bugün

Bugün çok tuhaf bir olay oldu , şöyle anlatayım.
(bkz: gogol - bir delinin hatıra defteri)
“bazen insana hiçbir şey hatırlamak kadar acı veremez, özellikle de mutluluğu hatırlamak kadar. unutamamak. belleğin kaçınılmaz intikamı. herhangi bir iz taşınıyorsa eğer, bu bir zamanlar bir yara açıldığındandır.”*
küçük anne, güzel bir anneydi. çocuğunun doğumu yaklaşınca bütün genç anneler gibi:
-çocuğumun kız olmasını istiyorum,

diyordu. ama içinden hep bir erkek çocuk bekliyordu. sarı saçlı, mavi gözlü, pembe yüzlü bir oğlan.

edit:tek adam'dan.
Niceleri kendi zincirlerini çözemezlerde dostlarının azatçısıdırlar.
bugün annem öldü.

albert camus - yabancı.
it is quite hot in the car but it seems as if the cold, dry air outside has gone right through my body and chilled me to the marrow.
Hic suphesiz sosyal medya kanallarinin ortaya cikmasi ile iletisim alanina dair bilgilerimiz kokten bir degisime ugradi.
Aşk devrimcidir.
Otorite, düzen, nizam tanımaz.
can dündar aşka veda.
tam salvatore'yi geçmek üzereydim ki kız kardeşimin çığlık çığlığa bağırdığını duydum.

niccolo ammaniti - korkuyorum
şahane bir aşk, çoğu zaman harcanmış bir hayat demektir.
çok yorgundu.
'insanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur, ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz.'' Maya Angelou

Adam Fawer - empati.
firmaların üretim kapasitesi ile sınırlı olarak üretim miktarını artırıp azaltabildiği kısa dönemde arz, çok kısa döneme göre daha esnektir.
savaşta gerçek, buluttan bir örtüye bürünmelidir. -winston churchill

Normandiya çayırlarında çimenler yeşeriyor ve martılar, ilkbahar hazırlığı için toprağı sürmekte olan köylülerin sabanını izliyorlardı.
en yakın kitabın ilk cümlesidir.

http://r1308.hizliresim.com/1d/z/s4gs1.jpg
best-chambers öğrenci sözlüğü ingilizce öğrenmeyi sürdürüp sözcük dağarcığını genişletmek ve ingiliz dilinin nasıl kullanılacağı konusunda daha da bilgi edinmek ve yardıma gereksinim duyanlar için hazırlanmıştır.
(bkz: sözlük çıktı amk)
(bkz: iyi ki cümle dedik paragraf deseydik yandıydık)
abi kız arkadaşımdan ayrıldım, çok mutsuzum.

(bkz: montla sıç)
(bkz: işimdeyim gücümdeyim)
gündüz hava, dağların güneşe dönük yamaÇlarında, bir Çocuk nefesi kadar yumuşak ve güzeldi. ( cengiz aytmatov- dişi kurdun rüyaları).
Bu kitap kelimenin tam anlamıyla, bir vasiyetin yerine getirilmesidir.
(Ailenin, özel mülkiyetin ve devletin kökeni- Friedrich Engels )
Gözlerim ileri derece miyop olup ustelik gozlukte kullanmayinca, insan mutlulugu uzaklarda arayamiyor...
Yerim seni ÖSS. Kitap güzele benziyor. Hemen okumaya başlıyorum.
1919 yılı mayıs'ının 19. günü samsun'a çıktım.
(nutuk)
savaşta başarısızlığın tarihi iki kelimeyle özetlenebilir:çok gecikmek(karanlık yüzyıl-hitler)
19. yüzyılda modernleşen ve medeniyet çizgisini değiştiren üç tane imparatorluk vardır; osmanlı, rusya ve iran.
allah birdir ve h.z muhammed o'nun kulu ve elçisidir. dedi ateist'e küçük tilki, tilkiye inanmayıp güldü ateist ve yoluna devam etti.