bugün

"FBI", dedi Rizzoli, gözlerini Dean'den ayırmadan.
Varlık, arı Varlık, — daha öte hiçbir belirlenim olmaksızın — onda sezilecek hiçbirşey yoktur; ya da salt bu arı, boş sezmenin kendisidir.
gün ağarmak üzere.
mersiyeler aynı amaçla söylenen şiirlerdir.

not: lys ye az kaldı, çalışmak lazım.

not2: bu başlığı ne zaman görsem bir şey yazmadan duramıyorum.
people do not ask each other about their salaries. inglizce çalışıyordum bir yandan bu geldi.
Bir şiir sigaraya değer.
kutlama hazırlıkları sürerken, işleri bırakıp gitmesi ancak benim sayemde mümkünmüş.
yürüyüşe çıkmıştım sahil kenarında. havada bir berraklık, bir canlılık. istanbul'un güzelliği üzerinde. tazelenmiş, yıkanmış, ballanmış. tatlı tatlı gülümsüyor. sanırsın ki insanın burnundan fitil fitil getiren şehir bu değil. sanırsın ki şeker şerbetle yoğrulmuş.
o kadar uysal ve sevimli bu sabah istanbul. bizlerde ona gülümsüyoruz elde değil...
chritine başını dimitri'nin omzuna dayayarak 'mest oldum' dedi.
zaman çarkı. ken grimwood.
yukarıdaki türev aynı zamanda f'in (x,f(x)) noktasındaki teğetinin eğimini verir.
Elimdeki bütün malzeme allayıp pulladığım arttırıp Çoğalttığım birkaÇ hatıra iki mektup, otuz yıl öncesinden kalma bir adres.
Fidan dik, kuş besle, evlat büyüt, umut ve sevinç aşıla...insanlar senin yanındayken kendilerini cennetteki gibi kınanmayan, yadırganmayan, dışlanmayan aksine ödüllendirilen, yüceltilen, hoşnut edilen, ikramda bulunulan konumda, özgür hissederlerse sen bulunduğun yeri cennete benzetmişsin demektir.*
tepkimenin hızı 0,05 mol/dk dır.
lei sta fumando una sigaretta.
umrumda değil, iyi ki bitti...
hayyam başını tevekkülle sallayarak söylenenleri onayladı.
belirli 'stratejileri' seçmek konusunda hayati rol oynar. Benzer biçimde, belirli bir olayı kavramsallaştırmada bilişsel yapı kişinin gördüğü 'resmi' etkiler; Zihinsel hayalin veya kavrayışın geniş, eğ-
ri veya dar, açık veya bulanık, kusursuz veya çarpık oluşu bilişsel
Bagaj rafı dışında, dedi Aziraphale.
bulunduğum yerden kimse kaldıramaz beni.
"bütün sözlük yazarları kitap okuduklarını göstermek istercesine bu başlığa yazıyordu, hem de çoğunun 93. sayfasındaki 4. cümle ne tesadüfse hep derin anlamlı falan şeylerdi" diye haykırdı jonathan..

story of lies isimli kitaptan..
Ve aceleyle "özür dilerim efendim" dedi.
"bana çevirdiği yüzü, elindeki lale kadar kırmızıydı." *
Derdâ, başını sallayıp "Hayır" diyerek camın yanına gitti ve eliyle dışarıyı gösterdi.
Indirgenemez bir sistemin, indirgenemez olan merkez birimi, temel fonksiyona zarar vermeden basitleştirilemeyeceği için, aynı fonksiyona sahip olan daha basit parçalar grubuna sahip evrimleşmiş atalar mevcut olmayacaktır .
yerlerden çok kaçmak toplamışlar.

özdemir asaf
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar