bugün

adam 2.9'a satılmış,oynasa ileriki yıllarda alacağı parayı tahakkuk ettirip kulübe toplam 9 milyon avro getirisi olduğu belirtilmiş,iyi abi adamın 10 yıl oynayacağını varsaydınız yıllığı 3 milyondan toplam 30 milyon+2.9 bonservis,ne tuttu 32.9 milyon avro.bu hesaba çocuklar bile güler,ya.bırakın,çekin gidin allah aşkına.
galatasaray'a geldiğim gün sevindiğim kadar gidişine de bir o kadar üzüldüğüm futbolcu. kaliteli futbolcuydu ama değeri bilinemedi, rijkaard tarafından oynatılmadı ve takıma küstü. sonunda da gitti. yolu açık olsun ne diyelim. artık bir zamanlar elano galatasaray'da oynadı demekten başka bir şey gelmez elden.
bir sezon reykart oynatmadı, hagi geldi tam oynamaya başladı dedik bu sefer de gönderdiler. şaka gibi lan. şu haberi zaytung'da okusam gülmekten yarılırdım heralde.

yönetimde bu adamlar varsa galiba biz bi'şeyleri hakediyoruz abi.

edit: şu kadar para verecektik ama vermedik hahaha kârdayız diye açıklama yapmalarına da pes diyorum başka bir şey demiyorum. linderoth'a iki sene haybeye para ödeyen bendim sanki amına koyim. illa küfrettireceksiniz lan.
takımda görmek istemediğim futbolculardandı kendisi ama ona gelene kadar o kadaar cok futbolcu var ki galatasaray'dan postalanması gereken, saysam burdan köye yol olur..
alex in yol verdiği yıldızlardan biri.
zaten takıma ayak uyduramıyordu.

orta sahayı elano keita misimoviç kalitesine çekemeyeceğini galatsaray yönetimi çareyi sarp ayhan barış seviyesinde kalmakta bulmuştur.

attığı paslar isabetsizdi çünkü pası alacak adam yoktu.
ayağında çok top tuttu çünkü yanına kimse gelmedi.

kesinlikle ayak uyduramadı.en azından artık takımda kalitesiyle sırıtan futbolcu kalmadı.böylece oynayanların kötü oynadığı daha az belli olacak.

satıldığı fiyata ise tebessüm yeter.
galatasaray'dan zorla gönderilen değil, kendi isteğiyle ayrılan futbolcu.

adam uzun zamandır bunu dile getiriyordu. galatasaray'da oynamak istemeyen adamı zorla tutacak değiliz. ah keşke şu barışlar da oynamak istemese.

kaynak: http://www.milliyet.com.t....2010/1315529/default.htm

bu da 18 kasım 2010 da çıkan röportajı. Hatta en sonunu okursanız "brezilya'ya dönersem önceliğim santos olur" demiş.
beş alex eder. galatasaray'a transfer olduğu günlerde ciddi ciddi ediyordu.
ben bu adama eskiden kızardım ama artık kızamıyorum, misimoviçten de özür diliyorum; yönetimin bu transferleri belki de doğruydu ama takımda hala tutmakta olduğu çuval dolusu dingille bu adamları yan yana koyarsan yine bir bok olmayacağını nasıl görmezler,nasıl bir beceriksizliktir; messi yi getir yine olmaz; elano gitsin, boşnak gitsin,mehmet topal gitsin, keita gitsin baros hep revirde kalsın ama diğer dingiller takımda; allahım bu sezon küme düşmeden hemen bitsin nolur ve sezon sonunda yönetimle beraber...
an itibariyle santos'a transfer olan eski galatasaraylı.
sahanın ortasında, ellerini havaya kaldırmış, pas almak için çırpınan bir adam.
galatasaray’da bulunduğu birbuçuk sene süresince böyle tanıdık, futbolcu eskilerinin ‘hırssız’ dedikleri elano blumer’ı.

iki üç pozisyon sonrasını düşünerek başlattığı ataklarıyla, altmış metrelik tam isabet paslarıyla, boş alana kaçışlarıyla, kaptırılan toplardan sonra kendi ceza sahasında rakipten top çalışlarıyla gerçekten de ‘hırssız!’ bir futbolcuydu elano. ne de olsa brezilya’lıydı, o topraktan hırslı adam mı çıkardı?

ve bugün, aniden –ama şaşırtmadan- ülkesine döndüğü haberini aldık resmi siteden. üstelik, gelecek dönem alacaklarından vazgeçtiği de bir yöneticilik başarısıymış gibi belirtilmiş.

haziran ayına dönüp, galatasaray’da o günden bu güne gerçekleşenlere şöyle bir bakıyorum da..

keita’nın gönderilmesini doğru bir hamle olarak yorumlamıştım. şahsi oyunu ve disiplinsizliği sebebiyle sahada geliştirilmeye çalışılan takım olgusunu zedelediğini düşünüyordum, tabii yerine aynı kalibrede bir sağ hücumcu alınacağı tahmini ve şartıyla.

fakat bu satışın ardından gelişen her şey tam bir fiyasko oldu. yerine en az bir iki gömlek kalitesiz pino’nun alınması, rijkaard’ın istediklerinin alınmaması, istemediklerinin elde tutulması, sonra onun da ipinin çekilmesi..

şimdi de elano blumer’ı, yani takımın en kaliteli futbolcusunu yolluyorsunuz. sakin yapısı yüzünden ‘hırssız’, arkadaşlarına bağıra çağıra küfür etmediği için de ‘uyumsuz’ yaftasıyla hem de. eminim yarın çıkıp, “kendi gitmek istedi, biz ne yapalım?” diyeceksiniz.

şimdi galatasaray’lı düşünsün; haziran ayında bu kadroda keita vardı, elano vardı, takımın başında rijkaard ve neeskens gibi iki isim vardı. satış opsiyonu elinde dos santos ve her şeye rağmen jo gibi bir futbolcu vardı.

şu an elde ne var peki? alternatifsiz bir baros, kurtarıcı diye önümüze sunulan pino, futbolcu menajeri serdar özkan ve tabii ki mustafa sarp, ayhan ve barış özbek üçlüsü. ha, az kalsın unutuyordum, bir adet de servet çetin’imiz var!

bana göre yanlış bir transfer olmasına rağmen, kadro dışı bırakılmış misimovic’i de unutmamak gerekir.

bugün, galatasaray yönetiminin dibi gördüğü gün olmuştur kanımca.

futbol takımı mı? ben mustafa sarp’ın sakatlıktan taş ve sopayla döneceğini duydum, avrupa’ya açılan pencereyi kıracakmış..

twitter.com/gorkemkirgiz

görkem kırgız / gorkemkirgiz@medyaspor.com

http://www.medyaspor.com/yazarlar/gorkemkirgiz/545
hiç bi bok yapmadan gs'den yılda 3 milyon euro alıyordu bu mal herif. 3 milyon euro lan boru mu!!!

bi de hala alex'le kıyaslamaya çalışanlara akıl fikir diliyorum allah-ü teala'dan.

not: gsliyim
son yıllarda tutmayan 10 numara transferlerinden biri olarak tarihe geçmiştir.
iki sene linderoth'a para verip gökhan zan'ı da hala takımda tutan yönetimin iki yüzlülüğünün kanıtıdır elano blumer.

göndermişler de ödeyecekleri para ceplerinde kalmış, kar etmişler. o hesaba göre sezon başında messi'yi almadığımız için 150 milyon euro kârdayız demektir?

inin ulan galatasaray'ın sırtından!!
olmamış bir klon daha. isterdik ki hagi, alex gibi essin şu ligde ama olmadı. ne skime yaradığı belli olmayan kısa ve uzun paslarıyla hatırlayacağız onu. bi de mesene'den osbir çekmesiyle ama onun konumuzla alakası yok.
An itibariyle galatasaraydan santosa transfer olmuş futbolcudur. http://www.webaslan.com/haber/40390/elano-santosa-transfer-oldu/?ref=ABM1
bank asyada oynamayı göze alamamış ve gitme kararı vermiş futbolcudur kendisi.
galatasaray'ın kendisinden 9 milyon zarar ettiği futbolcu.
uğurlar olsun.
son üç sezon içerisnde gelen yabancı futbolculara bakıyorum.

elano blumer
giovanni dos santos
jo
misimovic
juan pablo pino
lucas neill
federico insua
fernando meira
harry kewell
abdul kader keita

michael skibbe
frank rijkaard

gidenler ise;

lucas neill, insua, pablo pino, harry kewell haricindekiler.

suç elano'nun mu?
gittiğinde adı hatırlanmayacak futbolcular listesine eklenmiştir.hatta şimdiden unuttum bile.
ülkesine gitmek için bir servet ten vazgeçmiş futbolcu.* biz ne futbolcular gönderdik ki bir kaç sene sonra hayal meyal hatırladığımız futbolcular arasında yer alacağını tahmin etmekteyiz.
galatasaray kulübüne gülmemek elde değil, gelecek dönem alacaklarından da vazgeçti diye ibare koymuşlar siteye;

http://uludagbesiktas.blo...0/11/elano-santos-ta.html
gelişi gürültülü, gidişi sessiz olan futbolcu.
geldiği gün bir alex değil demiştik. gittiği gün de aynı şeyi tekrarlıyoruz. bir alex değil.