bugün

işte buna tam olarak "enflasyon ayarlama" deniyor.
Lan iqsuz geçen sene 100 lira ödediğin faturaya şimdi 160 lira ödüyorsun işte daha neyin kıvırması bu?
bu zihniyet yapılan zam'a bile kılıf uydurmaya çalışıyor.Yazık emeklerimize...Birileri lüks şatafat içinde yaşasın diye kesiliyor paralarımız.
linkte %15'lik *bir* zammın yıllık enflasyon üzerindeki etkisi yaklaşık 0,45 puan oluyor diyor. biz %15'lik *bir sürü* zammın manyağı olmuş durumdayız.

görsel
görsel
Elektirik zammindan etkilenen herkes maliyetlerim yükseldi diyek zammi koyacak. Fark bu.
Sanayinin elektriğe ihtiyacı var. Elk. Pahalı ise üretim de pahalı.
hah ya rahatladım şimdi. 0.45, yarım puandan bile az. şimdi gönül rahatlığıyla maaşımın yarısını faturalara bırakabilirim.
Hükümetin vatandaşa zamları geçirirken kullandığı taktiktir. Benzer bir taktiği Nuri alço Emrah’ın anasını sikerken kullanırdı. O repliği herkes bilir; ‘Amca baba yarısıdır yavrum.’
ilginç bir etkidir.

Benim asıl merak ettiğim; enflasyon neden hep yıl sonunda düşüyor arkadaşlar?

ekonomist arkadaşların açıklaması gereken konudur.

siyasetçilerde açıklayabilir.

Patron grubu da olur.
istanbul nere kardesim. Nevrimiz döndü
Ekonominin bugunu buldu komik damat, kazığı yağlayıp zammı soktukça enflasyon düşüyor. Kazığın boyutunu uzatıp yağını arttırırsa 0 enflasyonlu günleri sevinçle karşılarız.

Kazık ve yağ ile, amin.
hiç yoktur.
ülkede üretim kalmadı ki artan enerji maliyetinden etkilenen fabrika olsun.
ne mutlu ki reis sayesinde yontma taş devrine döndük de elektrik zamlarından etkilenmiyoruz.