bugün

süleyman demirel. misal yani. zaten onun kurmuşluğu da var.
Erdoğan olmasa hiçbirimiz 2010 yılından sonrasını göremezdik bırak baraj falan.

Sayesinde nefes alıyoruz.

Cesetlerimizi sırtlanlar yerdi namkörler.
akıllı telefonları bile erdoğan sayesinde kullanabilen namkörle sorulan sorudur.

sayın cumhurbaşkanımız olmasa ülkeye akıllı telefonlar gelemezdi. akıllı telefonları boş ver evlerinizde tuşlu telefon olmazdı hala o çevirmeli telefonları kullanırdınız. toplu taşımayı bile göremezdiniz işlerinize katırlarla gider gelirdiniz. biz misal 2002 den önce samatyadan beyazıta eminönüne falan taşlık yollarda katırlarla giderdik. reyisimiz geç doğdu geç. zamanında doğabilse hz isayı çarmıha geremezdi, dinozor neslini yok edemezdi bu cehapeliler ahh ahhhh.
Futbol tarihinin en pahalı barajı. Real madrid kurmuş.

görsel
Ülkenin en büyük barajı Atatürk barajı 1990'da yapıldı.
Şu an bu entryi kıyısında girdiğim yine büyükçe Kozan barajı 1967 - 1972 yılları arasında yapıldı.

Yine hem Sulama ve Enerji konusunda fayda sağlanan, aynı zamanda Adana'yı Seyhan Nehri'nin sebep olabileceği su baskınından kurtarmak amacı ile yapılan Seyhan barajı 1953-1956 yılları arasında inşa edildi.
Yine aynı amaçlarla 1982-1997 yılları arasında Çatalan barajı da inşa edilmiştir Adana'da.
O barajlar yüzünden zaten hep basit goller yedik.
evet son 20 yılda bir sürü baraj kuruldu ama teknik de geliştir artık daha da hızlanacak bu doğal bir süreç. sadece erdoğana bağlamak doğru değil. süleyman demirel de baraj yaptı, köprü yaptı. bunlar bizim vergilerimizle oluyor. önemli olan cari açık verdirmeyen hükümet. dolar 9 lira olunca kıymeti kalmıyor hiçbir şeyin.
Rüştü güzel baraj kuruyordu ama sergen geçmişti o barajı bir kere...

Muslera da fena değil. Altay da boş değil yani.
Erdoğan olmasa don giymiyorduk.
yaprakla kapatıyorduk.
Çalıyor ama yapıyor diyenler sizi şöyle alalım.Artık sadece çalıyor
şöyle bir görsel hazırladım. bunlar türkiye'nin günümüzdeki en büyük barajları. ben kırmızıyla yanlarına inşaat yıllarını ekledim. "bundan önceki hökümetler çivi mi çakmışmış yavu" diyen mi var, veriyorum görseli. "dayyib olmasa barajları kim kuracaktı" diyen mi var, veriyorum görseli.
görsel
Rüştü.
Yıllarca frikikten gol yemedik kurduğu barajlar sayesinde.
Meh Meh Meh
Acikirsan baraj betonlarıni yersin ,suyunu da içtin mi tamamsin.
Halamın bıyığı olsa amcam olurdu vs. vs.