bugün

65 ten sonra gelen paranın aq.
kefen parası.
100 yapmayanın aq.
40-45 yaşları arası olması gereken yaştır 60-65 te emekli olunan ve alınan emekli parasından bir hayır beklenmemelidir çünkü o para eşinin dostunun sağlık harcamalarına gidecektir ,koca ömür gitti be arkadaş neyleyim öyle emeklilik parasını dedirtir.
Diyanet işleri Başknalığı 35'e düşmesi için girişimlerde bulunmuş..
http://www.fakiredebiyati.net/haber/?news=314
50 yaş dolduğu zamandır. tabi yeni çıkan yasalarla bu yaş yükselmiştir. Geçmişte yapılan genç yaşta emeklilikler ile devlete çok büyük yük binmiştir ve acısı şimdi ki gençlerden çıkmaktadır.
Avrupa'da fahişelik mesleğinden emeklilik yaşı kaçtır?

Belki yanıt olacak bir haber:
----------
Bu Amsterdamlı ikizler, 355 bin (355.000) erkekle (afedersiniz) yattıktan sonra 70 yaşlarında EMEKLi olmuşlar:
görsel
(Ki kendileri Amsterdam'daki en eski fahişeler olarak tanınırlarmış.)
--------
Haklarındaki haber böyle:
http://www.dailymail.co.u...-100-years-sex-trade.html
65tir
efendim günümüzde.
arkadaşlar lütfen şu konuda bırakın da azıcık konuşayım.
öncelikle türkiyedeki en büyük sorun insanların emekli olmamasıdır. adam
geliyor 50 yaşına misal ama hala çalışıyor. neymiş efendim emekli
olamazmis,çocuk okutuyormuş da emekli parası ile ev bile geçinmezmis. e bunca yıldır yediğin yetmedi mi? oğlum azıcık siktir git de gençlere istihdam açılsın, sen
çalış çalış hep aza kanaat edeme, e emeklilik 65 olunca vay devlet neden
böyle. size müstehak oğlum. sen yıllardır sömürdün e biraz da gençler yesin, gelmişsin kaç yaşına iş senin neyine. sonra hede hödö ötmeyin bir daha, sanki
50sinde emekli olan var amınakoyim. sonra da vay efendim bu üniversiteli
gençler neden iş bulamıyor neden işsiz. ah ulan be.
Muhtemelen göremeyeceğimiz yaş.
sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler arasındadır. merakla beklenir geldik gidiyoruz amk. mezarda mı emekli olacapız amk. dediğimizdir.
akla geldikçe hayattan soğutandır.
sgk bile iki farklı tarih veriyor. emeklilik hesaplama yapmak için bakılabilir: http://www.ssk-hizmetdoku...-zaman-emekli-olurum.html
50 olmalıdır. 35 yaşına gelip hala ssk'sı olmayan arkadaşlarım var. bu adamların 15-20 yıl çalışıp üzerini de cepten ödeyip 50 yaşında emekli olmaları lazım.
65 yetmedi 72 diyorlar. Yakında mezarda emeklilik gelecek az kaldı.

Mezar taşıma "emekli olup bir sahil kasabasına yerleşecekti" yazdırırsınız.
Çalışma bakanı emeklilik yaşını geriye dönük olarak arttırmaktan bahsediyor. Yapmayın, bu anayasaya aykırı. Nolur yapmayın.. Ülkeyi batıracaksınız, yapmayın..
en iyisi bence kız olsun erkek olsun 60'tır; sonrasında zor gelebilir çalışmak.
(bkz: diyet)
ömer seyfettin yıllar evvelinden yazmış hikayeyi.

mükellefler sustukça yük artacak. ne yazık tam bu noktada diyetlik uzuv da, can da, emek te, enerji de, beden de kalmayacak.

tanım; halkın etinden sütünden yününden kazancından emeğinden aldığı nefesinden nemalanma süresi.
geriye dönük olarak arttırmaktan kasıt ne? yani daha geç mi emekli olunacak. yani bu devletin parası memurlar tarafından daha fazla mı yenilecek. battık desene!
Bu ülkeden siktir olup gitmek için bir sebep daha. Ara ara gaza gelip geri unutuyorum bu düşünceyi ama zaman geçtikçe daha fazla sebebim oluyor maalesef bu sene ilk kez greenkart'a başvuacağım eğer olurda bir şekilde bana çıkarsa arkama bile bakmam.
Bu kadar üzülmenize gerek yok sizin yerinize vekilleriniz 2 yıl vekillik yapınca emekli oluyorya üzülmeniz neye bir kişi 18 yaşında millet vekili olsa 20 yaşında emekliliği hak ediyor oda sizin yerinize gezer tozar nede olsa vekil değil mi .
72 olacakmış diye bir şeyler okudum. Emeklilik ahirette olacak herhalde.
Olması gereken 55-60 bandıdır.
emeklilik yaşı ortlama 65 tir. fakat bu rakam çok yüksektir. nitekim bakan müezzioğlu emeklilik yaşı 72 ye çıkarılsın diyor. pardon ama insanlar 72 yaşından sonra kaç sene yaşıyor zaten. ki insanların yarısından fazlası 72 sine gelmeden ölüyor zaten. iyi bol sigorta şirketlerini zengin ediyoruz he.
Düşmesi gerekir. Öleceğiz o yaşa kadar zaten.
avrupada emeklilik yaşı 65 tir arkadaşlar. ama orada şartlar,saatler ve ücretler oldukça iyidir bu yüzden standart bir avrupalı rahatlıkla 65 yaşına kadar çalışabilir orada. ülkemizde resmi kölesindir.
65 japonya gibi bir ülke için normal. orada yaşam süresi uzun. burada ortalama 70 yıl yaşayan bir insan 65 yaşında emekli oluyorsa 5 yıl mı maaş ödeyeceksin ? saçmalık.