bugün

(bkz: dani marka)
(bkz: rubenis)
daikin'dır.
(bkz: daikin)
(bkz: toshiba)
(bkz: hitachi)
(bkz: mitsubishi)
(bkz: arçelik)

edit: kesinlikle arçelik. sattığımdan söylemiyorum ha.
mitsubishi hocu.
(bkz: anket klimaları)
klima sektörünü az çok bildiğim için fazla sıraya gerek yok 2 marka söylerim başka markada alınmaz zaten, aşağıdaki markalardan sonra toshiba arçelik zart zurt markalar geliyor..

1 numara daikin
2 numara mitsubishi
(bkz: sharp)

az önce bu konuyu iklimsa bayisi arkadaşımla konuştum, evet ilk etapta mitsubishi akıllara geliyor fakat performans olarak sharp'ın mitsubishi'nin önünde olduğunu, mitsubishi'nin en büyük özelliğinin ismi olduğunu söyledi.

kaldı ki bunu söyleyende iklimsa yetkilileri. yani bünyesinde aynı zamanda mitsubishi'yi de satan firma.

tabi bu, asla mitsubishi'nin kötü olduğu anlamına gelmez, tabiki iyi bir marka, iyi bir klima ama sharp bir adım önde.
general klima.
danimarka
piyasada satılan klimaların çoğu çin menşeilidir. buraya çok dikkat etmek gerekir. aralarından sadece mitsubishi nin iyi bir klima olduğunu kabul ediyorum fakat o da pahalı. burada bence yerli klima tercih edilmeli. yerlilerden de tartışmasız arçelik öne çıkar. bir klima satıcısı olarak arçelik klimaların kesinlikle kalite problemi olmadığını söyliyebilirim. satış sonrası servisi zaten malum. fiyat olarakta makul. kısacası maceraya hiç gerek yoktur. arçelik tercih edilmeli kesinlikle pişman olunmaz.
hiçbiri.
(bkz: carrier)

ekleme: alarko ile karıştırılmasın. alarko ve carrier farklı markalardır.
Adriana klima.

Yok artık!
(bkz: airwell)
kimselerin bilmediği.

(bkz: york)
(bkz: white westinghouse)
tabii ki mitsubishi'dir.
(bkz: toshiba)
Bir Japon teknolojisi Toshiba klima.
mitsubishi electric.

üstüne tanımam.
mühendisler daikin inverter alıp kullanir . Tv izleyenler toshiba arçelik.
daikin ve lg beko.
(bkz: daikin)

fakat piyasaya göre oldukça pahalıdır. toshiba yalancı ayrıca. sen bir ampulle aynı elektriği harcayan klima yap, kuğulu park'da sikimi açar üstüne bi' de parktaki ücretsiz wi-fi ile capsini yollarım.