bugün

sadece ülkemizde rastlanan bir özelliktir.
entelektüel olmaları onlara para getirdiğinde, taş da, olabilmektedirler.

bu durum üniversite eğitimi boyunca geçerlidir. iş hayatında değil.

ayrıca: (bkz: izmirli kız)
vücudu yerine beyninin gelişimine dikkat eden kız modelidir. tercih etmem tavsiyede etmem. mümkünse kafa dengi olsun yeterli.
kitap okumak ve hayat hakkında düşünmekten zevk alırlar.saatlerini kuaförde geçirmek yerine oturup iki sayfa daha okumayı tercih ederler.kendilerine güvenleri tamdır,bu yüzden dış görünüşlerinin onlar için çok önemi yoktur.kısacası çirkin değil bakımsızdırlar.
kafa yapısındansa ,vücut yapısına göre insanları değerlendiren bir ülke için kilere kapatılıp turşularının çıkmasını bekleyebileceğiniz insanlardır.
(bkz: hakkında konuşacak kadar entelektüel olmak)
edit: uyarınız için teşekkür ederim...
sadece ülkemizde mi rastlanır bilmiyorum ama son derece doğru tespittir. genelde, güzel olan kızlar kendilerini entellektüel birikim olarak fazla geliştirmiyorlar. sadece entellektüel ya da kültürel birikim değil bunun örneği. mesela, liseliler ve lise okumuş olanlar bilirler ki, en güzel kızlar sözel ya da eşit ağırlık sınıflarında bulunur, sayısal sınıflarda değil. üniversitede baktığınızda zaten çakılı erkek dolu bazı sayısal bölümlerde bulunan kızlar genellikle çirkindir. istisnalar elbette her durumda olduğu gibi vardır ama, bu durumda istisnalar kaideyi gerçekten bozacak kadarda fazla değildir.
sanırım daha önce buna benzer başlık açılmıştı. *.
tamamen hüsnü kuruntu olan bir düşünce.
güzel kızlar pohpohlanmaktan kendilerine gelemedikleri için entelektüellik haliyle çirkin kızlara kalmaktadır.
güzel bir kadınla evlenen entelektüel bir adamın evliliklerinin meyvası entellektüel kızlar için doğru olmayan önerme.
sadece bilgili, ufuk sahibi olanlar mı
feministler için de aynı iddia,
kötü, ayrımcı hatta ırkçı.

hani derlerdi ya,
abd'de siyahiler öyle çalışkan, sportmen ki
beyazlaşmak için.
aptalların görmediği güzelerdir onlar aptalla gezmezler .
Vucudunun guzellıgı yerıne beynını gelıstırerek ustun olmaya calısan ahmaklar *
entelektüel olmaları kafidir.
içi güzel olsun dediğimiz tiplerdir.
çirkin kadın yoktur.
entelektüel kadın vardır.
götü güzel olanın fikri mühim değildir.
güzel kızların boş kızlar olması .
entelektüel kız mı var?
yalandır. şahsen tanıdığım mavi gözlü sarışın bir yetmiş civarı güzel fizikli uzun kirpikli fındık burunlu ve entellektüel bi hatun var ama o da bana bakmıyor tabi.
doğrudur. hülasa; güzel olsalar entelektüel olma motivasyonu görece daha az olurdu.
yanlıştır.

çok bilgili ve güzel 3 kız ile tanışmıştım.

hala unutamadım.
kime göre neye göre çirkin. çirkin yada güzel kelimeleri görecelik arz eden kelimelerdir. bana göre entelektüel bir kız güzel ilken başka biri için dolgun kalçalı bir kız veya simetrik bir yüz güzel olabilir.
entelektüel kızlar iyidir, iki kelime konuşamayacağım insan barbara palvin olsa ne yazar.
hepsinin çirkin olmadığı kızlardır, çirkin olanlar çirkin olduğunun bilincinde olduğu için ''amaaan bana kimse bakmaz, bari entel entel takılayım da bi boka yarasın'' derler, güzel olanlar ise güzel oldukları için ''bana göre kimse yok şu dünyada, çok güzelim zaten, biraz da bilgi katayım beynime'' derler ve entel kızlarımızı ikiye ayırmış oluruz.
Yanlış tespit. Aksine çok güzeller. Miktarı az olan herşey çok güzeldir...
Entelektüel eski sevgilimden yola çıkıcak olursak yanlış önermedir, onlar çok güzeller.