bugün

türkiyenin her neresinde olursa olsun vatandaşlarımız tarafından verilen ilginç bi o kadar da komik tepkilerdir.

(bkz: aaa heryer demi gitti acaba bak bakıyım)

(bkz: aha da gitti soyka)

(bkz: cehennemin dibine git eymi kaç oldu bu)
(bkz: hay mına koyım)
(bkz: tam zamanı dimi)
(bkz: ananskymmm kombooo) * *
-yine gitti ya.
-anneee korkma elektrikler gitti.
offf yaa mumu nasılk bulucağız şimdi.nerden çıktı bu.
milli kütüphane' de elektrik kesintisi olduğunda -->(evet bebe! ben ve milli kütüphane ankara' dayız.)
bebenin birinin "eğitim hakkımız engellenemez!"
diye bağırdığına şahidim.

(bkz: sakin ol şampiyon)
lan şerefsizler bu kaçıncı lan diye galayı basma gibi bir tepki.
(bkz: hananskym)
(bkz: 2009 un güngöreninde olAcak iş mi bu)
birkaç kişiden oluşan bir grup içinde kesildiyse havayı küfür sarar.
(bkz: Yine borcu ödemediniz mi lan!) -Öğrenci evi
evde mum var mıydı?

mumu gidip kim alacak?

gibi sorular gelir akla.

evde yalnızsanız yusuf yusuf olmanız mümkündür.
has.. ödemediniz mi lan şunun parasını.
yine 100 yıl geriye gittik.
hemen elektrik düğmelerine bakmak.çünkü refleks olarak yapılan eylemdir ve aynı zamanda elektrik düğmesinde elektrikler gittiği anda ama psikolojik ama teknik açıdan açıklanabilen bir yansıma hafif saydam ışık perdesi vardır ve ilk anda o yansımaya bakılır sonra göz ondaki saydamlığa da alışır.denenmiştir
(bkz: ananskiiii). *
bu ne lan böyle bi bizim apartmanın gitmiş mına koyyim.
ninem:
- şu telebizyonu açın da onun ışığıyla oturalım bari!
*
ben çocukken belki inanmayacaksiniz ama elektirikler kesilince neşelenirdim.çünkü ev ahalisiyle baş başa kalırdık.birbirimizin sesini duyardık.annem hemen ik adet dev gibi mum yakardı.annem,ablam ve babam türkü olsun,sanat müziği olsun,sertab erener,sezen aksu olsun o güzel sesleriyle şarkı söylemeye başlarlardı.doyumsuz bir keyifle dinlerdim onları.
elektirikler gelince önce bir gözleri avuşturur,bir üflemede mumu söndürmeye çalışırdım.türkü de biterdi şarkı da.televizyonun gürltüsüne dönerdik.ya da babam gazete okurdu.zaman bizim olmaktan çıkardı.
keşke yine çocuk olsam...
aha, şimdi yarra yedik.

(olay yıllar önce, adana'da geçmektedir. tamamen bayanların olduğu bir odada, tv'de çok meşhur bir brezilya dizi'si seyredilmektedir. bu sözü söyleyen(şimdi rahmetli) yaşlı bayan has adana'lıdır. olay gerçektir.)
aaaaaaaaaa...
ananı sikeyim ayedaş kere, 3 saattir uğraştığım kodlar bok yoluna gitti...
ilk tepki hasstir'dir, sonra sigortalar kontrol edilir, merdiven ışığı yanıyor mu diye bakılır, hatta pencereden bakılarak kesintinin boyutu kontrol edilir. bazı rahatsız bünyeler eşe, dosta telefon bile açar, "sizde yanıyor mu" diye.

sonuçta beklenir, yapacak başka bir şey de yoktur zaten.
yes bebeğim.

(bkz: iyimser ancak piç olmak)
hassiktir. ve ardı arkası kesilmeyen küfürler.