kendisinin halihazırda taş gibi kadrosu olan galatasaray medical park' ta da başarılı olacağına adım gibi eminim.
takım taraftarı olmayan profosyonelce işini yapan kaliteli antrenör.
taraftardan twitter hesabı aracılığıyla helallik isteyen başarılı antrenördür.
3 yıllığına galatasaray ile anlaşma imzalayarak şoke etmiştir tüm taraftarı.

canı sağolsun yine de.
bjk nın bu seneki başarılarında çok büyük payı olan koç.

ancak öyle bir hava yaratılıyor ki sanki herşeyi tek başına başarmış, ondan başka kimsenin payı yokmuş gibi. bu mantıkla gs bu sene bütün kupaları alacak demek ki.

ayrıca gs ile çok önceden görüşüp anlaşan koçtur.