bugün

en sağlıklı ve guzel tanışma şekli, sizi tanıyan arkadaşlarınızın tanıştırmasıyla olacak tanışma şeklidir. tanıştıran arkadaslar evli ya da iyi bi arkadasliklari, beraberlikleri varsa siz de onlardan ozenip daha saglikli adimlar atarsiniz.
ikinci guzel sekilde gidip açikca lafi uzatmadan gercekten ne hissediyosaniz yuzune soylemektir. baskalarini araya koyup ne derki diye dolambacli yollar izlemek, ufak tefek imali laflarla anlamasini saglamak tanisma icin iyi olmayan yontemlerdir.
şimdilerde evlilik programları ya da facebook falan.
(bkz: tatlı tanışma)
(bkz: the holıday)
birbirlerine çarpan iki kişiden bayan tarafının kitaplarının elinden düşmesi ve bayan kitaplarını toplarken erkek kişisinin ona yardım etmesinin ardından "merhaba ben osman" deyip kendini tanıtıp tanışmayı başlatmasıyla oluşacak tanışmadır. *
(bkz: bizimkisi bir aşk hikayesi)
(bkz: siyah beyaz film gibi biraz)
(bkz: ateşle su dikenle gül gibi)
(bkz: bizimkisi roman gibi biraz)*

olmadı kan bağışındaki tanışıklıkta olur. hayırlı işlerde tanışmalı insan. hayırsever mode: on. * *
meydanda olandır.
*
kızla çocuk bir dönemeçte aniden çarpışırlar, kızın kitapları yere duşer.. klasik tanışma nedenidir.
spontane gelişendir.
(bkz: bluetooth) ile tanışma.
Tüm gücünü toplayip evinden 70 kilometre uzaktaki alis veris merkezinde ilk defa görüp vuruldugun kıza gider, utana sıkıla telefon numarasini istersin. kız sana numarasını verir, ancak o heyecan ve aceleyle bir haneyi eksik yazarsın. ertesi gün kızı aramak istediginde "aradığıniz numara geçerli değildir!" cevabı suratına yumruk gibi iner. "kız mı beni kandırdı, yoksa numara mı yanlış?!" derken, bir haneyi eksik yazdığının farkına varırsin. kızı tekrar görme şansın bin'de bir olduğundan, arkadaş'ın bedava konuştuğu faturalı hattı alıp, her hanenin arasına bir numara sıkıştırıp, yaklaşık 70 yabancı numarayı arayıp kapatır, sonunda kızı bulursun. gerisini anlatmaya gerek yok sanırım...
en güzel tartışma şekli; tartışmayı bilen iki insan arasında olur.

edit: ahh be sözlük. yazdığım şeye bak. sen git tanışmayı tartışma oku. sonra birde entry gir! yazıklar olsun bana. kendimden beklemezdim bunu.

edit2: tamam ya üzerime gelmeyin! uykum var uykum!!!
ellerinde alışveriş poşetleri doluyken,sana çarpması sonra yere dökülenleri toplamana yardım ederken gözlerinin içine bakıp yerde duran reçel kavanozunu aynı anda almaya çalışırken ilk oluşan ten temasından sonra kalbinde kıpırtılar oluşturan tanışma şekli , hiç şüphesiz en güzel tanışma şeklidir...ancak böyle şeyler malesef yalnızca yeşilçam filmlerinde görülür en doğal haliyle...:)
en güzel "bir ilişki aşamasına geçme evresi" için tanışma şekli:
daha önce bi yerlerden tanıdığınız hafif beğenip süzdüğünüz, büyük ihtimal arkadaş ortamından biriyle bunu yaşamak; uzun, güzel bir ilişki vaadi verebilir.

fakat şu var ki; hiç tanımadığınız, büyük ihtimal internetten tanıştığınız ve * 25 yıllık hayat zarfınızda hiç bir şekilde yer almamış, karşınıza çıkmamış birini zınk diye kimse hayatına tam sokamaz, gelir geçer o ilişki.

kızlar çok daha heyecanlı oluyor bu sanal ilişki konularında, akıllı biri ise elini bile değmez.
ansızın başlayan yağmur sonrası tedbirsiz yakalanmış bir dizi insan ofisinizden içeri üşüşüyor. bu topluluğun içinde oldukça hoş ve saçlarının ıslaklığıyla büyülü bir güzelliğe bürünmüş bir kadın hemen dikkatinizi çekiyor. bulunduğu ortamı yadırgayan, tedirgin, ansızın içeri dalışının doğruluğunu sorgulayan mimikleriyle ayakta dururken, uzattığınız çayı fark edip normale dönüyor.

derken, havadan sudan açılan muhabbetlere izleyici olarak katılıyor. arada bir gülümsüyor. heyecandan ölecek gibi oluyorsunuz. bir yandan yağmur durmasın diye dua ederken diğer yandan konuşmak için doğru zamanı, doğru cümleyi, güven verecek bir bakışı arıyorsunuz kendinizde. zaman daralıyor, bir şeyler yapmalısın. yağmur durulmaya başlıyor, grup gittikçe azalıyor.

ölüm gibi bir şey bu. olsun, denemeye değer. işte şimdi; -bi , - çay için teşekkürler.
cevap vermenize fırsat bile kalmıyor. hızla uzaklaşıyor, geride garip bir yığın his bırakarak.
galiba geç kaldım.

bir daha bu olasılıkların aynı anda gerçekleşmesini beklemek gülünç olacak.
şaka gibi ama umudum var.

özet; geç kalmayın, bir an önce harekete geçin.
nasılsın dır.
henüz gerçekleşmemiş olandır.
Merhaba ile başlar.
yere düşen kitapları toplarken gerçekleşen tanışmadır.
Aniden gelişen olay döngüsüdür, beklemeden olursa daha iyi olur, planlı olduğu zaman bir anlamı kalmıyor.
Tesadüflerle dolu olanıdır.
(bkz: sen sinemadaki o çok gülen)
(bkz: evet o mal gibi gülen bendim)
(bkz: grup seks partisinde tanışıp evlenmek)
(bkz: düğün gecesi tanışma)
Gözgöze gelmeule başlar. Sen onun gözlerinde asılı kalırsın o senin gönlünde bütün bir ömür onu gördükça çocuklar gibi mutlulukla sallanır bir ona bir sana doğru.
görsel
Eski sevgilimle tanisma seklimizdir.

Kendisiyle ayni okuldaydik. benim universiteye geldigim ilk seneydi. Ayni bolumdeydik ve o benden bir sinif ustteydi. Sonra bir gece baktim facebooktan bir arkadaslik istegi. yurttaki oda arkadaslarimin da gazlamasiyla birlikte istegi kabul edip, direk tanisiyo muyduk yazdim. Derken derken bir iki ay sadece faceden konusarak muhabbetimiz ilerledi. Daha sonra telefonlasmaya baslamistik. Birgun bana en sevdigin borek cesidi ne diye sordu. Ben de peynirli su boregi oldugunu soyledim. Kendisinin memleketi yakindi, her hafta evine gidip gelirdi.

Bir pazar aksami yurdumun onune gelmis ve beni aradi. hazirlan, asagi in, seni yemege goturcem dedi. Ben yine tabi kem kum ettim. Bu ilk bulusmamiz olacakti ve ben kendisini ayni okulda olmamiza ragmen sadece fotograflardan taniyordum. Ve yine arkadaslarimin bana kizip, yeter git bulus artik su cocukla demesiyle acele acele hazirlandim ve asagi indim. Uzaktan onu Gordugum anda dizlerim, sesim titremeye baslamisti bile. Sonra yaklasti bana sanki ilk defa degil de yillardir birbirimiz taniyomusuz gibi gulumsedi, sarildi. oyle sicakkanli ve guleryuzlu yaklasmisti ki hic yabancilik cekmedim o an. Noldu, nerede yemek yiyoruz diye sordum, heyecandan halini hatrini bile sormadan. Gulumseyerek anneme peynirli su boregi yaptirdim senin icin, sen seversin dedi. Muhabbet ede ede ilerleyerek, buldugumuz ilk bankta oturup borekleri birlikte yemistik. hayatimdaki en mutlu aksamlardan biriydi ve yedigim en lezzetli borek.