bugün

Kağıt üstünde öyle ama, sgk uzmanının dediğine göre endüşük emekli maaşı olan 7500 alan kişi bu zamdan faydalanamıyor. iyide bu zam kime yapılıyor ozaman.
Söyle olacak gibi bir çok emeklinin taban maaşı 4125 rl. Yüzde 25 zammı, 4125 tl uzerinden hesaplanacaktır, 7500 tl uzerinden değil. Yani 7500 alan biri, bu zamla 8500 tl alacak. O yüzden sgk uzmanları, taban maaslarin arttirilmasini istiyor.
Taban değil, alınan aylık üzerinden alacağını sanıyorum.

Bir de, 2000 falan bir seyyanen gelir, gibi geliyor bana..
Ne bok yedikleri belli değil milletin kafasını karıştırıyorlar.
AKP şeytan'in partisi olduğunu, bir kez daha kanıtladı. Evet kalahari'nin dedigi gibi, zam kağıt üzerinde kaldı. Inanmak istemedik ama acı gerçekle yuzlestik. Zam taban maaşları uygulandığı için ve emeklilerin çoğunluğunun taban maaşı, 4125 tl olduğu için, taban maaşlar 5 bin tl'ye yükseldi. zaten 7500 ödendiği için, zam yok 7500'e talim.

Bu hesapla, 3 yıl boyunca zamlar hep kağıt üzerinde kalacak. Can veremeyin inşallah.
görsel
ezanlar susmadığı için bol bol ezan dinleyerek kabullenilmesi gerekmektedir...
Ben bu düzenlemeden birşey anlamadım, 7500 TL alan adam yine 7500 alacaksa, niye ortalığı karıştırıyorsunuz, kim ne kadar alacak belli olmayan %25 zamdır.
Kudüs mü düşseydi nekfiliş izleyip ibne mi olsaydık.

Şükredin aq.
şöyle,en düşük maaş 7500 lira olayı maaş+ ek ödeme şeklinde idi.
örneğin 6300 lira alan biri en düşük maaş kategorisine girdi 1200 lira ek ödeme ile hesabına 7500 lira yattı.
ama maaşı 6300 lira ,şimdi %25 zam diyorlar ama açıklama yok.

zam 7500+1875 (%25) =9375 mi olacak .
yoksa asıl maaş üzerinden hesap yapılıp,6300+1575(525)=7875 mi olacak..

birde şu var ,asıl maaşa göre %25 zam alanlardan bazıları 7500 altında kalacaktır, o zaman ne olacak.
ortada bir dümen var,emekli dolandırılıyor.

yarın çıkıp en düşük maaş şu diyecekler buda 10 bin arası olacak,7501 lira asıl maaş alanın maaşı da %25 zamla hesaplanacak örneğin benim gibi 6300 lira +1200 ek ödeme 7500 lira alanın durumuna düşecek.

nasıl mı,en düşük maaştan 1 lira fazla alan kim asıl maaş oluyor bu 7501 lira buna %25 zam eklenecek,7500+1875,25 lira 9375,25 lira olacak ama 10 bin liranın altında kaldığından 10 bin lira ödeme yapılacak.

sonuçta benim asıl maaşım 6300+1875=8175lira olacak ama 10 bin lira ödenecek.

diğer verdiğim örnekte ki emeklinin asıl maaşı 9375,25 lira olacak ama ona da 10 bin lira ödenecek.

her altı ay bir bunu yapacaklar ve 3-4 yıl sonra 200-300 bin kişi hariç tüm ssk ve bağkur emeklilerinin maaşı en düşük maaş olacak.

bu yolla mahkeme yolunu da kapattılar ,çünkü asıl maaş ortada biz ek ödeme veriyoruz diyecekler ,mahkeme sgk'da bordroları istediğinde bordrolar eşit değil çeşit çeşit olduğundan mahkeme davayı reddedecek.

ocak-2024'de 10001 %25 zam olursa 1250,25 lira alacak,en düşük maaş 14000 yapılırsa ona da 14 bin lira ödeme yapılacak.

kaç gün çalışmışsınız kaç lira maaştan sigorta primi kesilmiş yine kademeli olarak gözükecek ama bir işe yaramayacak. (yineleyeyim yazdığım gibi mahkeme yolu kapalıdır.)

şeytanın aklına gelmeyecek plan.
bu arada taban maaş artsın diyen var haklılar tabi yerden göğe kra.
ama olay 14,5 milyonun 14 milyonunu 3-4 veya beş sene içinde en düşük emekli ödemesine sokmak. maaş + ek ödeme.
taban maaşı arttıracak olsa niye böyle yollara başvursunlar.

olay şeytan olayı.

allah emeklinin sonunu hayır etsin.

bu arada başta chp ve muhalefetin bir gün emekliye sahip çıktığını gördünüz mü, kendi dertlerine düşmüşler,kemal hokkabazı koltuğunu korusun da gerisini siktir et bana ne.
Herkes yarım ile ağızla konuşuyor, kim ne kadar alacak belli değil, muhtemelen maaşlar yattığında belli olur bu durum.
"Bizi ekonomik sıkıntıdan kurtarsa kurtarsa yine reis kurtarır" deyip erdoğan'a oy veren emekliler düşünsün dedirten zamdır. Babam da "yüzde 35 cepte, görürsün bak" diyordu. Yüzde 25'i görünce suratı düştü. Atıp tutamıyor, aslan kesilemiyor ve savunamıyor eskisi gibi. Konuyu açınca kaçıyor hemen, evet.*
Reis’ taktiği. Önce düşük söyleyip, sonra yükseltiyor. Koyunlar da ‘çok yaşa padişahım, yaparsa AQP yapar’ diyor.
'' '' herkes yarım ile ağızla konuşuyor, kim ne kadar alacak belli değil, muhtemelen maaşlar yattığında belli olur bu durum.'' ''

önce şunu yazayım şu an 2000 yılında işe girenler bizi de emekli yapın diye bağırıyor ,dünyada böyle bir saçmalık yok ama eyt ile oldu .
43 -45 yaş aralığında emekli onlunan bir sistem çöker,bu başka konu.

konu ile ilgili alıntı doğrudur kim ne maaş alacak belli değil ,başta çalışma bakanı ,maliye bakanı ve sgk genel müdürü açıklama yapmıyor, yapamıyor ,yapamazlar da anında sakata gelirler.
en büyük yerden gelecek kelama bakıyorlar.

en yüksek makamdan kelam gelmezse ,taban ve üstü asıl maaştan zam yapılacak ,7500 liranın altında kalanlar yine 7500 alacak . yemin ederim komedi filimi gibi.

şu an 7500 lira en düşük maaş khk ile tescilli altını veremezler, dul-yetim ve bazı durumlar hariç.
6000 lira ve altında olanlar maalesef bir altı ay daha 7500 liraya talim edecek.

başka bir ülkede yer yerinden oynardı ,bizde muhalefet lideri villa konseptli lüks otelde tatilde.

hepsine yazıklar olsun.
Yüzde 5 daha gelecek, tahminim o yönde.
1700 den 3500 ardından 5500 ardından 7500 e çıkarken iyiyidi ama burada keh keh edip gülerken iyi zam alamayınca şeytan partisi olsun. ak parti sizin sponsorunuz değil kök maaş var onun üzerinden hesaplanıyor 10 bin olsa fena olmazdı ama eyt lileri 45 yaşındaki tipleri emekli yaparsan sonuç böyle olur.
Bu zamdan tüm emekliler faydalanamıyor, ama reis abiye bakarsan yine emekliyi enflasyona ezdirmedi. Yani 6 aylık enflasyon yüzde 19 maaşlara yansımıyor.
Emeklilerin büyük kısmı reise oy veriyor. Demek ki güveniyorlar ve açıklanan enflasyona da inanıyorlar.

Bu durumda enflasyon üzerinde zam alarak alım güçlerinin arttığına da inanmaları ve reise teşekkür etmeleri gerekiyor. Ağlamasınlar.
memur olanlar ölene kadar emekli olmaz, yeni iş imkanları da ortaya çıkmayınca işsizlik artar vs. vs.

oy veren emekliler umarım durumdan şikayetçi değildir.
Adil olun kardeşim zam Yapacaksanız da, her kesime ayrı muamele çekmeyin, çünkü hepimiz aynı geminin içindeyiz, işçi adamda aynı marka sigarayı kullanıyor, memur adamda, şuanki güncel ve gelecekte olan enflasyonla haksızlık yapılmamalı memura gelince 22 bin TL' yi hak gören hükümet, bağkur ve SSK emeklilerini görmemezlikten gelmemeli 7500 TL bugünkü şartlarda para değil maalesef, bağkur ve SSK emeklilerinede iyi bir zam oranı getirilmelidir.
memura %85 ve altı zam vermesinin nedeni artık yıkılış döneminde olduklarından, toplumsal kalkışmaya karşı bir ön önlem.
işçi sınıfı zaten hizmet sektörüne dönüşmüş.
tarım işçisi yok gibi.

emekli yalnız kalmış.

şu hale bakın etin 400-700 lira olduğu bir ülkede milyonlarca emekli zam alamıyor.
6000 lira ve altı kök maaş alan 7500'e talim edecek.
tek bir sokak eylemi yok.

chp-iyip kendi derdine düşmüş kemal ile meral koltuğa yapışmış.

mecliste ki sosyalistler bildiğin gibi,yan gel yat.

rezillik diz boyu.
en büyük ihanet kemal kılıçdaroğlu denilen şahıs ve ekibinden gelmiştir bu ulusa..

yazık.
7500 TL alan SSK ve bağkur emeklilerine birşeyler yapılmazsa, verdiğim oyu helal etmem, bugünkü şartlarda ciddi anlamda 7500 tl açlık sınırının 'da altında bir ücret, memurun 22 bin TL aldığı bir ülkede bu haksız gelir dağılımı kabül edilemez.
merak etmeyin hep aynı taktik. reis oy deposunu üzer mi hiç? 7.500 lirada bırakmaz o aylığı. sanki devreye girmiş gibi yapıp, ben zam yaptırdım imajı çizecek yine.

e tabi bizim moruklar da hak ettiği gerçek enflasyon üzerinden çok daha yüksek bir maaş alması gerekirken 9 bin liraya falan yine tamah edecek...