bugün

akdeniz anemisi olan birey olma ihtimalinden ziyade yanında bir sevgili olmayan olsada ellerini ısıtamayan bireydir..
bir zaman sonra ellerinin yarı uyuşuk halde olmasını yadırgamayan insandır.

(bkz: biri beni mi çağırdı)
halk dilinde kansız insandır.
muhtemelen ayakları da üşüyen insandır. ayrıca soğuktan ellerini korumak için çok da iyi bir krem kullanması gerekebilir ve önerim neutrogena'dır. zira başkaları etki etmiyor. ayrıca mutlaka sebebinin anemi olmasına gerek olmadığınıda kendimden çok iyi biliyorum.
üşürken aynı zamanda terleyen de olabilir. o vakit (bkz: aaa bu ben la)diyebilirim.
elin buz gibi g.tün karpuz gibi ehe ehe geyiğine her daim maruz kalan insandır.
muhtemelen demir eksikliği bulunan insandır.
kansızlık çekiyor olması muhtemel insandır.
kansızdır. *
Dolasim bozuklugu hastaliklarindan muzdariptir.
elini tuttuğunuzda ıslak olduğunu da farkedebildiğiniz insandır. nedense elleri üşüyen insanların , aynı zamanda elleri terler.
ayakları da üşüyen insandır genelde.
halk tarafından bu insanların kansız olduğu iddiasında bulunulması çok sinir bozucu bir durumdur.
her ne kadar doğruluk payı olsa da tabi.

e belki başka bişeyi var adamın ne malum kardeşim!
eldivensizdir.
sıcacık elleriyle onu ısıtan sevgilisi varsa şanslıdır.
bir de soğuk terliyorsa elleri, balık eldir. kolay kolay sevgili yapamaz.*
(bkz: anemik) * * *
knsızlıktan kaynaklnır. keçiboynuzu pekmezi ve şalgam birebir doğal tedavisidir.
sicak elleriliyle guzel bir cift yapar, el tutmasi acisindan.
ellerinin soğukluğu tırnaklarının morarmasına da yol açan kişidir. (bkz: parmakların yamuk uzaması)
(bkz: beni tanidilar sen kaç)
el ve ayaklari bir turlu isinamayan insandir.kansizliktan kaynaklanir. ayrica sinir bozar.
ellerin terlemesi ise psikolojiktir. sıkıntılı insanlarda gorulur.
(bkz: reynould sendromu) ya da (bkz: reynould fenomeni) olan kişidir. *
genellikle kansız insanlarda olan bir durumdur.
ayakları da üşür demir eksiklikleri vardır .
(bkz: #11352051)
elleri usuyen insanlarin elleri terlemez; elleri terleyen insanlarinki kesinlikle üsür. islak oldugu icin. kapis?
* *