bugün

tercih döneminin zor bilmecelerinden sadece birisi.
aralarında çok da bir fark olmayan karşılaştırma zira elektrik elektronik mühendisliği okuyan da ya elektrikte ya da elektronikte uzmanlaştığı için, sonuçta tek birini seçmiş oluyor. tek farkı var bu açıdan bakıldığında o da, kararsızlık varsa seçimi daha sonra dersleri görerek yapılabilmesi.
pek fark olmayan versustur. elektrik elektronikte okyanlar da yamulmuyorsam 2. sınıftan sonra ya elektriğe ya da elektroniğe kayıyorlar. o daha çok üniversitenin politikasıyla ilgili bir şey. öğrenciyi pek ilgilendiren bir şey değil yani. ama bu bölümleri seçecek olanlara tavsiyem, ilginiz varsa gidin bu bölüme. tıptan kaçış olarak düşünmeyin, sonradan da üzülmeyin yani. tıp, diş hekimliği falan istemiyorum; mühendislikleri de bilmiyorum diyenlere tavsiyem endüstri mühendisliklerine bir baksınlar. özellikle boğaziçi endüstri hem okuması bakımından, hem ileride iş olanakları açısından oldukça iyi bir seçenektir.
hacettepe gibi sağlıkçı bir üniversitede okunabilir mi düşüncesini oluşturan bir bölümdür.
anadolu üniversitesi'nde olan elektrik ve elektronik mühendisliği sayesinde bilmece olmaktan çıkmıştır diyeceğim de diyemiyorum, emin değilim. ben sözelciydim ne anlayayım sayısal bölümden.
(bkz: elektronik haberleşme mühendisliği)

bide bu araştırılmalıdır. kendi bölümüm diye demiyorum. ehehe.
bence en iyisi elektrik elektronik okuyup daha sonradan yöneleceğin alanı seçmek çünkü bugün ben haberleşmeci olucam diyen, yarın yok abi para elektrikteymiş vb şekillerde fikir değiştirebiliyor kimisi de çalışma yerlerini gördükten sonra fikrini değiştirebiliyor aynı zamanda yarın bir gün devlete atanmak istenirse diplomanın elektrik elektronik olması elektronik mhüendisliği diplomasına göre çok avantaj sağlıyor ya da akademisyen olmak istenirse çoğu ilanda elektrik elektronik mezunu olmak şartı oluyor ,yıllardır haberleşmecilerin de sıkıntısı buydu neredeyse elektrik elektronikçilerle(elektroniği seçenler) aynı dersleri almalarına rağmen devlette arka plana atılıyorlardı şimdilerde ,sanırım bölüm isimlerinin elektrik elektroniğe dönüştürülmesiyle sorun ortadan kalkıyor .
Hayatta en hakiki Kürşat ilim dir Fendir gerisi elektrik elektronik.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar