bugün

pek avantajı olmayan bir sistem, bi ara bakmıştım sistemlerine

1- kira yardımından bahsediyor, ne kadar olduğu bilinmiyor. ama toplam ödeme tablolarına bakınca çok yüksek rakamlar vardı!

2- kira yardımsız sistem. mesela 10 senelik gruba giriyorsun, 10 sene ödeme yapıyorsun. herkesin parası 5. senede ödeniyor. ama istediğin parayı 5 sene sonra aldığın için para erimiş oluyor. bugünün 100bin tl si ile 5 sene sonraki 100bin tl arasında dağlar var.
KAdrosunda saygıdeğer insanlara yerveren faizsiz sistem alternatifi.

-örtü altına saklanmış nimetlerin nasıl kıymetsiz hale geldiğinin, zekatı verilmediği için birikimlerinizin nasıl kokuştuğunun tecrübe edilebildiği finansal oluşum.

+Kapı her zaman açık,
+ (bkz: 1 lokma 1 hırka)

--alıntı--
Bâzâ bâzâ her ânçi hestî bâzâ,
Ger kâfîr u gebr u put-perestî bâzâ,
in dergeh-i mâ, dergeh-i növmîdî nîst,
Sad bâr eger tövbe-şikestî bâzâ.
--alıntı--
para eridiği için avantajı olmayan sistem. 2011 in ocak ayında banka kredisiyle 105 bin tl ye aldığım evim şu an 200 bin tl. eğer eminevim kira yardımsız sistemiyle ev almaya kalksaydım sıçmıştım.
güvenilir bir kuruluş fakat kura olayında ilk 5 sırayı kapanlar için avantajlı bir organizasyon.
içinde bulunduğum istirak, girmek isteyenede tavsiye etmem keza ben eminoto işine girdim, araba için ufaktan nasil bir yerdir diye...çıkmak istesen paranı veriyorlar ama aylar sonra mesela araba icin 3 ay sonra gun ev icin girerse 6 ay sonra oda o tarihler dolduğunda paranı alman için gün veriyorlarmış, araba alsan bimbir zahmet girmeyin abi, isteyene bildigim kadariyla anlatirim yesillendirin yeter..
bankadan kredi çekmek yerine evinevim'e borçlanıyorsunuz. faizsiz kredisiz ev almak için öyle işte ona benzer bir sistem.
bir arkadaşım vasıtasıyla haberbadr olduğum sistem.adamlarla görüştüğümde birkaç soru sordum ama hala nasıl bir sistem olduğu veya nasıl işlediğini anlamadım.saadet zincirinin islami versiyonu gibi birşey galiba.
Niyeyse insana bir gün patlayacak hissi uyandıran şirket.
çok fazla olumsuz yorumuna denk gelmediğim kuruluş. sistem hakkında özet bilgi paylaşılmış.

https://www.satilikdairek...t-projeleri/eminevim.html
Muhafazakar, dindar bir oluşum olduğu için uzak durulması gereken hede.

(bkz: jet fadıl)
(bkz: deniz feneri)
(bkz: çiftlikbank)
maldivlerde ev yapması an meselesi.
bu ve türevlerinin yeni tosuncuk olması an meselesi. atın fava bekleyin.
bu memlekette faizsiz, muhafazakarlara yönelik ve birden büyüyen her oluşum (ihlas, kombasan, çiftlikbank, yimpaş, deniz feneri, jetpa otomobil ) vs birden batıp, çok kişiyi perişan etti.
peki buna rağmen neden bu oluşumlara para akıyor derseniz, bu tür ponzi oluşumlarında son anda paranı çekersen, karlı çıkarsın. nitekim yimpaz ve jet fadıl iştiraklerinden böyle karlı çıkan çok oldu. ancak çiftlikbank'da son 3 ayda para çıkışı engellendi. hatta bazı avanaklar çıkışın yolunu büyük ortak olmakta arayıp, çok daha fazla para eklediler, sonra patladı.
bir oluşum, fazla iyiyse şüphelenirim. amerikalıların dediği gibi, bedava peynir, fare kapanında bulunur.
Büyük patlayacağını düşündüğüm, kredili ev ve araba satın alma sistemi. Merak etmiyoda değilim bilenler yeşillendirsin.
yine mi ponzi benzeri oluşum? bu millet hiç akıllanmayacak. bilinçlenmeye bağışıklığı var insanlarımızın.

o değilde başındaki adam celal şengörün kayıp ikizi olabilir.
kurucusu 68 yaşında vefat etmiş.

https://www.olumhaberi.co...n-ustun-yasamini-yitirdi/
Dinci tokatlama şeysi...
Bu firmadan ev alan veya tecrübesi olan yeşillendirebilir mi?
Bizim patronun evi mi.
Sanırım bu evim uygulamaları içerisinde en eski olanı.
Ancak hesaplama yapınca normal bankadan bir farkı olmadığını gördüğüm.

Faiz kısmı yok ama burada da evi almadan ödemeye başlıyorsun, enflasyonu vb katarken normal banka kredisinden farkı kalmıyor.