(bkz: Tuco Benedito Pacifico Juan Maria Ramirez)
kötü adamlığa renk katmış aktördür.
klasik kaya gibi sert kötü adam imajina, kiçi başi oynayan yavsak fir döndü bir boyut yerleştiren ve bunu uzun senelerdir bayilarak yapan adamdir.
iyi kötü çirkin'de, 'kötü' değil 'çirkin' olan tuco'yu canlandıran, en son the holiday filminin kıyısında köşesinde görülmüş, 1915 doğumlu, 92'lik delikanlı.
bugün 92 yaşına basmıştır.**
iyi, kötü, cirkin in cirkini. büyük, karizmatik oyuncu, iki gün önce 93 üncü yasini kutlamistir.
şu an 95 yaşında olan efsane. 100'ü görmesi ve daha nice filmlerde oynaması dileğiyle...
iyi kötü çirkin filmindeki "çirkin" rolüyle süper oyunculuk örneği sergileyen aktör. odur, budur ama o filmde en baba oyunculuklardan birisini eli abi sergilemiştir. içinde hazine olan mezarı bulmak için büyük bir mezarlıkta döne döne fon müziği eşliğinde koşturma sahnesi sinema tarihine geçmeye layıktır.
iyi, kötü ve çirkin filmindeki tuco olarak tanınan, 100 yaşına merdiven dayamış, çınar sözcüğünü tamamen hakeden, tek işi aktörlük olan aktördür.

girilen entry'lere baktığımda, kendisinin godfather 3 te don altobello rolünde fark edilmediğini görüyorum. şayet IMDB de oturup incelemesem ben far eder miydim ondan da emin değilim.

abimiz aynı zamanda seven samurai in uyarlaması olan the magnificient seven filminin kötü adamıdır. hayatının geri kalanında hiç rol yapmasa yetecek bu roller ve filmler yanında daha oynadığı nice roller de var kendisinin. hayatını tek bir işe adayıp başarılı olmuş insanlara imrendiğim günlerde kendisini hatırlayıp, 100 yaşına yaklaştığını görünce maşallah diyesim geldi.
kusura bakmasın ama sıfatından ibnelik, yavşaklık akan aktör. the godfather part iii'de izlerken her seferinde dövesim geliyor bu herifi.
--spoiler--
iyi kötü ve çirkin filminde yıkanırken kendini vurmaya gelen, ama vurmadan önce uzun uzun ayar verme konuşması yapan hasmını pattadanak vurduktan sonra yaptığı ayar yorumunu oberyn martell de dinleyip kulağına küpe edebilse seyirci şu anda hüzne boğulmuş olmayabilirdi. *
--spoiler--
öldüğü haberlerine inanmak istemedğim 1915 doğumlu ünlü western oyuncusu. ama maalesef gerçek. allah rahmet eylesin. ah be reyiz 100 yaşına ne kalmıştı şurada! herkes onu the good the bad and the ugly filmindeki tuco karakteriyle hatırlıyor ama ben the godfather part three de onu don altabello karakteriyle hatırlarım. ilk gördüğümde lan ben bu adamı birine benzeteceğim ama kime diye düşünürken amnskm tuco lan bu diye şaşkınlıktan dilimi yutmuştum.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26679046.asp
2010 yılında akademi tarafından onur ödülüne layık görülen unutulmayacak sanatçı.
iyi kotu cirkin in yavsak cirkini. mekani cennet olsun.
hakkın rahmetine kavuşmuştur. iyi kötü ve çirkindeki muhteşem oyunculuğu unutulmayacak.
bu dünyadan göçmüş olan reis.
idol olan büyük sanatci. topragin bol olsun tuco.
(7 Aralık 1915, New York - 25 Haziran 2014, New York), ABD'li oyuncu.

Sinema hayatına 1956 yılında Baby Doll isimli filmle başladı. Bu film ile en iyi çıkış yapan oyuncu dalında BAFTA ödülünü kazandı. Sinema kariyerindeki en büyük çıkışı ise Tuco karakteriyle The Good, the Bad and the Ugly filminde yaptı. 2010'da Oscar Akademi tarafından Onur Ödülü'ne layık görülmüştü.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Eli_Wallach
- ateş etmek zorundaysan ateş et, konuşma

tuco.
Yahudiyim diye bağıran yahudilerden biridir. Adamlar dünyayı yönetiyor net.
iyi kötü çirkinin çirkinidir. 2014 de 98 yaşında hayatını kaybetmiştir.