bugün

Ön yargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur. Önemli olan kafanın içi millet.
kafasına taktığından dolayı bir utanç duyma değildir ancak fikirlerinden duyulacak utançtır.

ek: siz akp'ye bu şekilde vurmaya devam ettikçe akp %50 almaya devam edecektir.
başörtüsünden dolayı değil ama samimiyetsizliğinden dolayı utanmaktır.
filistinli, iranlı tiplere bakıp üff bunlar ne ya rahibe gibi derken, güzeller güzeli kızlarımızı bulunduran türkiye kafilesinin hemen ardından tribünlerde rte ile birlikte pişmiş kelle gibi sırıtıp el sallayan emine hanımı görmekle birlikte içine düşülen hissiyattır.
utanmaktan ziyade emedur ihtiyacı hissettiriyor.
haklı bir önermedir.
şöyle bir görüntüyle gitmelerini isterdim ben de;
http://www.odatv.com/imag...carsaf-yirtti-536796.jpeg

efenim, gidip orada iki çarşaf yırtsınlar, tüm dünya görse ne kadar çağdaş oldğumuzu, fena mı olur?
gereksiz olduğunun en kısa zamanda anlaşılması lazım gelen hissiyattır.

zira

görsel
islamda olmayan paçavraları savunuyor ya bazı dallamalar ona gülüyorum...

aynı kafa hayrünnisa gül'ün muhteşem ayekkeplerini de "moderin" diye savunuyordu... iş kılık kıyafet değil. ağaları yalamak. yarın bikiniyle çıksalar ona da bi kılıf bulurlar.
islamın gereğinden utananların hissiyatı olabilir. batıya nasıl görüneceğiz diye düşünenlerin komşum ne der diye düşünen cahillerden farkının olmadığının ispatı.
aptal insan hissiyatıdır.
insanların kafasına ne taktığından kime ne?
Kafasini kapattigi icin degil de somali'de cocuklari zoraki severken yaptigi hareket ve su son zamanlarda cikan 5000 liralik canta haberlerinden sonra hissedilen duygudur.
sadece gösteriş amaçlı duyarlı insan rolü oynaması ve yurtdışında ülkemizi cahil arap diyarlarının esintileri ile temsil etmesi nedeni ile kendisinden utanıyor olma durumu.

sene 2012 türkiye'nin first lady'sinin görünüme bak...
giyinişinden utanmaktır.

hayrunisa gül çok şık duruyo mesela.
hala dinin arkasına saklanarak savunulmaya çalışılmaktadır...

ulan müslümanlık kiiiim siz kim?
(bkz: batılılar gibi olamamak utancı)
baktığın zaman kafasındaki türban veya mücevherlerinden değil belki ama parçası olduğu saltanatın dibine vurmasından kaynaklı utanç duyan vatandaşlar var bu memlekette.
demirel in ecevit in özal ın tansu nun mesut un eşleri birleşse şu saltanatın yarısını süremezdi.
ayrıca hangi siyasinin eşi götünü başını açmış ağır makyaj yapmış sormak gerek, verecek cevabın yoksa ne diye lafı bok gibi ortaya atıyorsun diye sorarlar adama.
veya sormazlar cevabını da merak etmezler zaten kimin ne mal olduğu aşikar..
günde 24 saat atatürk'e küfredenlerin denize düşünce yılana sarılması ne komik...

hem köylü kurnazı hem de odun kadar cahil bir avuç kokuşmuş zavallı...

bak ne var burda ;

(bkz: kılık kıyafet kanunu)

sonrasında da böyle olmuş;

http://www.yakakent.bel.tr/new151/000111.jpg

harf devriminden önce kullandığı alfabe nedeniyle atatürk araptı zannediyor bu gerizekalılar herhalde.

islamda o paçavranızın yeri yok...
kafasına taktığı şeyden değil de şık olmamasından utanmaktır benim için. çok daha modern ve zevkli giyinebilir, sonuçta türkiye'yi temsil ediyor. bu konuda yardım almalı.
Konu sadece giyiniş değil. Yavşak gülüşünü utanmamdaki en büyük sebeptir. Giyiniş, tavırlar ve bakışta buna eklenince yerin dibine giriyorum.