bugün

spor hukukcusu. (bkz: aklı selim)
çok sıkı beşiktaşlı olduğunu belirten, fenerbahçe'nin CAS davasını yürüten avukat... An itibariyle TV 8 de çok sağlam konuşuyor.
Tv8 de Faik Çetiner ve Sinan Engin'e konuk olan ve sahiden oldukça güzel konuşan Luis Dupont ile beraber Fenerbahçe'yi Cas'ta temsil edecek isim. istanbul Üniversitesi hukuk fakültesi mezunu.Yüksek lisansınız Manchester Üniversitesinde yapmış ingilizce ve Almacan biliyormuş kendisi.Aynı zamanda iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu dile getirmiş. iyi bir hukukçudur.
sakin, konuya hakim bir şekilde davasını savunandır. belgeleri ile gelip sakince konuşmasını yapıyor, hukuk dışına çıkmıyor.

hele telegol adlı programda tff yetkililerini düşürdüğü durum görülmeye değerdi.
muhteşem üçlü sırasıyla aramıştır programı. hepsine cevabı ise netti; "ben belgelerle konuşurum." önce maa bağlandı ama bu sefer 'cepten' değil, nihat özdemir ile öpüşmesinden bahsetti ama unuttu ki kararı yönetim kurulu verir, nihat değil.

aylardır konuşulan ama ne hikmetse ağzını açmayan lütfi programa bağlandı kekelemenin haricinde korktuğunu belirtti ve kaçtı.

hukuk profesörü olan ilhan bey ise bu sefer şarjı olduğu için konuşacaktı ama o da "o yemekte tüm bilgileri verdiklerini" söyleyerek başkanını yalanladı. ayrıca bir hukuk profesörü olarak sıkıştığı anda "şeriatın kestiği parmak acımaz diyerek dosyayı kapatmalıydı fenerbahçe" gibi bir cümle kurdu. bir hukuk adamı olarak bu cümleyi tekrarladı. özetle; öğrencisi emin özkurt kulağı çoktan geçmiş.
fenerbahçe spor klubünün avukatıdır . cas'ta görülen dava ile ilgilenmekte olan emin özyurt bir beşiktaş taraftarıdır , sakin tavrı ve kendinden emin * konuşmaları ile dikkat çeken genç bir avukat .

ilerleyen dönemlerde futbol hukuku üzerinde adını sıkça duyacağımıza eminim .
çok merak ediyorum bu adam kaç yaşında?

konusuna bu kadar hakim dersine gayet iyi çalışmış eli yüzü düzgün, dinlemesini ve kendisini dinlettirmesini bilen bu genç adam gerçekten çok iyi bir avukat. dupont reyizle birlikte Fenerbahçe'nin cas'ta haklarını savunacak, bjk'lı olması ise kesinlikle avantaj taraftar gözü ile değil profesyonelce çalışıyor.
istanbul ünivertsitesi hukuk fakültesi'ni bitirdikten sonra ingiltere manchester üniversitesi'nde master yapmıştır. sıkı bjk lidir helal.
"sion davası emsal olacak, dünya futbolu değişecek" diyen, sion'u emsal göstererek feneri dava açmaya ikna eden avukatgillerden bir arkadaştır.

hala aynı fikirde mi çok merak ediyorum.

not: aynı zamanda bu davada sion'un avukatlarından biriydi diye hatırlıyorum. eyvah eyvah.
başarılı bir avukattır.sion'un cas'taki davasında görev almaktadır.ama bazı ezikler bugün medyaya kasıtlı biçimde çarpıtılarak yansıtılan haberlerin gazıyla gülünç yorumlar yapmaktalar.

sion uefanın aleyhinde verdiği kararla ilgili hem isviçre yerel mahkemesine hemde cas'a dava açmıştır.

sion isviçre yerel mahkemesine başvurarak büyük bir yanlış yapmıştır.zira fifa kurallarına göre kulüpler federasyonlarla ilgili itilaflarında sadece ilgili federasyonların hukuk kurullarına ve en üst yargı organı olarakta cas mahkemesine başvurabilirler.asla yerel mahkemelere başvuramazlar.aksi takdirde lisansları iptal edilir.benzer bir durum ankaraspor ile tff arasında da yaşanmıştır.

sonuç itibariyle sionun itilafı uefa iledir.ancak işi yerel mahkemelerede taşımış olması nedeniyle fifa olaya müdahil olup siona yaptırım uygulatmıştır.

sion cas'ta 2 dava açtı.birincisi uefanın uefa kupasından sionu men kararının kaldırılmasıdır.bu devam eden bir kupada alınması zor bir karardı.ve zaten cas'ın bu tür durumlarda aksi yönde bir karar vermediği biliniyor.sionun ikinci davasıda uefanın sion aleyhinde aldığı kararla ilgili esas hakkında açılmış bir dava.tazminat sözkonusu.

emin özkurt sion'un cas'a açtığı davalarda görev alan avukatlarından biridir.

bilmeden etmeden tamamen ezeli rakibe duyulan kompleksle yorumlar yapan aklı evvelere tavsiyem öküz geldiniz öküz gitmeyin.dürüst olun okuyun araştırın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.
süper bir avukat. umarım fener'i ve ülkemizin onurunu kurtarır.
ilhan helvacı'ya aylar öncesinde ayar verdiği telegol programını tekrar izledim. orada da açık açık soruluyor helvacıya "siz aydınlar'dan harhangi bir belge sakladınız mı?" diye. sonra helvacı biraz saçmalıyor, tehditkar bir üslup takınıyor ve "şeriatın kestiği parmak acımaz,göreceksiniz" diyerek kapatıyor telefonu. orada çok sakin ve kendinden emindi özkurt. sergilediği üstün performans ve beyefendiliğinden ötürü kutluyorum kendisini."her şey daha yeni başlıyor".
Federasyona diz çöktüren avukat. söyledikleri birer birer çıktı ortaya ve federasyon istifa etti.
şu anda telegol'de, erman'ı, kaya'yı, serhat'ı eziyor.

gökmen ile ziya zaten sesini çıkaramıyor.

resmen şamarlıyor bu adam. Allah'ın lütfu fenerbahçemize.

ayrıca telegol'ün bu akşamki amacı yeni bir faik ışık olayı yaratmak ama emin özkurt o oltaya atlamadı.
emin özkurt: kısmet erkiner'i tanıyor musunuz,hiç hukuk kitabı okudunuz mu?
erman toroğlu: ben tomiks teksas okurum.

(bkz: ahahaha)
zannımca sakinliğiyle adamı kudurtabilecek bir hukukçudur kendisi.

an itibariyle telegol'de herkese öyle bi giydiriyor ki, insanın aklı çıkıyor. devam..
emin özkurt, erman toroğlu'nun sivasspor - fenerbahçe maçında sonraki açıklamalarını bulmuş.

22 mayıs 2011 >>

erman toroğlu : fenerbahçe alnının teriyle, şampiyonluğu kazandı. tebrik etmek gerekir.

07-02-2012 >>

erman toroğlu : bence bülent formsuzdu (eskişehir maçından bahsediyor)

herhalde bu açıklaması hiç ortaya çıkmayacak sandı erman toroğlu.

emin özkurt: bunları siz söylemediniz mi erman bey?
erman toroğlu: ee ee.. hangi don? hangi don? şu içimize giydiğimiz mi?

ulan bu kadar gülmemiştim hiç.
Adama AKP'li diyorlar twitter'da ekşisözlükte...Cevabı altta. Neyse. ADAM'ın hasıdır. Kendisini sion davası üzerinden vurmaya çalışanlara en kral ayarı vermiştir bugün. Ayrıca tff hukuk kurulu'nda görev yapması üzerinden saldırmaya çalışanlara da stoch'vari bir fake atarak doksandan çakmıştır. Kaçıranlar tvarsivi'nden bugünkü programı bulup baştan izlesin...

http://www.rehagazetesi.c...lik=120&yukseklik=100
emin özkurt açıkladı fb cas davasından vazgeçmeyecek..

http://galeri4.uludagsozl...7eken-k%C4%B1z_168595.jpg
skandal bir insandir. birakin spor hukukcusu olmasini, avukat oldugundan dahi supheliyim.

once fenerbahce’ye el atti, fenerbahce cas davasini geri cekti. sozde cas davasini kazandiracakti, yalan oldu.

ardindan fc sion’a el atti, sion kulubunun ligde 36 puani silindi. sozde sampiyon olacakti, ligde zor kaldi.

en son besiktas’a el atti, besiktas uefa’dan men cezasi aldi. sozde hicbir kaygi olmayacakti, yalan oldu.

hukuk dunyasinin yilmaz vural'i gibi biseydir bu arkadas.
kaybeden avukat. abdullah öcalan'ın avukatı olsaydı çoktan idam kararı çıkardı.
dupontun gazına gelmiş başka bi mağdur..
az önce 24 kanalında yayınlanan bir spor programında; ''yargıtay'ın kararına saygı duyuyor musunuz?'' sorusuna; ''evet yargıtay'ın kararına saygı duyuyorum'' diye cevap vermiştir.
Sürekli Kibar kibar konuşan, sahte bir havası olduğunu hissettiren avukat.
Gün itibariyle herkesi susturan, tarihin akışı içinde gerçeklerin ve hukukun kendisini haklı çıkardığı, söyledikleri bir bir çıkan avukat. Gereksiz ENTRY'kalara mahal yok arkadaşlar herşey ortada * Bu müneccimlik değil düpedüz Ali Şen'in de dediği gibi işinin ehli olmaktır. In your face ilgili şahıslarrr *