bugün

toplu taşıma araçlarında sol, birgün, taraf, radikal gibi gazeteleri okumak.

edit: entel görünmek için okundukları söylenmemiştir, entel gösterdiği söylenmiştir. hemen cevap yetiştirmek yersizdir. ayrıca bu gazetelerin tirajları on binlerde geziyorsa gazetelerin editörleri kendilerini sorgulamalıdırlar.
ayrıca taraf okumanın yurttaşlık bilinciyle alakası varsa, okumayıp bilinçsiz kalmak tercih edilmelidir.
kesinlikle fular, gözlük ve top sakal kombinasyonu.
bacak bacak üstüne atmak. ben yapınca kendimi entel hissediyorum, dur hemen yapayım.*
şekersiz kahve alıp içememek.
güneş gözlüğü takmak

beni ölünce yaksınlar istiyorum demek.
toplu taşıma araçlarında sol ve birgün gibi gazeteleri okumak değildir.

zira öyle olsa, büyük bir kısmı "entel görünme" kaygısında olan ülkemiz gençliği bu gazeteleri okur, bu gazetelerin tirajları 10 binlerde 20 binlerde gezmezdi.

ayrıca bu gazeteleri hali hazırda okuyanların da böyle bir kaygısı yoktur.
bu gazetelerin okurları sahip oldukları yurttaşlık bilinci gereği ülkelerine karşı bir sorumluluk duyar ve sınıf bilinci içerisinde de sol siyasetin güçlenmesi için çalışırlar.

lütfen karıştırmayalım.
pipo içmek.
Sesin değiştirilerek resmileştirilmesi, ciddileştirilmesi.
kadife pantolon, kadife ceket. açık tütünden elle sarılarak sarma sigara.
(bkz: tesbih)
(bkz: fular)
Dar bir pantolon altına bir beyaz spor ayakkabi üstüne "acun" tarzı bir t-short bir tane sapka ile günes gözlügü elinde de büyük ekranli bir telefonla sakiz çiğneyerek yürürsen senden enteli yok demektir.
Kimsenin bilmediği yabancı müzik gruplarının şarkılarını dinleyip,bu grupları tanımayan kişiler arasında bu gruplardan söz etmek,denenmiş çok işe yarıyormuş.
birazcık düşünerek konuşmak. gerçi pardon o entel gibi göstermiyor entel yapıyo galiba insanı
Uzun saç, atkı veya fular gibi aksesuarlar ve bir adet kitap.
entel görünmek istenmenin entel görünememekle aynı şey olduğunu düşündürür insana.
top sakal fular şişe dibi gözlük. emre kongar
berduş bir kılık ve fular,
konuşurken beden dilini aktif şekilde kullanmak.
starbucksta kitap okumak en büyük entelliktir.
fular, kemik çerçeve gözlük, elde bir kitap (mümkünse aklında bir sayı tut gibi dandik ama ses getirmiş olsun) ve erkekseniz pantolon askısı (hani eski amcaların taktığı).

tebrikler entel oldunuz.
imaj gözlüğü siyah ceket içine giyilen koyu kırmızı t-shirt onun altına giyilen ( koyu ) haki rengi pantolon ve deri konversler denendi çalıştı.