bugün

başıma dün itibariyle gelen kandırmacadan sonra hiç tasvip ve tavsiye etmediğim rezillik.

düne kadar sürekli elektronik mağazalardan alışveriş yapan biriydim. başıma bu en son ki olay kadar rezil bi'şey gelmemişti.

epey bir araştırmadan sonra gittigidiyor'da çok uygun fiyata bulabildiğim bir ürünü garantisinin olup olmadığına dikkat etmeden sipariş ettim. farkına varınca hemen satıcıya mesaj attım. malın kaçak olduğu için garantisinin olmadığını, elime geçtikten sonra memnun kalmadığım takdirde ürünü iade edebileceğimi söyledi. ağzı iyi laf yapan biri maşallah. "e tamam o zaman, nasıl olsa onay vermedikten sonra sorun olmaz, cihazda sorun varsa da iade ederim" düşüncesiyle teklifini kabul ettim.

sipariş sürecinde yaşanan aksaklıkları anlatmayacam zaten.

kutuyu açıp cihazı kutusundan çıkardım. eyvah! hiç bir aksesuarı olmamasının yanında şarj cihazı bile yok. hemen aradım satıcı ağğbimizi. eksik malzemelerin kargocular tarafından kutuya konmadığı, unutulduğu gibi bahaneler ileri sürdü ama "buna da eyvallah" diyerek yine de demedim bir şey. cihazda sorun olmadığı müddetçe benim için sorun yoktu. çünkü aynı cihaz 700 TL'ydi piyasada.

koştura koştura gidip uyduruk bi şarj cihazı aldım o haliyle kullanmaya başladım. işte sorun da bundan sonra başladı. cihaz internete bağlandığında sürekli donup kalıyor, hiç bir işlem yaptırmıyordu. iyi niyetli olarak yine sorunun bende olduğunu düşünerek defalarca yaptığım işlemi tekrarladım ama yok, sorun cihazdaydı. işte o zaman soğuk terler dökmeye başladım.

satıcı ağğğbimizi aradım tekrar. "öff ya ne var" vari açınca telefonu, kendimi kaybetmişim. kustum kustum kustuumm. telefonu kapattığımda hatırladığım kadarıyla özür dilemeye çalışıyordu.

vesselam!

internetten alışveriş yaparken çok dikkatli olun, hele de elektronik bir cihaz alıyorsanız. öncelikli tercihiniz görerek, dokunarak, test ederek almak olsun. benim düştüğüm duruma düşmeyin. satıcının "ben cihazı böyle teslim etmemiştim, bozmuş yollamış" diye işi çirkefliğe döküp dökmeyeceği de muallak.
internet tarayıcısını deniştir yiğen şeklinde tavsiye vererek aklamaya çalışacağım olay. şimdi gittigidiyor, sanal mağazadeğildir. tam anlamıyla komisyonculuk yapan bir yerdir. binlerce satıcının aynı isim altın birbirinden bağımsız olduğu, semt pazarı gibi düşün. gittigidiyor denen site bu adamların satışlarından cukkasını alır gerisine karışmaz. oysa, hepsiburada.com tam bir sanal alışveriş sitesidir. muhatabınız yine bu adrestir. ha hepsiburada yı övdüğüm falan yok, sadece örnek vermek istedim. gittigidiyor dan çok elzem değilse asla alış veriş yapmam. yaparsam da yorumları çok fazla dikkate alırım.
sevgiliyle yapılması gereken en son şeydir... zira size olan ilgi tamamen yokolur.