bugün

öğrencilerin, öğrenci olmasından faydalanılarak kendi işine yarıyacak program vs, yazdıran ve hatta daha ileri gidip not kaygısındaki bayan öğrencilerden başka şeyler istenen davranış en sevilmeyenlerindendir
(bkz: neye gülüyorsunuz söyleyin biz de gülelim)
herkesin içinde yerim senin tanımını veya hadi tahtada çöz soruyu da bi endamını görelim diyerek açık açık size sarkması ya da küfretmeleri, öğrencileri arkadaşlarının yanında küçük düşürmeye çalışmaları.
sevilmeyen hocalardan mı yoksa sevilmeyen davranışlardan mı örnek verilmesi gerektiğine karar veremediğim davranışlar bütünü.
bacak bacak üstüne atıp selülit varis ve benzeri iğrenç bacaklarını sonuna kadar göstermeye çalışması.*
Sınavda burdan sormam çocuklar dedikten sonra tüm soruları ordan soran itiraz edince de öğrencinin görevi derse çalışmaktır şeklinde ezik bir nutuk atmaya yeltenen kompleksli insan formu.

Vizede sorulan sorulara verilen cevapların 30 aldığı,finalde aynı soru ve cevapların 10 aldığı,bütünlemede yine aynı soru ve cevapların 90 aldığı kişilik bozukluğu. (bkz: Meral Berzah)
(bkz: müzik dersinde matematik işleyen psikopat hoca)
nöbetci olduğunuz dönemlerde bütün ayak işlerini size yaptırmaları ;

- evil, şunu çöpe at.
- evil, bunu x hocana götür.
- evil, bana kantinden y al.

vs. vs.
efendim,
en diye başlanan şey tekil bitmelidir zira en olan şey tektir. davranışlar derseniz hem anlatım bozukluğu olan bir başlığınız olur hem de en diye başladığınız için kafadan anket olur. yani iki sıfırdır durum.
sözlü yapacağı insanları sınıf listesinden seçerek kaldıranlar..özellikle de ortalardaysanız yandınız. otuz kişilik sınıfta 16. olmak mesela ..her sözlüye çalışsanız ii olur.
derste gülüşen öğrencileri görünce neye gülüyorsunuz komik bir şeyse söyleyin biz de gülelim demeleri.
en ufak yaramazlığınızda "annene babana yazık, senin için o kadar uğraşıyolar, bi bilseler şu halini" gibisinden cümleler kurmak.
bu kadar komik olan ne? anlat da bizde gülelim evladım demeleri ve anlatınca gülmeyip bizim ebemizi sene boyunca güldürmeleri.