bugün

bu teyzeler genelde evine gidilen yerde baş köşede oturup elinin öpülmesini beklerler. amaçları nedir hala çözülememiştir fakat haklarında bir tahmin yürütülebilir belki bu teyzeler artık yaşlandıklarını kabul edip saygı duyulmasını istiyor olabilir. el öple ne kadar saygı olunursa tabi.
bayramı iple çeken teyzelerdir.
bayramda olması gereken şeyi yapan teyzelerdir.
bayramda oturma odasına girdiğim anda hepsinin elini uzatması durumunda kaldığım portre hiç unutmam kaç bayramdır.
bir de bunların el öptürmeye meraklı olmayanları vardır ki akıllara zarar. tamamen daha genç görünme, teyze imajını silme çabaları bunlar.

(bkz: ayol bana teyze deme abla de)
el öptürmeye meraklı olanları hadi bi derece. bu merakını kroşe atarak gideren teyzeler vardır. 2 yaşımdan beri el öpüyorum teyzecim, nasıl yapıldığını biliyorum, sen o elini ağzıma sonra alnıma çakmasan da olur denilesi teyzelerdir.
öyle ki kuru, tahta gibi ellerini 360 km hızla suratınıza yapıştırıp hafiften hasarlı bir burunla dolaşmanızı sağlayan teyze türüdür bunlar.*
teyze nab... daha sözünü bitirmeden elini burnuna kadar sokan teyzedir.

bir an yazar hayal alemine dalar...

o eli tutar teyzeyi kendine doğru ani bir hareketle çeker, teyzenin şaşkınlıktan fal taşı gibi açılmış gözlerinin içine bakar.. hafif bir burus vilis gülüşüyle eli bırakmadan tam tur döner.

pozisyon olarak teyze arkamızda - sırtımızda, eli bileğinden yakalnmış vaziyette omuzumuzun üstünden geçirilmiştir. yazar can alıcı hareketten önce boşta kalan kolunun dirseğiyle teyzenin böğrüne sert ve acımasız bir darbe nakşeder veeeee teyzeyi olanca kuvvetiyle naif ve bir o kadar da haşin bir judo tekniğiyle sırt-omuz-ense kombinasyonun yardımıyla "çotaankkk" diye yere çalar.

evet teyze whats problemmm hee??
teyzee diye kendilerine koşulduğunda 45 derecelik açıyla elini size uzatan teyzelerdir. sarılmak için gidersiniz, göğüs kafesinizi zorlayan eli ile karşılaşırsınız. saadetiniz yarım kalmıştır.