viranşehirde bölücü terör örgütünün meclis uzantısı olan partinin düzenlemiş olduğu Suriye'deki kürtlere destek mitinginde olay çıkartan sempatizanlara müdahale eden polisin biber gazı kullanmasına sinirlenen, yine terör örgütü maşası vekil tarafından silah çıkartacakmış havası vererek elini beline atarak, güvenlik güçlerine "hangi şerefsiz attı, atanı vururum" diyerek tehdit ettikten sonra olay yerinden uzaklaşması hadisesidir,

bu hadise kameralar tarafından görüntülenmiş, elini beline atıp tehdit ettiği aşikarken, dün mecliste bir basın toplantısı düzenleyerek "ben öyle bir şey yapmadım fakat silah çıkartırsam gözünden vururum" gibi talihsiz sözleri sarf eden şahsiyettir.

Türk milleti ve Türk ulusu adına, bizi ırkçılık ve faşistlikle suçlayan bu şahsiyetler, sadece ve sadece kürt milliyetçiliği yaparken, insanlık namına değil sadece kürt olanların haklarını savunmaya çalışırken ne tür bir yanılgı içine düştüklerinin farkına nasıl varamazlar, açık ve net görünmekte olan bu bire bir düşmanlık ve kin politikasının bir an önce bitmesi için kendini bu denli kaybeden, Türk varlığını kendisine tehdit olarak gören tüm provokatörlerin sınır dışı edilerek, ülkeye girişi yasaklanmalıdır.

http://www.ensonhaber.com...-yeltendi-2013-02-03.html

http://www.haber3.com/vir...ha-ye-haberi-1766487h.htm
motifin adı "eli belinde" dir. bunu dokuyan çocuk kör oldu.

(bkz: gora)
belini eline verdikleri gün akıllanır.
gençken aldığı eğitimle alakalı olarak alışkanlıktır. sözlüğü yasal yönden zor durumda bırakmadan ancak bu kadar diyebiliyorum. anlatabilmişimdir umarım.
red kit'in urfa versiyonudur. ama hantal ve çirkini. kan alırlar kamil, demedi deme.
açılım yapıyor vekil bence donu düşmesin diye donunu tuttu kanımca. (bkz: yersen).
(bkz: ısıracak it dişini göstermez)
eğitimsiz, cahil bile olmayan bir adamdan* miiletvekili olursa olacağı budur. göt ister o silahı çekip ateşlemek.
kürt halkı bu adamdan hayır bekliyor...!!!
yabancı basın kuruluşlarında gördüğümüz, izlediğimiz yaşanan polis olayları haberlerine istinaden, şunu diyebilirim ki böyle bir olay cereyan etmiş olsa idi o adamı kevgire çevirirlerdi, elini beline atması yeterli bir tehdit sayılırdı.
3 sn sonra yere düşen boş gaz tüfeği fişeğinden irkilmiştir, işte o kadar cesaretlidir.
donunu tutmuştur o malum, altına s.çmış gibi bi havası var.
özrü kabahatinden büyük olan milletvekilidir aynı zamanda. basın toplasında hazretleri diyor ki 'ben silah çekmedim, çekseydim atardım! sebebi, sonucu, cezası ne olursa olsun çekseydim sıkardım.' gerçekten polatsın sayın vekil.