bugün

ergenlerin içki masasında fotoğraf çektirme merakı olacaktı ama neyse.

eleştirmek için yazmadım bu yazıyı. aslında eleştiriyorum. her feysbuku olan ergen bünyenin var arkadaş elinde bira şişesiyle bir fotoğrafı. kimin profiline baksam öyle. benim abim 20 küsür yaşında olmama rağmen ağzıma z.çar öyle bir fotoğrafı görse. bir keresinde ağzımda sigara clint eastwood gibi poz veriyim dedim de , fotoğrafın altına abimin ( o sigarayı tersten içittiririm sana it herif ) yorum yapması üzerine karizmatik olduğunu düşündüğüm tek fotoğrafımı bile sildim. sizin ananız babanız kızmıyor mu lan?
ben de adam oldum, ben de erkeğim deme çabasıdır. acınasıdır.
sadece ergenlerde olmayan meraktır aslında.
liseyi bu sene bitirdiğimden facebook'taki arkadaş listemin çoğunda(lise 1-2-3 tayfa) görülen fotoğrafladır.
adındanda görüldüğü gibi ergen olmalarıdır. tıpkı bizimde o dönemlerde belki içki masası olmasada bunun gibi masalarda çekildiğimiz fotoğraflar gibi. ergen denilince herşeyi beklemek mümkün ve normaldir.
sözlükte ne çok kart varmış arkadaş herkeste bi ergenlik merakı.. ki bunları yazarkende ergenliğin 25 yaşa kadar sürebileceği bilinmesi gerekir.

(bkz: uludağ sözlükten soğuma sebepleri)
Sigaralı fotoğraf merakıyla doğru orantılıdır.
sözlüğün ergen merakına eşdeğerdir.
ıslak kızılcık sopasıyla dayağı hakeden kişilerin sergilediği davranışlardır. esasında "sarhoş olamıyoruz" anlamına gelmektedir. böylelerini bir güzel sarhoş edip, eşeği suya yollamak farzdır.
bir diğeri de nargile içerken çekilen fotoğraf tır. özellikle dumanlar arasında çekilir ki o fotoğraf havalı olsun. " vay be " desin kızlar. ha nargileciye yarar bedavadan reklamını yapmış olur.
bira dolu bardakla çekilmiş fotoğraflarını facebook'ta yayınlamasıyla giderilen meraktır.
ergenlerin sıkça rastladığımız fotoğraflarıdır, evet hepsi tamamen gençlik ateşiyle bir heyecan bir hevesle çekinmişlerdir. ancak ergen oldukları için yadırganmamalı..
içkiden korkanlarının da kolayı şişesiyle kafaya dikip fotoğraflarını sosyal medyada paylaştığı vakidir.
bazıları üstündeki tapdk bandrolünü sökmeyi unutur.
"Bak ben büyüdüm, içki bile içebiliyorum. Bana çocuk demeyin artık. Ben asi bir gencim, zaten hayattan da nefret ediyorum. Müslüm fadhır dinleyip kendimi jiletleyeyim de vaoww ne kadar da çılgın ve cesursun desinler bana. Belki sevgili bulurum. Bulamazsam da hayat çok zalım zaten." Gibi düşüncelerle paylaşılacak fotoğraflardır. Bıktık sizden.
Ezikçe bir meraktır. insan gerçekten mutlu olduğu an fotoğraf çekmek aklına bile gelmez.
Abisi gençler büyüdük mesajı veriyor.

içki veya sigara içmek neden büyüklerin yapabileceği birşey olarak algılanıyorsa onuda bilmiyorum ve ergenliklerine veriyorum genelde.

Biz sigaramızı içkimizi millete göstermek yerine milletten gizlerdik bu korkudan falan değil ha kötü bir alışkanlık olduğunu bilirdik çünkü.
Her entryi eksileyen en az 1 tane ergen mevcut aramızda. Çok şeyapmamak lazım. içsin öğrensin. Ama bununla adam olduğunu sanmasın.
görsel
Reklam vermemek için elimden geleni yaptım.
bir zamanların neslinin sigara içmeye olan merakına benzer, güncellenmiş versiyonlu durum.