bugün

karşılıklı iddialara göre pkklılar ile ermenilerin şehirlerinin karşılaştırması.

elazığlılara göre malatyalılar ermeni, malatyalılara göre elazığlılar pkklı.
kaynak: http://arsiv.ntv.com.tr/news/398375.asp

dipçe: bu yakıştırmaları yapan muhtemelen ülkücü/ulusalcı kesimdeki taraftarlar. *
ikisinde de ülkücüler ve aleviler vardır.
elazığlı malatyalı fark etmez ülkücüler affetmez dedirten versustur.
Eskiden dersimde elazığa bağlıydı ama elazığ bir kürt şehiriydi. Bu elazığlılar zamanla devletçi oldular.
Açık açık konupmak gerekirse öz be öz alevi bir malatyalıyım her yazda giderim köyüme. aynı zamanta Türk ırkçısıyım. Bizim oralarda o kürt alevi saçmalığından yok ama genelde bizim oralar %90 olarak komünisttir. diğer konulara gelince malatayanın yerlileri içerisinde kesinlikle ve kesinlikle kürtler yoktur genel olarak elazığ,adıyaman ve diyarbakırdan malatyaya geçen kürtler vardır malatayanın kendi halkı kesinlikle kürt değildir. elazığ'a gelince içlerinde bir çok keko barındırdığı zaman zaman adının terörle anıldığı en kötü olmasada o klasmanda koşabilecek bir şehirdir. lütfen türkemen kentimizle karıştırmayanız.
Malatya elazığ kürt türk karışıktır adıyamanda öyle ama hiç kürt yok denemez. Turgut özalda malatyalı bir kürttü.
Her iki şehri de bilen tarafsız bir karadenizli olarak söylüyorumki Malatya'nın her alanda önde olduğu versustur.
şimdi buraya her iki şehir ile ilgili sayfalar dolusu yazı yazabilirim ama yazmayacam. evet malatya elazığa göre daha gelişmiş bir şehir ama bu insanından çok malatyadan çıkan milletvekilleri ile alakalı bir durum. adamlar elazığlı milletvekilleri gibi yatmıyorlar efendim. malatya için çalışıyorlar. 17 yıldır elazığda yaşayan biri olarak ve bu süreçte defalarca malatyaya gidip gelen biri olarak net bir şekilde söyleyebilirim ki her iki şehir için de caddeler, sokaklar dışında farklı bir durum yok. ne insanı ne başka bir şeyi. kaldı ki elazığ doğu şehri olmasına rağmen hem yaşam şartları hem ulaşım olanaklarının daha fazla olması açısından gerek öğretmen gerek asker gerek polis gerek memur gerek üniversite öğrencileri bakımından daha fazla tercih edilen bir şehirdir.
tanım: doğunun iki şehrin kıyaslanması.
Adıyaman siker.
ikisinin de bir bok olmayacağı versus.
Elazığ binalardan iş yerlerinden avmlerden oluşmuş bir köy.
Malatya ise bol bol kofik bulunduran sözüm ona gelişmiş bi memleket.
Al birini vur ötekine ikisi de bir işe yaramaz.
Edit : gakgoşların ve kofiklerin çok zoruna gitmiş olmalı.
elazığın her türlü alacağı karşılaşmadır en büyük çekişmemiz futboldur malatya ile hani göremiyorum malatyasporcuğu aaa ne o kola liginde mi koşturuyor onlar :(((
(bkz: malatyayı duyunca tiksinenler derneği)
malatyamdır.
Kardes malatyaspor
(bkz: Malatyagiresun)
kürt vs kürt.
vs alır.
Ermeni ,Kürt ve turkmenlerin kadim unsur olduğu 2 memleket.
Elazığ'dan ziyade Malatya hem mezhepsel,hem inançsal hem etnik köken olarak daha kozmopolit şehirdir.

Malatya alır.
e tabi ki Malatya. Çünkü ; en sevdiğim.
Oyum Malatyaya.
objektif bakamiycem.
elazığ halkı milliyetçidir.
malatya halkı elazığ kadar milliyetçi değildir.
hdp'liler elazığ'da dayak yer.
malatyalılar hdp'lileri sevmez ama dövmezler de.
oyum elazığ'a.
iki ilin insanını da tanıdım. Gayet düzgün, anlaşılır tiplerdi. Esmerler evet sekmiyor bu. Karşılaştırma olmasın da birleştirme versusu olsun bu. Birleştirme derken yeni bir il kurmaktan bahsetmiyorum, birlik, kardeşlik versusu olsun demek istedim.
Şırnak alır.
Doğrusu elazığ vs kofik olması gereken başlıktır *
tartışmasız elazığ .
(bkz: fadime kaleye müslüm gol gol gol)
(bkz: hello malatya)
(bkz: Mormon Cities)