bugün

cahil kız beyanıdır. elif şafağı türk edebiyatının temel taşı sanır. elif şafak'tan başka yazar okumamış da olabilir.
Canan tanı da unutmamak gerek.türk edebiyatının temel taşlarından o da.o değil de sözlük insan bazen cidden hayret ediyor.
Duyulan hanım kızın elleri arkadan bağlanmalı, ayakları zincirlenmeli ve başına çuval geçirilip saatlerce devasa bir fare ile aynı hücrede bırakılmalıdır. Elif Şafak gibi bir piyasa yazarını edebiyatın temel taşı saymak edebiyata hakarettir. Kızın elif şafaktan önce okuduğu da alacakaranlık serisi falandır herhalde. Bu yeni nesil çook modern abi ya.
necip üstad der ki; "tomurcuk derdinde olmayan ağaç odundur."
6 ayda bir kitap çıkaran birinin edebiyattan çok bu işin ticareti ile ilgili alakalı bir iş gibi gören birini okumamanın büyük bir kayıp olmayacağı gerçektir aslında.
incelenmesi gereken söz dizimi. Bilimi acilen göreve çağırıyorum.
Orhan pamuk'u tanımıyordur.
zırvadır.
"temel taş" derken acaba türk edebiyatındaki kadın yazar azlığından mütevellit kadın yazarların en güzeli, en alımlısı falan mı demek istiyor?
- elif şafak da taş gibi ha... örnek tümcesinde olduğu gibi.
aksini düşünmek istemiyorum da.
büyük ihtimal türk edebiyat bilgisi ayşegül tatildelerden öteye geçmemiş hanım kızımızdır. ha belki biraz ipek ongun da okumuş olabilir.
aa ece temelkuran yazarımsısına ayıp olmuş bu cümleyle. hele canan tan'ın halini düşünemiyorum.
Elif Şafak iyi yazıyor severim ve okurum da ama benim gözümde bir iskender Pala bir Ahmet Ümit bir Mustafa Armağan olamaz.Popüler diye bir yazarı okuyup onu edebiyatın piri kabul etmek yanlış.
Okuyanlarda edebiyatı elif Şafak'tan ibaret sanmasın daha derin edebiyatlar var bana edebiyat yaptırtmayın veledi zinalar.
" Benim annem edebiyat öğretmeni sen kime laf ediyosun ? " diyerek en az kendisi kadar yerin dibine geçeceğim kişiliktir.
baba ve piç diye bi romanını okumuştum. kötü değildi de dizisi veya televizyon filmi çekilir, daha da öte bi edebiyat barındıran bir eser değildi. o romandan sonra elif şafak okuyasım da gelmedi açıkçası...

her neyse edebiyattan anlamıyorum zaten...
elif şafak'ı edebiyatın zirvesine çıkaran saçma ve anlamsız cümle.
cahil cühela söylentisidir.

elif şafak kim la? sanki sefilleri yazmış...
Lisedeki kitap sınavlarına kitapların özetini okuyup giren insan söylemidir.
franz kafkadan falan mı bahsediyosun canım sen.
Arkadaşlarının elinde gördüğü "popi" kitapları (sanat eseri demek yanlış olur) hemen alıp, bir gün içinde hiçbir şey anlamadan bitirerek ertesi gün arkadaşlarına kitaptan "ay çok güzeldi kızaaam" diye bahseden sanattan, edebiyattan uzak insan ifadesidir. Edebiyat tarihinden bihaberdir. Victor Hugo, Balzac, Halide Edip, Ömer Seyfettin, Reşat Nuri Güntekin ve nicesini okumamıştır bu cümleyi söyleyen kişi.

Sonuç olarak edebiyat anlayışına sindirim artıkları bırakılası kişinin beyanıdır.

(bkz: bok)

(bkz: sıçmak)
sanki stephan king' den bahsediyoruz. başlığa bak.
aynı zaman da pucca okuyan kişi beyanıdır, uğur koşar kitapları da alıyordur bu.
hele kahraman tazeoğlu okuyanlar varsa tenhada karşıma çıkmasınlar. *
elif şafak okuyanlarda kitaptan anlıyorum demesin.
insanların zevklerine karışan edebiyattan anlıyorum demesin diye cevaplanacak durumdur.
"elif şafak okumayan edebiyattan anlıyorum demesin" diye genelleme yapan edebiyattan anlıyorum demesin.
edebiyatı seviyordur belki de.