bugün

daima saygı duyduğum sohbet etmekten keyif aldığım insandır. ama biraz diken üstünde sohbet ederim bu tür insanlarla.
sol framede entelektüelliğini kaybetmiş insandır. boğuluyorum lan.
derhal birikimi bir kenara bırakıp paylaşma yoluna girmelidir aksi durumda içinde patlar.
farkındalığı yüksek olan kişidir.
espri yeteneği bel altının üstündedir.
ince, zekice işlenmiş bir mizah anlayışı vardır.
gerçek anlamda okur yazar olan insandır.
ne yazık ki ülkemizde azdır böylesi.
her üniversite okudum diyen entellektüel birikiminin üst düzeyde olduğunu sanır.
çoğu diplomalı cahilden öteye gitmez.
niye demeyin bizim ülkenin aydını da bir hoş.
şöyle bir bakın anlayacaksınız kendini bir halt sanan ne kadar çok aydın insan(!) var.
işin özeti gerçek anlamda entellektüel birikimi fazla olan insanın bu ülkede yaşaması zordur.
çok konuşulduğu söylenen insan tipidir. Olaylara objektif bakış açısıyla baktığı için insanlar tarafından sevilmez. Tecrübeleri paylaşmak ister ama cahil insanlar ona gıcık olur kısacası Türkiye'de değersiz görülen bir insan tipi.
Entelektüellik de her şey değil işte görüyoruz celal şengör'ü. leş ağızlının teki. güzel ahlak, naiflik falan bunlar lazım.
Ya gerçekten entellektueliz yada yalnizligimiza insan iliskilerimizin zayifligina kılıf buluyoruz sonuçta bunlar hep savunma mekanizmalarımız böyle düşünmesek ucube gibi hissederiz intihara kadar gider bu durum.
Buyrun benim.
Türkiyede hayvanat bahçesine yaşıyormuş gibi hisseder.