bugün

tanım: kişinin mutlu olduğunu gösterir kimi zaman.

çocukluk yıllarını hatırlatan biraz hüzünlendiren başlık.

misket oynadığımız, uçurtma uçurduğumuz, çivi oynadığımız yıllarda kurumaktan çatlayıp ufak ufak kanasada hiç bir zaman mutluluğumuza engel olamazdı.
balsamla çözülebilecek sorundur .
eskişehir gibi ayazın sürekli hüküm sürdüğü bir şehirde şaşırılmaması gereken olay.
tedavisi basittir;
1- alışveriş merkezinden bir kutu vazelin alınır.
2- gece yatmadan önce ellere boca edilir.
3- ellere naylon torba geçirilir, paket lastiğiyle bileklerden sıkıştırılır.
4- sabah kalkınca naylon torba çıkartılır.
5- ellerin 'pamuk prenses ve on cüceler' görünümüne kavuştuğu görülür.
6- sevinilir.
kaliteli olmayan bulaşık deterjanından da kaynaklanabilecek hede.
norveçli balıkçılar'ın * başlarına asla gelmeyen olaydır!
yıllar yılı o nasırlı elleriyle balık tuttuktan sonra bir gün çözümü bulmuşlar. nütricina'dan * bok püsür içerikli krem?!? bak sen hele!
allahın balıkçısı , balıkları bırakıp bir de kozmetik işine giriyorlar. balık da para yok zaten. bu sene hamsi de az. gerçi norveç'te hamsi var mı onu da bilemiyorum ama bu ibnlere ona da el atarlar , gerekirse ithal edip suya salar yine yakalayıp zevk alırlar... gebeş işte ne olacak! üstüne reklam bile çekerler...

ulan norveçli balıkçılar , size karşı güzel cümlelerim var ama burası yeri değil!
sizden neden bu kadar nefret ediyorum onu da bilmiyorum ama hepinizin anasının... ellerinden öperim...
doğrusu için;
(bkz: ellerin kuruyup catlamasi)
hava değişiminden kaynaklanır. elleri yıkayıp kurutmadan krem sürüp iyice yedirmeniz tarafımdan tavsiye edilir. unutmayın, krem ıslak tene uygulanmalıdır!.. o kkkadar. *
kış aylarında olur genellikle. asıl sebep elleri kuru ayazdan korumamaktır. elleriniz çok pütürlenir ve bir bakarsınız kanar. çok can yakar.