bugün

bir insana yapılan en büyük haksızlık. sizin iyi niyetinizin suustimal edilmesi ve bunun uyanıklık adına yapılması... gerçekten bir insanın başına gelebilecek en kötü durumlardan biri.
insanın aptal yerine koyulması, karsısındaki tarafından alay edilmesi durumudur. Bu duruma düşen her insan sucludur. enayilik suctur. Enayiye kimse acımaz.
her ne iyilik yaptıysanız, yaptığınıza pişman olmanızdır. ne hikmetse en yakınlarınız tarafından maruz bırakılırsınız bu duruma. ama hesap etmek gerek, bu insanla yüz yüze bakacağım ben diye. onca seneye mi yanayım ben bilemedim...
içi kemiren bir duygudur. sonu mutlaka intikama varır. büyük ya da küçük.
bu gece basima geldi bu durum. bunu yapan babamin ortagi. adama hak ettigini yaptim,bir daha selamimiz bile olmaz. cok zoruma gitti iyi niyetimin suistimal edilmesi. adam alem yapıyordu ve beni 3.5 saat bekletti.babamın amk,arayıp durumu anlattım,bir şey olmaz dedi. yaşım 24 ve köpek yerine kondum resmen ama babam olsun dedi.en çok da zoruma giden bu oldu. babam cocuklugumuzdan beri bize tek bir şey öğretti. o da haksızlığa da ugrasaniz,köpek yerine de konsaniz ses etmeyin.hakkınızı savunmayin,köle olun. abartmıyorum,babam hep böyleydi.bir gün savunmadi bizi. ne iş yaptıysak niye kopeklige razı olmayıp çıktınız dedi. ama bilsin ki beni bu yaşımda köle olmaya razı etmeye çalışan bu pislik adam benim için bu gece tamamiyle bitti. muhattap olunacak biri değil artık benim icin ve en sert tepkileri verecem kendisine bundan sonra. ya o beni öldürür ya ben onu. umrumda degil.
Çok güzelde koyuldum. Hatta baya iyi koyuldum.
Bir gecede cahil bırakıldım lan. Ona dair bildigimi sandığım ne varsa yerle yeksan.Mutsuz ol demicem ama hayat aynısını yaşatsın sana. Lanet olsun.