bugün

enis ararat böyle anlatıyor kendi ağzından, kendini:

--spoiler--
21 Mart 1992 yılında Nevruz günü Adanada doğdum .
Sıcağıyla bunaltsada böyle sevdim bu şehri ve başka sevdalara kapılmadan evvel de terketmek yoktu hiç aklımda .
Orta gelirli bir ailenin efendi diye nitelendirilen çocuğu olarak gösterdiler beni hep .
Takdir ettiler , tebrik ettiler , tembih ettiler ve bir çok şey ettiler . Göründüğüm gibiydim hep içimde ki dünyayı saymazsak .
Hiç umrumda olmadı söylenenler ne istediysem bu hayatta ; düşündüm , hayal ettim , çalıştım çabaladım ve başardım .
Onur duyulacak bir şey yaptıysam o da hep hayallerimin peşinden gitmemdir .
Dedim ya farklı sevdalara tutuldum . Hal böyle olunca başladım sigaraya ve yavaş yavaş şair olmaya .
Güldüm , yazdım . Ağladım , yazdım . 2011 yılında hayalini kurduğum ilk şiir kitabım olan ''Unutmak ihanettir'' isimli kitabımı çıkarttım ..
Kitabın sonuçları istediğim gibiydi kendi kriterlerimde başarıya ulaştım yani moda olan o deyimle tatmin oldum diyelim . Ve yeni hayallere yelken açtım .
Köşe yazmaya başladım sonra , önce ekin dergisinde köşe yazarlığına başladım , ardından bir kaç gazete ve dergiden daha teklif aldım .
Bu otobiyogrofiyi de Adana Ulus Gazetesi için hazırladım . Henüz ölmedim ya da kansere yakalanmadım . Yakalanmam da şart değil zaten . Üstadın dediği gibi ..
19 yılımı hayatta gülerek , ağlayarak , sevinerek , acı çekerek ama hep başı dik yaşadım .
Yaşıtlarımdan ortalama olarak daha fazla yaşadığımı düşünüyorum hayatta . Sağ olsun kader sağ olsun hayat !
20 ye yakın şehir gezdim bir çok farklı ortama girdim binlerce insan tanıdım . Kaçına insan sıfatı yakışır tartışılır elbet !
Yedim , içtim , sevdim , seviştim , yine sevdim . Zor olandan değil ama zorunlu dayatmalardan hep kaçtım .
Kısacası ben bu hayatı istediğim gibi yaşadım .
Belki kimilerinin gözünde çok iyi bir noktadayım
Kimilerine göreyse adam olamadım .
Ama şuna eminim , adam olamadım belki ama , kimsenin de adamı olmadım !

Enis ARARAT
--spoiler--
daha 19 yaşında ki bir bireyin kendi ağzından kendini anlatabilecek kadar ergen ruhlu olmasına rağmen şiir kitabı çıkartmasıyla beni oldukça şaşırtmış kişi.
19 yaşında bir şiir kitabı çıkartmış şuan muhtemelen 23-24 yaşlarında şair/yazar. Yazdıkları zamanla ergen ruhundan çıkıp daha edebi ve profesyonelliğe adım attı.Bildiğim kadarıyla 2016 yılında kadınları inceleyen çok iddialı bir kitapla dönüş yapacakmış.