bugün

türk televizyonlarında futbol yorumculuğu yapmak. bu meslek için gerekli olan her hangi bir done yok.biraz ağzın laf yapsın,
biraz da futbol terimlerine ve kurallara hakim olursan güzelim memleketimde bu işi krallar gibi yaparsın. şu an kazandığımdan da kesinlikle daha fazla kazanırım hem.
yahu adnan aybaba bile yapıyor bu mesleği, benim neyim eksik.
kesinlikle pilotluk. oturduğun yerden hayli yüksek bir maaş almak herkesin hayalidir.
kaymakam. savcı. hakim. anayasa mahkemesi raportörü.

edit: bunlardan birine ulaşacam inşaallah.
(bkz: Futbol spikerliği)
her zaman iett otobüsü şöförü olmak istemişimdir
insanların akbil basıp basmadıgına dikkat etmenin karizması nede var
yada insanların götünden ter akarken camı açıp sigara içmek

arkaya doğru ilerleyin arka boş bomboş hadiii hadiii.
ülke ülke gezip , oraların güzelliklerini , dillerini , insanlarını anlatan ;dünyada gezmediği yer kalmayan tv sektöründe çalışan insanların yaptığı . Arkadaş ne güzel iştir o , gez toz para al. Hayat bize gülseymişte yapabilseydik , icra edebilseydik bu güzel mesleği. Bir gün antartikada , bir gün grönland'ta , amazonda tekne ile dolaşmak , norveçte kuzey ışıklarını izlemek , güneşin 6ay batmadığını görmek ; antik şehirlere gitmek , o anı yaşamak ve ve en güzeli de şu ölümlü dünyada binlerce güzel anı kazanmak.
hayatım boyunca içimde ukte kalacak olan meslekler veya bilim dalları.

(bkz: arkeoloji)
(bkz: antropoloji)
vinç operatörü.
metro makinistliği. tramvay da makinistliği de olur. tren hızlı tren ise o da kabulümdür.
klinik psikologluk.
özenmeyen çok az kişi vardır.
kaybedenler kulübü filmi ve uzun süredir dinlediğim zkc yüzünden radyoculuk mesleğine aşırı ilgi duyuyorum.
ev hanımlığı.
editörlük, köşe yazarlığı. dergi kitap işleri işte. inşallah artık.
anne ve babalarımız doktor, hemşiren, polis vb. melekler yapmamızı isterler bunu nedeni hala bilinmiyor. ama bana kalırsa ben müzisyen olmayı tercih ediyorum.
büyük bir futbol takımında scout olarak çalışmak isterdim

bütün ülkeleri gezerek futbolcu gözlemlemek mükemmel olsa gerek.
ev hanımı olaydım iyiydi.

(bkz: ev hanımı)
fbi'daki ajanlar varya böyle gizli görevlere çıkıyolar, tabi kimlikler de değişiyo haliyle.
(bkz: ajan)
Şehir şehir, ülke ülke dolaşan program sunucuları.
(bkz: sahaf)
istihbaratcılık.
Ben cnc operatörlerine özeniyorum parcayı takıp ayarı verıp yatıyolar.
Esnaf olmakta güzeldir.
Biliyorum yaptığım mesleğe işime gıpta ile bakıyor insanlar ama öyle kolay değil. Dışı sizi içi beni yakar..
Hep bira fabrikasında ya da gitar üretiminde çalışmak istedim ne güzel değil mi ?
brazzersdaki kel adamın mesleğine özeniyorum abi, meslek odur.